Švýcarsko - Východní Švýcarsko - Oberes Toggenburg - dovolená 2018

Detail destinace

Oberes Toggenburg Švýcarsko - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Oberes Toggenburg - mezi malebným pohořím Chrfirsten a vrcholkem Säntis se otevírá  vysokohorské údolí se třemi  vesnicemi Wildhaus,Unterwasser a Alt St.Johann. Toto jsou tři výchozí body malé, ale rozmanité lyžařské oblasti, která se rozkládá v nadmořské výšce 900 - 2200 metrů s názvem Oberes Toggenburg. Okolních sedm vrcholů vám bude připadat jako z pohádky.

Gamserrugg a Chäserrugg, tak se jmenují dva vrcholky pohoří, které spolu se Sellamattem tvoří pestrou lyžařskou trojnici. Kolem středních stanic lanovek Oberdorf, Iltios a Sellamatt jsou převážně lehké terény, vhodné pro lyžování s dětmi a nad Oberhalbem a Iltios najdeme také funparky pro snowboardisty. Pokud vyhledáváte náročnější svahy, vydejte se o něco výše, třeba na úzký ale vynikající východní sjezd z Gamserruggu, jehož začátek patří do kategorie černých sjezdovek a zbytek je středně obtížný. Potěšení z jízdy Vám přinesou také sjezdy do údolí, jako například Letzi-Chueweid, vedoucí vesměs přes krásné lyžařské louky.

Z lyžařského areálu je zbývajících pět vrcholků Churfirstenu trochu vzdálených, ovšem při jízdě na běžkách se vám budou naopak zdát velice blízko. Běžecké stopy prolínají celou oblastí a jsou v celkové délce 100 km. V Oberes Toggenburgu jsou také velice oblíbené trasy pro pěší turisty a výlety na sněžnicích. Tady se zkrátka nenudí žádný návštěvník.

[Zobrazit mapu]