Švýcarsko - Švýcarské Alpy - Ticino - Monte Lema - dovolená 2018

Detail destinace

Monte Lema Švýcarsko - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Monte Lema - takové výhledy nikde jinde nejsou: čtyř a půl hodinová hřebenová túra z Monte Lema na Monte Tamaro patří ke klasikám švýcarských vysokohorských tras. Panorama je nepřekonatelné a dosahuje od Valle Leventina přes okolní údolí až k Walliským Alpám na západě a Graubündenským Alpám na východě. Kulturním vrcholem na konci túry je Bottova mystická Chiesa di Santa Maria na Alpe Foppa.

 Túra vede poblíž švýcarsko-italské hranice výhradně po hřebeni. To znamená čtyři a půl hodiny těch nejlepších výhledů. Jedinečný je už na začátku pohled z vrcholu Monte Lema: na jedné straně  daleko dole vidíte  třpytící se Luganské jezero, na druhé Lago Maggiore, obě malebně zasazené v horách jižního Ticina. Čekají Vás dva větší výstupy: jeden na Monte Gradiccioloi a jeden ke konci na Monte Tamaro. Ti, kdo se necítí na to zdolávat vrcholy, mají možnost je pohodlně obejít. Chata Capanna Tamaro  je těsně přivinutá na úbočí hory a k výhledům ze slunné terasy slibuje i domácí speciality. Odsud je to už jen co by kamenem dohodil dolů k Alpe Foppa, které nadchne příznivce kultury kostelíkem od Maria Botty Chiesa di Santa Maria degli Angeli - a na hravé každého věku udělá dojem letní bobová dráha.

[Zobrazit mapu]