Turks a Caicos - dovolená 2018

Detail státu

Turks a Caicos Turks a Caicos - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 148 990 Kč - 171 490 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Turks a Caicos je zámořské území Velké Britanie skládající se ze dvou skupin tropických ostrovů v karibské oblasti, jihovýchodně od Bahamských ostrovů.

Území patří geograficky k Bahamským ostrovům, ale ne politicky. Třicítka ostrovů má převážně nížinatý charakter, s vápencovým podložím a rozsáhlými mangrovými bažinami. Počasí je slunečné a relativně suché, časté jsou však hurikány. Ostrovy mají omezené zdroje pitné vody a tak se do nádrží zachytává voda dešťová. Hlavními přírodními zdroji jsou mořští raci a mušle.

Ostrovy Turks a Caicos byly poprvé osídleny karibskými indiány, ale po jejich objevení evropskými mořeplavci byla populace rychle decimována honem na otroky. Datum objevení se liší podle různých zdrojů – buďto je poprvé navštívil Kryštof Kolumbus 12. října 1492, nebo Juan Ponce de León v roce 1512.

Ačkoliv byly ostrovy pod kontrolou několika států, přímá kolonizace nenastala. Na přelomu 18. století byly ostrovy po několik desetiletí pirátskou základnou. Prvními osadníky byli v 80. letech 17. století bermudští sběrači soli. Mezi roky 1764 – 1783 byly ostrovy okupovány Francií. Když v roce 1783 získaly Spojené státy nezávislost na Velké Británii, mnoho amerických osadníků podporujících Británii odešlo na britské kolonie v Karibiku. Někteří z nich přišli i na ostrovy Caicos a zavedli zde pěstování bavlny. V roce 1799 byly Turks a Caicos anektovány Británií a přičleněny k Bahamským ostrovům. V roce 1848 byly ostrovy prohlášeny samostatnou kolonií.

Ostrovy Turks tvoří řetězec orientovaný ze severu na jih. Celková plocha je asi 26 km², populace je odhadovaná na asi 5500 obyvatel. Obydlené jsou pouze dva hlavní ostrovy.

Oficiální název:

Ostrovy Turks a Caicos

Hlavní město:

Cockburn Town nebo také Grand Turk

Časové pásmo:

- 4

Jazyky:

angličtina

Náboženství:

baptisté (40 %), metodisté (16 %), anglikánská církev (18 %), církev boží (12 %), ostatní (14 %)

Zdraví:

žádné povinné očkování, doporučuje se očkování proti hepatitidě

Důležité kontakty:

volací kód tam: 00 1-649

„       „         zpět : 00420

Elektřina:

adaptér

Podnebí:

slunečné a relativně suché,prosinec-květen, celoroční průměrné teploty se pohybují mezi 27-32 stupni Celsia. V létě jsou teploty o něco málo nižší než v zimě, v období od června do října možnost výskytu hurikánů.

Měna:

americký dolar (USD) = 100 centů

Cestovní doklady:

platný cestovní pas

Vízum a formality:

?

Celní a devizové předpisy:

standardní předpisy jako ve většině zemí

Historie:

Ostrovy Turks a Caicos byly poprvé osídleny karibskými indiány, ale po jejich objevení evropskými mořeplavci byla populace rychle decimovány honem na otroky. Datum objevení se liší podle různých zdrojů – buďto je poprvé navštívil Kryštof Kolumbus 12. října 1492, nebo Juan Ponce de León v roce 1512.

Ačkoliv byly ostrovy pod kontrolou několika států, přímá kolonizace nenastala. Na přelomu 18. století byly ostrovy po několik desetiletí pirátskou základnou. Prvními osadníky byli v 80. letech 17. století bermudští sběrači soli. Mezi roky 1764 – 1783 byly ostrovy okupovány Francií. Když v roce 1783 získaly Spojené státy nezávislost na Velké Británii, mnoho amerických osadníků podporujících Británii odešlo na britské kolonie v Karibiku. Někteří z nich přišli i na ostrovy Caicos a zavedli zde pěstování bavlny. V roce 1799 byly Turks a Caicos anektovány Británií a přičleněny k Bahamským ostrovům. V roce 1848 byly ostrovy prohlášeny samostatnou kolonií

Souostroví tvoří asi 30 malých ostrovů na konci Bahamského souostroví. Současní obyvatelé jsou potomci černochů. Velké množství turistů, kteří ostrovy navštíví jsou Kanaďané.

Výsledky hledání
Beaches Turks and Caicos Resort Villages & Spa
Hodnocení:
6,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 13.4.2018 10 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 148 990 Kč Detail
 20.4.2018 10 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 148 990 Kč Detail
 27.4.2018 10 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 148 990 Kč Detail

další nabídky >