Švýcarsko - Švýcarské Alpy - Vaud / Waadt - Les Diablerets - dovolená 2018

Detail destinace

Les Diablerets Švýcarsko - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Vesnička Les Diablerets - oblast Ženevského jezera - se nachází ve Freiburských Alpách pod průsmykem Col du Pillon. Ten tvoří hranici mezi německy a francouzsky mluvícími areály Gstaad a Les Diablerets. Nad Col du Pillon se rozkládá ledovcový areál Glacier 3000, který je společný pro obě střediska. Okolí Les Diablerets je ideálním místem pro strávení aktivní letní či zimní dovolené ve švýcarském stylu. Celá oblast je totiž držitelem certifikátů Quality Label for Swiss Tourism garantujícím tu nejvyšší kvalitu veškeré materiálně technické základny pro turistiku.

Obrovská lyžařská oblast vznikla spojením areálů nad středisky Leysin, Les Mosses, Villars a Diablerets.  Lyžování na nich je umožněno s použitím jednoho společného skipasu. Leysin a Les Mosses jsou samostatné areály, Villars a Les Diablerets jsou od roku 1996 oboustranně propojeny systémem sjezdovek a vleků. Středisko Diablerets nabízí lyžování na 125 km sjezdových tratí. Přepravu lyžařů zajišťuje 28 vleků, 11 sedačkových a 6 kabinových lanovek. Všechny tratě jsou pravidelně upravovány a asi polovina z nich je také uměle zasněžována technickým sněhem.  Z Les Diablerets se dostanete do lyžařského areálu Meilleret, který Diablerets spojuje se sousedními vesničkami Villars a Gryon. Většina areálu poskytuje lyžování na náročnějších červených sjezdovkách pod vrcholem Meilleret nebo nad Gryonem v oblasti pod Croix des Chaux. Na druhé straně údolí se kabinovou lanovkou můžete dostat do rodinného areálu Isenau, který poskytuje lehké a nenáročné sjezdy. Skibusy je pak také možno se dopravit do nedalekých areálů Villars – Gryon nebo Leysin – Les Mosses.

Na vyznavače běžeckého lyžování čeká v okolí Les Diablerets 30 km okruhů, z toho 6 km v areálu Isenau a 5 km na ledovci. V Isenau je také snowpark.V létě si snowboardisté užijí na ledovci Glacier 3000, kde je největší evropský letní snowboardingový kemp. V Les Diablerets najdete další sportovní aktiviyt, jako například sáňkařskou nebo bruslařskou dráhu, nebo relaxaci v bazénu.

[Zobrazit mapu]