Švýcarsko - Švýcarské Alpy - Valais / Wallis - Veysonnaz - dovolená 2017 - 2018

Detail destinace

Veysonnaz Švýcarsko - transparent

za cenu 0 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

 Veysonnaz - lyžařské středisko - leží v nadmořské výšce od 821 m.n.m. do 3330 m.n.m. v pohoří Wallis. Nachází se v jedné z nejrozsáhlejších lyžařských oblastí Švýcarska – Čtyři Údolí. Hlavním centrem jsou horské vesnice Veysonnaz na východě a Verbier na západě. Z dominanty střediska, vrcholku Mont Fort (3330 m.n.m.) je překrásný výhled na okolní alpské vrcholky Matterhorn, Mont Blanc a Jungfrau.

Ve Veysonnaz je 412 kilometrů tratí rozdělených do 168 sjezdovek. Nejnáročnější a zároveň nejdelší tratě vedou z Mont Fortdo Verbier nebo až do Le Chable.Černá sjezdovka vede na druhou stranu do Tortin nebo až do Siviez. Méně náročné tratě vedou nad samotným Verbier. Běžkařům jistě udělá radost 38 kilometrů skvěle udržovaných běžkařských tratí.

V celém středisku se nachází celkem 5 snowparků s mnoha možnostmi skoků, překážek nebo boardercross. Koncem března se tu koná závod nejlepších snowboardistů v rámci Red Bull  Xtreme, kdy snowboardisré sjíždí  strmou severní stěnu hory Bec de Rosses (3222 m.n.m.). Trať má místy sklon až 55° a vede volným terénem.

K přepravě turistů jsou v provozu vleky, sedačkové i kabinkové lanovky, vleky.

Večersi můžete zajít zaplavat do krytého bazénu, nebo  navštívit jednu z několika restaurací, barů nebo diskoték.

Na vybranou máte ze dvou skipasů. Skipas La Printze platí pro stejnojmennou oblast, která je tvořena areály Thyon, Nendaz, Siviez a Veysonnaz. Skipass 4 Vallées platí pro celou oblast Čtyři Údolí.

Sezóna začíná v listopadu a končí v dubnu.

[Zobrazit mapu]