Súdán - dovolená 2018

Detail státu

Súdán Súdán - transparent

Nabízíme 3 ubytovacích kapacit za cenu 54 594 Kč - 124 215 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Súdánská republika leží v severovýchodní Africe, převážně ve vnitrozemí, jen s krátkým pobřežím Rudého moře. Páteří země je Nil s nížinou, která přechází v náhorní plošiny. Na jihu a na západě jsou pohoří, na severovýchodě hornatina. Podnebí je tu horké pouštní tropické, na jihu s monzunovými srážkami. Velkou část území zabírá poušť, vegetace je pouštní a polopouštní, na jihu savany a galeriové lesy. Jedná se o chudý stát s negramotností okolo 45 %.

[Zobrazit více informací o Súdánu]

Oficiální název:

Súdánská republika

Hlavní město:

Chartům (al- Khurtům)

Časové pásmo:

(zimní čas) :+1 hod.

Jazyky:

arabština

Náboženství:

sunnitští muslimové (75 %), animisté (16 %), křesťané (8 %)

Zdraví:

Zdravotnický systém v Súdánu tvoří státní a soukromé nemocnice, jejichž úroveň však zdaleka nedosahuje evropského standardu.Nejvhodnějšími nemocnicemi pro případné ošetření v Chartúmu  jsou :     

Ibn Sina Hospital, 317 New Extention

  •             Sudanese Medical Association Hospital, Africa Street, blízko mezinárodního letiště

  •             San Francis Maternity Hospital

Mezinárodní očkovací průkaz není při vstupu do země vyžadován. V některých případech požadují pohraniční orgány potvrzení, že návštěvník není nositelem viru AIDS a Ebola. Praxe však prokázala vhodnost očkování návštěvníků proti žloutence typu A a B, tetanu a užívání antimalarik.

 Důležité kontakty:

volací kód tam : 00249

„ „ zpět : 00420

Chartúmu existuje centralizovaný systém záchranné služby, policie a hasičů – tel.: 111

Elektřina:

240 V, 50 Hz + adaptér

Podnebí:

Podnebí je tu horké pouštní tropické, na jihu s monzunovými srážkami.

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Maximální denní teploty 31 33 36 40 41 41 38 36 38 39 35 31
Minimální denní teploty 15 16 20 23 25 27 25 25 25 25 21 17
Průměrný počet dešť.dnů  0  0  0  0 1 1 2 3 2 1  0  0

 Měna:

1 sůdánský dinár = 100 dirhamů

Cestovní doklady:

Pro vstup do Súdánu je vyžadován platný pas (cestovní, služební, diplomatický) s platností nejméně tři měsíce po ukončení platnosti uděleného víza.

Vízum získá žadatel na Zastupitelském úřadě  Súdánu ve Vídni, v naléhavých případech, zejména při obchodních cestách do Súdánu, je možné získat vízum na velvyslanectví Súdánu v Káhiře.

Vízum a formality:

Velvyslanectví Súdánské republiky vydává pouze jeden typ víza - vízum pro jeden vstup. Toto vízum je v zásadě platné maximálně 1 měsíc od vystavení a během této doby musí žadatel překročit hranice země. V Súdánu je následně možné po přihlášení se na oddělení cizinecké policie Ministerstva vnitra získat prodloužení víza na potřebnou dobu. Cestovat do Súdánu bez platných víz v žádném případě nedoporučujeme.Při odletu ze Súdánu platí držitel cestovního pasu zvláštní poplatek 20 USD (neplatí pro držitele diplomatických a zvláštních pasů).

Každý individuální návštěvník Súdánu se musí zaregistrovat v průběhu 3 dní na oddělení cizinecké policie MV Súdánu. V případě pobytu v hotelu plní ohlašovací povinnost ubytovací zařízení. Při pobytu v Súdánu delším než 3 měsíce je nutné si zajistit od orgánů cizinecké policie výstupní vízum.

Celní a devizové předpisy:

Do Súdánu je přísně zakázán dovoz alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog.
Z dosavadních informací ZÚ upozorňuje, že je zakázán vývoz slonoviny, památek, tygřích kůží  a podobných trofejí chráněných zvířat. Toto omezení se netýká suvenýrů zakoupených v obchodech.

Videokamery, fotoaparáty, počítače a další vybrané elektrické přístroje jsou propuštěny do vázaného celního oběhu, v některých případech je požadováno složení kauce, která je při odjezdu ze země vrácena.

Směna valut:  Institut povinné směny valut v Súdánu neexistuje. Místní devizové předpisy navíc umožňují směněné, ale nevyužité dináry směnit zpět na konvertibilní měnu. Doporučuje se směňovat v místech k tomu určených (banky, směnárny mezinárodních hotelů apod.).Turisté nejsou na hranicích žádáni o prokázání dostatečných finančních prostředků k pobytu. Před vstupem do Súdánu je nutné vyplnit celní deklaraci s uvedením částky valut, které návštěvník přiváží do země. Při odjezdu ze země je možné vyvézt pouze valuty do výše uvedené ve vstupní celní deklaraci. V posledních letech hojně dochází k tomu, že místa určená ke směňování valut odmítají dolarové bankovky staršího vydání, než je rok 2006

Historie:

Obraz největší země afrického kontinentu se současné generaci spojuje pouze se všeobjímající bídou, hladomorem a drastickými záběry Darfúru, který je důsledkem boje o surovinu jménem ropa a pouze jedním dílem celkového obrazu země, která budí zdání, že „tam nic není“. Súdán má ale i jinou tvář, tu , kterou psaly dějiny faraónů a faraónek Núbie v době starověké Kúše, kteří nám zanechali desítky pozoruhodných pyramid.

Výsledky hledání
V království černých faraónů
LM
starstarstar
letecky Varšava
Dle programu
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 12.3.2018 7 dní Dle programu leteckyleteckyVaršava 54 594 Kč LM Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 12.4.2018 13 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 79 900 Kč Detail
 25.10.2018 13 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 79 900 Kč Detail
Etiopie - Súdán - Džibuti (Expedition)
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.5.2018 18 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 119 957 Kč-9 % Detail
 13.11.2018 18 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 119 957 Kč-9 % Detail
 2.7.2018 18 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 124 215 Kč-9 % Detail

další nabídky >