Ukrajina - dovolená 2017

Detail státu

Ukrajina Ukrajina - transparent

Nabízíme 2 ubytovacích kapacit za cenu 13 990 Kč - 16 990 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jeko u pořádajích cestovních kanceláří, včetně všech slev.

Největší nabídka zájezdů: nabízíme zájezdy od cca 300 cestovních kanceláří z ČR, Německa a Rakouska.

[Zobrazit mapu]

je veliká země plná zajímavostí, krás a lákadel, turisty doposud neobjevených. Je možno zde najít nádherné hory, rozlehlé nížiny, prosluněné písečné pláže, města plná skvostných pravoslavných kostelů a chrámů, i malé zapadlé vesničky, kde se zastavil čas. Snad každý, kdo rád cestuje, si zde přijde na své, a to vše za ceny více než příznivé. Nádech dobrodružnosti, který cestování touto zemí má, její atraktivitu ještě více zvyšuje.

[Zobrazit více informací o Ukrajině]

Oficiální název:

Ukrajina

Hlavní město:

Kyjev

Časové pásmo:

proti ČR +1 hodina

Jazyky:

ukrajinština

Náboženství:

pravoslavní

Zdraví:

Občanům ČR je poskytována lékařská péče za úplatu, avšak upozorňujeme na odlišnou kvalitu v porovnání s ČR. Existují zde i soukromé ordinace, především stomatologické, kde je ošetření na vyšší úrovni s odpovídajícími cenami. Občané ČR by se před cestou na Ukrajinu měli pojistit. České pojišťovny, které jsou členy mezinárodní asociace CORIS, by měly být pro pojištění nejvhodnější, protože mají partnery i na Ukrajině. Ošetření je možné zajistit ve státních a soukromých ordinacích.

S ohledem na následky černobylské havárie je třeba dbát na osobní hygienu a spíše nekupovat syrové potraviny (mléko, maso, máslo a tvaroh) u soukromníků, zvláště pak pouličních prodavač

Důležité kontakty:

požárnící 01

milice 02

první pomoc 03

ČSA Kyjev 228 02 96

letiště Kyjev - Borispol 296 74 49 (kancelář ČSA)

odtahová služba 559 78 65 (pouze v Kyjevě)

Elektřina:

220 V

Podnebí:

mírný pás

Měna:

1 hřivna (UHA) = 100 kopejek

Cestovní doklady:

Platný cestovní pas s minimální dobou platnosti jeden měsíc.

V případě cesty motorovým vozidlem je nutné, aby řidič vlastnil mezinárodní řidičský průkaz (ukrajinské orgány však akceptují také české řidičské průkazy) a technický průkaz. Vyžadována je i tzv. zelená karta.

Vízum a vstupní formality:

Ukrajina zrušila vízovou povinnost pro občany ČR bez časového omezení. Toto opatření umožňuje vstup a pobyt na území Ukrajiny bez víza v délce 90 dnů. V případě pobytu za účelem zaměstnání, trvalého pobytu, sloučení rodiny, studia nebo pobytu převyšujícím 90 dnů je nutno požádat o příslušné vízum. Doporučuje se před cestou ověřit u zastupitelského úřadu Ukrajiny, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.

Celní a devizové předpisy:

Platný cestovní pas s minimální dobou platnosti jeden měsíc. V případě cesty motorovým vozidlem je nutné, aby řidič vlastnil mezinárodní řidičský průkaz (ukrajinské orgány však akceptují také české řidičské průkazy) a technický průkaz. Vyžadována je i tzv. zelená karta.

Historie:

Ukrajina je velká země s bohatou historií, která sahá hluboko do minulosti, do dob kozáků a kočovných národů. Ve 2. světové válce byla okupována nacistickým Německem, po jejím konci se stala Ukrajina součástí Sovětského svazu. Samostatnost znovu nabyla až po jeho rozpadu v roce 1991.

Celou jižní hranici tvoří Černé a Azovské moře. Ukrajina má jen jeden poloostrov a to Krym, který je na východě od další pevniny oddělen Kerčským průlivem. Pobřeží na západě bývá přes zimu zaledněné. V Karpatech leží nejvyšší bod Ukrajiny - hora Goverla , která je vysoká 2061 m. Na samém jihu poloostrova Krymu jsou Krymské hory - v minulosti modelované mořem. Na severozápadě se rozkládají Pinské bažiny, živené řekami Horyn a Prypjať. Celou Ukrajinou protéká Dněpr dlouhý 2.200 km a vlévající se na jihu do Černého moře. Po celém toku je rozčleněná nádržemi u Kyjeva, Kremenčugu a Kachova.

Výsledky hledání
Kyjev a Černobyl
letecky Praha
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 26.5.2017 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 13 990 Kč Detail
Kyjev - město, kde se znovu psaly dějiny
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 20.7.2017 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 16 990 Kč Detail
 20.7.2017 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 16 990 Kč Detail
 28.9.2017 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 16 990 Kč Detail

další nabídky >