Švýcarsko - Švýcarské Alpy - Graubünden - Valbella - dovolená 2017

Detail destinace

Valbella Švýcarsko - transparent

za cenu 0 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jeko u pořádajích cestovních kanceláří, včetně všech slev.

Největší nabídka zájezdů: nabízíme zájezdy od cca 300 cestovních kanceláří z ČR, Německa a Rakouska.

Turistická oblast Lenzerheide – Valbella - leží ve švýcarském kantonu Graubünden. Díky nenáročné krajině je tato oblast vhodná prio orodiny s dětmi.
  V letě je lákadlem pro děti koupání v jezeře Heidsee s několika plážemi.. Ta nejznámější se jmenuje Lido a jeho voda ještě daleko od břehu dosahuje nejvýše půl metru – rodiče se tak nemusí o své ratolesti bát. Lido je navíc jedním z výchozích bodů dětské naučné stezky o přírodě, která měří 4 – 6 km. Po stezce děti provází oblíbená švýcarská komiksová postavička Globi, napůl papoušek a napůl tučňák.
Sportovně založené rodiny si mohou projet množství tras, nejdobrodružnější jsou sjezdy z hor. Ne nadarmo se zde vždy v srpnu pořádá závod ve sjezdu nazvaný Bike Attack , který startuje z vrcholu Parpaner Rothorn a finišuje v Churwaldenu. Jinou  akcí je Alpen-Challenge dlouhý 220 km s celkovým převýšením 4000 m. Vedle infrastruktury pro horská kola je zde nabídka tenisu, golfu, jízdy na koni a z Rothornu startují paraglidy. Zajímavou zkušeností může být windsurfing na jezeře.
 Vyhlášenými památkami jsou barokní kostel sv. Jana Křtitele v Muldainu a hřbitov v obci Lantsch. Vesnička Zorten je známá svým muzeem. V samotném Lenzerheide je možné prohlédnout si moderní švýcarský statek.
Dále je zde Minielektrárna v Churwaldenu. Slouží hlavně k prohlídkám a předvádění pro děti, které se zde naučí í, jak vzniká proud ve vodní elektrárně. Kdo má raději adrenalinové zážitky, sveze se na horské dráze – ta zdejší je v Guinessově knize rekordů zapsaná jako nejdelší svého druhu. Měří 3100 m a její průměrný sklon je 15,5%. Rychlost jízdy přitom určuje sám pasažér podle hladiny adrenalinu v krvi.

Oblast Lenzerheide-Valbela je dalším ze zimních středisek v okolí východošvýcarského Churu. Díky orientaci svahů východ-západ si zde můžete celý den užívat sluníčka. Po celou zimu jsou tu vynikající sněhové podmínky, zážitek z lyžování ještě umocňuje důmyslné propojení sjezdovek a vleků do okruhu, takže můžete nastoupit kdekoliv podél celého údolí na 7 nástupních místech a obkroužit celou oblast po 155 km sjezdových tratí.

Počasí:

Dnes Počasí v Chur - transparent 4° C Zítra Počasí v Chur - transparent -4 - 7° C30.4. Počasí v Chur - transparent -5 - 10° C
1.5. Počasí v Chur - transparent 3 - 9° C2.5. Počasí v Chur - transparent 1 - 7° C3.5. Počasí v Chur - transparent 4 - 9° C
4.5. Počasí v Chur - transparent 6 - 10° C5.5. Počasí v Chur - transparent 6 - 11° C6.5. Počasí v Chur - transparent 3 - 15° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]