Švýcarsko - Švýcarské Alpy - Valais / Wallis - Nendaz - dovolená 2017

Detail destinace

Nendaz Švýcarsko - transparent

za cenu 0 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jeko u pořádajích cestovních kanceláří, včetně všech slev.

Největší nabídka zájezdů: nabízíme zájezdy od cca 300 cestovních kanceláří z ČR, Německa a Rakouska.

Lyžařská Nendaz - se nachází na jihu Švýcarska poblíž města Sion. Dominantou této oblasti je hora  Mont Fort s nadmořskou výškou 3330 m, z které je nádherný výhled na alpské obry Matterhorn-Monte Rosa, Mont Blanc a Jungfrau. Zdejší lyžařský areál disponuje 331 km dobře upravených lyžařských sjezdovek a 79 km neupravených tratí. Kvůli rozsáhlosti je tato oblast rozdělena do dvou částí. Východní se nazývá La Printze a jejím centrem je vesnička Veysonnaz, na západní části je centrem vesnička Verbier. I když se obě tyto části nacházejí ve stanici Tortin, tak cesta mezi nimi je trošku delší.

 Nejnáročnější černá sjezdovka vás dostane do Tortinu a do Siviez. Další lyžařské sjezdovky a lanovky se nachází nad vesnicí Verbier. Odtud se táhnou spíše méně náročné svahy, vhodné pro středně pokročilé lyžaře, do vesnice  La Tzoumaz.

Na východě lyžařského areálu 4 Vallés - Verbier / Nendaz /Veysonnaz doporučujeme možnosti zalyžovat si na tzv. Medvědí  sjezdovce, na které se v minulosti jel závod Světového poháru. Nendaz si oblíbili milovníci klidného lyžování a rodiny s dětmi díky jeho nenáročným svahům. Pokud jste vyznavači snowboardingu, tak je pro vás připraven velký funpark v okolí stanice La Chaux a také tu najdete dalších šest menších snowparků v okolních vesničkách. Pro zajímavost se zde koncem března koná závod nejlepších snowboardistů . Běžkaři ocení 30 okruhů s vysokou zárukou sněhu a v Brusonu jsou dokonce stopy kde se pořádají mezinárodní závody na běžkách. Po náročně stráveném dni můžete zajít do restaurace, baru, navštívit fitness, solárko, sauny či si jen tak zaplavat.

[Zobrazit mapu]