Turks a Caicos - dovolená 2017 - 2018

Detail státu

Turks a Caicos Turks a Caicos - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Turks a Caicos je zámořské území Velké Britanie skládající se ze dvou skupin tropických ostrovů v karibské oblasti, jihovýchodně od Bahamských ostrovů.

Území patří geograficky k Bahamským ostrovům, ale ne politicky. Třicítka ostrovů má převážně nížinatý charakter, s vápencovým podložím a rozsáhlými mangrovými bažinami. Počasí je slunečné a relativně suché, časté jsou však hurikány. Ostrovy mají omezené zdroje pitné vody a tak se do nádrží zachytává voda dešťová. Hlavními přírodními zdroji jsou mořští raci a mušle.

Ostrovy Turks a Caicos byly poprvé osídleny karibskými indiány, ale po jejich objevení evropskými mořeplavci byla populace rychle decimována honem na otroky. Datum objevení se liší podle různých zdrojů – buďto je poprvé navštívil Kryštof Kolumbus 12. října 1492, nebo Juan Ponce de León v roce 1512.

Ačkoliv byly ostrovy pod kontrolou několika států, přímá kolonizace nenastala. Na přelomu 18. století byly ostrovy po několik desetiletí pirátskou základnou. Prvními osadníky byli v 80. letech 17. století bermudští sběrači soli. Mezi roky 1764 – 1783 byly ostrovy okupovány Francií. Když v roce 1783 získaly Spojené státy nezávislost na Velké Británii, mnoho amerických osadníků podporujících Británii odešlo na britské kolonie v Karibiku. Někteří z nich přišli i na ostrovy Caicos a zavedli zde pěstování bavlny. V roce 1799 byly Turks a Caicos anektovány Británií a přičleněny k Bahamským ostrovům. V roce 1848 byly ostrovy prohlášeny samostatnou kolonií.

Ostrovy Turks tvoří řetězec orientovaný ze severu na jih. Celková plocha je asi 26 km², populace je odhadovaná na asi 5500 obyvatel. Obydlené jsou pouze dva hlavní ostrovy.

Oficiální název:

Ostrovy Turks a Caicos

Hlavní město:

Cockburn Town nebo také Grand Turk

Časové pásmo:

- 4

Jazyky:

angličtina

Náboženství:

baptisté (40 %), metodisté (16 %), anglikánská církev (18 %), církev boží (12 %), ostatní (14 %)

Zdraví:

žádné povinné očkování, doporučuje se očkování proti hepatitidě

Důležité kontakty:

volací kód tam: 00 1-649

„       „         zpět : 00420

Elektřina:

adaptér

Podnebí:

slunečné a relativně suché,prosinec-květen, celoroční průměrné teploty se pohybují mezi 27-32 stupni Celsia. V létě jsou teploty o něco málo nižší než v zimě, v období od června do října možnost výskytu hurikánů.

Měna:

americký dolar (USD) = 100 centů

Cestovní doklady:

platný cestovní pas

Vízum a formality:

?

Celní a devizové předpisy:

standardní předpisy jako ve většině zemí

Historie:

Ostrovy Turks a Caicos byly poprvé osídleny karibskými indiány, ale po jejich objevení evropskými mořeplavci byla populace rychle decimovány honem na otroky. Datum objevení se liší podle různých zdrojů – buďto je poprvé navštívil Kryštof Kolumbus 12. října 1492, nebo Juan Ponce de León v roce 1512.

Ačkoliv byly ostrovy pod kontrolou několika států, přímá kolonizace nenastala. Na přelomu 18. století byly ostrovy po několik desetiletí pirátskou základnou. Prvními osadníky byli v 80. letech 17. století bermudští sběrači soli. Mezi roky 1764 – 1783 byly ostrovy okupovány Francií. Když v roce 1783 získaly Spojené státy nezávislost na Velké Británii, mnoho amerických osadníků podporujících Británii odešlo na britské kolonie v Karibiku. Někteří z nich přišli i na ostrovy Caicos a zavedli zde pěstování bavlny. V roce 1799 byly Turks a Caicos anektovány Británií a přičleněny k Bahamským ostrovům. V roce 1848 byly ostrovy prohlášeny samostatnou kolonií

Souostroví tvoří asi 30 malých ostrovů na konci Bahamského souostroví. Současní obyvatelé jsou potomci černochů. Velké množství turistů, kteří ostrovy navštíví jsou Kanaďané.