Španělsko - Španělsko pevnina - Galicie - dovolená 2018

Detail destinace

Galicie Španělsko - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Galicie - to je především Atlantik. Zabírá celý severozápadní kout Iberského poloostrova. Zalesněná údolí jsou orámována horskými pohořími. Zvláštního charakteru se Galicii dostáva  mořskými zálivy. Tyto zálivy nabízejí množství výborných písečných pláží.

Na jihu sousedí s Portugalskem, na jihovýchodě s Kastilií Leon, na severovýchodě s Asturií, sever a západ Galicie omývá Atlantický oceán. Galicie patří spolu s Asturií a Kantábrií k tzv. ,,zelenému" Španělsku. K jejím nejvýraznějším  rysům patří přítomnost pobřežních fjordů, tvořených ústím mnoha řek, nazývaných také ,,rías". Velké množství dešťových srážek vytváří příznivé podmínky pro místní bohatou vegetaci , na rozdíl od vyprahlého, centrálního Španělska. Upravené vesnice, domy často obklopené červenými a bílými kaméliemi. Nádherné pláže, často sevřené tajemnými skalisky. Galicie to jsou ryby. Rybí trhy. Proslavená kuchyně založená na „plodech moře“.

Jižní část atlantického pobřeží - As Rías Baixas se vyznačuje zálivy, ostrůvky (ostrovy Cíes), krásnými plážemi s bílým pískem vhodnými ke koupání (letovisko Sanxenso) a rybářskými osadami.

Směrem na sever se rozprostírá skalnaté pobřeží Costa de la Muerte. Severozápadní nespoutané atlantické pobřeží se nazývá As Rías Altas a pobřeží Biskajského zálivu s prostornými plážemi nese jméno As Marinas.

Kromě pobřeží a přírodních krás vnitrozemí stojí za návštěvu také města.

Oblast Galicie získala autonomii roku 1981. Prostředí, obývané potomky Keltů hovořících galicijštinou, láká nejen známým poutním místem Santiago de Compostella, krásnými plážemi s roztroušenými rybářskými osadami, ale i vyhlášenými chobotničkami podávanými s místním bílým vínem. Mezi městečky Galicie vyniká opevněné Lugo, Ourense s románskou katedrálou nebo Pontevedra, kde je možné navštívit archeologické muzeum s exponáty z keltských dob.Ve volné přírodě lze narazit na šest tisíc let staré menhiry a dolmeny.

Všude se setkáte se třemi originálními stavbami: cruceiros (kamenné kříže osazené z obou stran soškou), horreos (podlouhlé stavby na kůlech, v nichž se skladovala kukuřice) a pazos (rozlehlé panské domy s erby nad dveřmi, vlastní kaplí a ohromnou zahradou).

Galicie to je především Santiago de Compostella, které je označováno za jedno z nejkrásnějších měst Španělska. Dominantou Santiaga je jedna z nejpůsobivějších katedrál celého světa – katedrála svatého Jakuba, což je proslulé evropské poutní místo, proslavené „jakubskou cestou“. Najdeme zde desítky historických měst. Mezi nejzachovalejší patří Lugo. Město je obehnáno hradbami, které byly vybudovány již Římany. Jsou 10 až 13 metrů vysoké, 5 - 6 metrů silné a dlouhé 2 kilometry, kolem celého historického jádra.

Doba letu z Prahy: cca 2,10 hod..

 

Vyhledávání zájezdů do provincie Galicie

Počasí:

Dnes Počasí v Pontevedra - transparent 13° C Zítra Počasí v Pontevedra - transparent 8 - 13° C25.1. Počasí v Pontevedra - transparent 9 - 13° C
26.1. Počasí v Pontevedra - transparent 6 - 10° C27.1. Počasí v Pontevedra - transparent 6 - 10° C28.1. Počasí v Pontevedra - transparent 9 - 15° C
29.1. Počasí v Pontevedra - transparent 8 - 14° C30.1. Počasí v Pontevedra - transparent 7 - 13° C31.1. Počasí v Pontevedra - transparent 9 - 13° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]