Švýcarsko - Centrální Švýcarsko - Andermatt - dovolená 2017 - 2018

Detail destinace

Andermatt Švýcarsko - transparent

za cenu 0 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Oblast Andermatt - (v překladu znamená „na louce“) .Zahrnuje městečka Andermatt, Hospental a Realp, na jihu švýcarského kantonu Uri ležící v údolí Urserental a rozprostírající se uprostřed Gotthardského masivu na křižovatce hlavních alpských průsmyků.Turistickým ruchem žije hlavně v zimě, kdy se po svazích prohánějí lyžaři a jsou v provozu lanovky a vleky. 

  V letě údolí vybízí zejména k vycházkám za město  přes louky a pastviny,a z těžších tras do hor. Všechny se vyznačují dobrým značením. Většina z nich vede přes průsmyky Gothardpass a Oberalppass, který je přechodem do kantonu Graubünden. Turisty uchvátí zdejší příroda, kterou obdivoval koncem 18. století sám Goethe.Začátkem srpna se v Realpu pořádá tzv.  botanický týden. 
 V údolí sídlí tři horolezecké školy a k službám je dostatek horských vůdců. Trasy pro horská kola jsou lehké a středně těžké. Výjimkou je trasa přes Maighelspass na horu Oberalp a zpět. Je dlouhá 31 km a překonává se při ní převýšení 1 200 m. Poblíž Realpu se rozkládá golfové hřiště a v září se zde pravidelně pořádá turnaj. Údolí rovněž skýtá trasy pro nordickou chůzi s možností kurzů.
Obzvláště široká je kulturní nabídka města. Vedle kostela sv.Petra a Pavla z roku 1602 je zde zachovalý kostel sv.Kolumbana z 9. století a evangelický kostel ze začátku 20. století a několik dalších kapliček. Kulturní muzeum vystavuje artefakty z historie, ze života v údolí, zemědělství i turistického boomu.Sbírku architektonických skvostů završuje starobylý radniční dům, zrekonstruovaný po požáru v 18. století. Za návštěvu rozhodně stojí i Museum údolí Ursern v Andermattu.

Počasí:

Dnes Počasí v Engelberg - transparent 19° C Zítra Počasí v Engelberg - transparent 12 - 20° C22.8. Počasí v Engelberg - transparent 15 - 24° C
23.8. Počasí v Engelberg - transparent 18 - 28° C24.8. Počasí v Engelberg - transparent 20 - 25° C25.8. Počasí v Engelberg - transparent 20 - 29° C
26.8. Počasí v Engelberg - transparent 21 - 28° C27.8. Počasí v Engelberg - transparent 21 - 27° C28.8. Počasí v Engelberg - transparent 18 - 26° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]