Tádžikistán - dovolená 2018

Detail státu

Tádžikistán Tádžikistán - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 83 402 Kč - 92 489 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Tádžická republika leží ve střední Asii. Území je pokryto převážně horami se zaledněným Pamírem na východě. Podnebí je tu kontinentální suché, závislé na nadmořské výšce. Rostlinný kryv tvoří suché stepi a polopouště. Jedná se o zaostalý stát s málo rozvinutým průmyslem, řídkou dopravní sítí, ale s nízkou oficiálně uváděnounegramotností.

 


 

[Zobrazit více informací o Tádžikistánu]

Oficiální název:

Tádžická republika

Hlavní město:

Dušanbe

Časové pásmo:

(zimní čas) :+5 hod.

Jazyky:

tádžičtina

Náboženství:

sunnitští muslimové

Zdraví:

Mezi ČR a TJ není uzavřena dohoda o vzájemném bezplatném poskytování zdravotní péče, proto občané ČR musí za první pomoc a následnou lékařskou péči v TJ platit na místě v hotovosti. Tato zásada platí i pro členy ostatních států EU.

Úroveň zdravotní péče v Tádžikistánu je výrazně nižší než je západní standard. Chybí základní léky (např. antibiotika) a jednorázové injekční stříkačky. Značná část zkušeného lékařský personálu opustila zemi v důsledku občanské války. 

Nákazy z vody a jídla jsou častou příčinou onemocnění turistů cestujících po Tádžikistánu. Při pobytu kdekoliv v zemi se doporučuje pít jen minerální vodu z lahví plněných v továrně a jíst stravu, která nevzbuzuje pochybnosti o přítomnosti škodlivých bakterií. Ovoce a zelenina musí být před pozřením důkladně omyta

Doporučuje se rovněž nepodceňovat otázky očkování, zejména proti některým druhům hepatitidy a tyfu.

 Důležité kontakty:

volací kód tam: 00992

„ „              zpět : 00420

požárníci 01

policie 02

záchranná služba 03

 

Elektřina:

220 V, 50 Hz + adaptér

Podnebí:

kontinentální suché, závislé na nadmořské výšce

 

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Maximální denní teploty 9 10 15 20 26 32 34 34 30 23 15 10
Minimální denní teploty 0 1 5 9 14 17 19 17 12 7 3 0
Průměrný počet dešť.dnů  3  7  10  10 8 2 1 0 0 3  5 5

 Měna:

1 tádžický rubl = 100 tanga

Cestovní doklady:

Občané ČR mohou uskutečňovat turistické cesty na území Tádžické republiky (TJ) pouze s platným cestovním dokladem a vízem

Vízum a formality:

Cestování občanů ČR do TJ je upraveno vízovým režimem pro držitele všech druhů pasů. TJ nemá v ČR svůj efektivní zastupitelský úřad, byl zřízen Konzulát (Praha 1, Václ. nám. 1), který však není oprávněn vydávat tádžická víza. Žádosti českých občanů o tádžické vízum proto vyřizují konzulární úřady TJ ve třetích zemích (z hlediska občanů ČR je nejlepším řešením obrátit se na KO TJ ve Vídni, dále Berlín, Moskva, Taškent, Almaty). Pro občany ČR, resp. pro všechny občany EU je možné získat vízum po příletu na letišti v Dušanbe (nikoliv však na hraničních přechodech). Rovněž tak pro občany EU mohou tádžické úřady vydávat víza pouze na základě předložení platného cestovního pasu, fotografie a vyplněné žádosti.

Celní a devizové předpisy:

Při příjezdu do Tádžikistánu vyplňují cizinci deklaraci, do které zapisují všechny cenné předměty a cizí měnu pro pobyt. Výše dovezené cizí měny není omezena, avšak všechny peníze musí být zapsány v celní deklaraci. Doporučuje se zapsat do celní deklarace všechny cenné předměty, které budete chtít z Tádžikistánu zase odvézt (počítač, fotoaparát, šperky atd.). Deklarace se vyplňuje ve dvou kopiích, jednu orazítkovanou (!) kopii je nutno pečlivě uschovat pro celní odbavení při odjezdu ze země.
Bezcelně lze dovézt 1l alkoholu a 200 ks cigaret na osobu, při vstupu osobním automobilem benzín v nádrži.
Pro zahraniční návštěvníky Tádžikistánu není předepsán povinná směna cizí měny ani povinnost prokázat dostatek finančních prostředků pro pobyt a vycestování. U účastníků organizované turistiky dosvědčují zajištění pobytu turistické doklady (vouchery) a u osob individuálně cestujících do Tádžikistánu k návštěvě občanů Tádžikistánu je pak garancí policií ověřený zvací dopis, obsahující mj. závazek zvoucí osoby, že uhradí všechny výdaje spojené s pobytem pozvané osoby v Tádžikistánu a jejím zpětným vycestováním ze země.
Je přísně zakázáno dovážet do Tádžikistánu silně působící nebo jedovaté látky či narkotika, a to i pro vlastní potřebu. Porušení tohoto předpisu se trestá několikaletým odnětím svobody.
Na dovoz střelných zbraní je nutné mít zbrojní průvodní listy, u loveckých zbraní pak povolení Ministerstva vnitra. Při dovozu a vývozu zvířat se vyžaduje veterinární certifikát.

Historie:

Území dnešního Tádžikistánu bylo připojeno k Ruské říši v 19.století., kdy se po ovládnutí Pamíru dostal bucharský chanát do závislosti na Rusku. V r.1920 byl bucharský emír svržen a vznikla Bucharská lidová sovštská republika, V letech 1924-269se stal Tádžikistán součástí Uzbecké SSR jako autonomní republika, v prosnci 1929 získal statut svazové republiky. V srpnu 1990 přijal Nejvyšší sovět Tádžické SSR deklaraci nezávislosti a schválil zákon měnící název státu na Tádžickou republiku. V září 1991 byla vyhlášedna úplná svrchovanost republiky. Dne 21.12.1991 podepsal Tádžikistán deklaraci o připojení k SNS.

Výsledky hledání
Střední Asie grand tour (Expedition)
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 9.7.2018 16 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 83 402 Kč-9 % Detail
 9.9.2018 16 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 83 402 Kč-9 % Detail
 10.4.2018 16 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 85 235 Kč-7 % Detail

další nabídky >