Švýcarsko - Berner Oberland - Gstaad - dovolená 2018

Detail destinace

Gstaad Švýcarsko - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Horská oblast Saanenland se střediskem Gstaad - leží v údolí blízko hlavního města Bernu.Gstaad je malou vesnicí s jedinou ulicí, ale se spoustou půvabných dřevěných chaloupek.Gstaad přes léto sice nenabízí mnoho sportovních zážitků, zato však žije kulturou a společenským životem. Nabízí  tenis či golf a milovníkům adrenalinu paragliding nebo let balónem. Sportovní centrum pro celou rodinu se nachází na hoře Rellerli, kam vede i lanovka.

Kdo si chce užít také přírody, má na výběr ze 150 km značených cyklistických a několika pěších tematických stezek (filozofická, meteorologická aj.). Známé je také chráněné území „La Pierreuse“ s panenskou přírodou. Okolní hory nedosahují závratných výšek, nejsou strmé a turistické trasy jsou proto nenáročné.Oblast disponuje osmi lanovkami.
V blízkosti se nachází Glacier 3000 spadající pod středisko Les Diablerets. Každoročně se zde koná množství menších i větších kulturních akcí. Hned zkraje července se na tenisových dvorcích koná Swiss Open, který má tradici již od roku 1968. Poté se do Gstaadu sjedou evropské kuchařské špičky, aby se utkaly na gurmánském festivalu Saveurus. Později v srpnu soutěží týmy v pozemním pólu o Cartierovu trofej. Po celou dobu prázdninse koná festival klasické hudby, kterou založil Yehudi Menuhin, když si vybral Gstaad za své bydliště. Každoročně konají  závody v horkovzdušném létání.
  Centrem oblasti je vesnice Saanen s kostelem z 15. století. Za návštěvu stojí i obce Feutersoey, Schönried a Saanenmöser. Přilehlá oblast Pays d’Enhaut se střediskem Chateau d’Oex je klidnější alternativou oproti rušnému Saanenlandu. Místo společenských akcí nabízí prohlídky jeskyní, lukostřelbu, rafting a 300 km turistických stezek.

[Zobrazit mapu]