Španělsko - Španělsko pevnina - Costa Dorada - Torredembarra - dovolená 2017

Detail destinace

Torredembarra Španělsko - transparent

za cenu 0 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jeko u pořádajích cestovních kanceláří, včetně všech slev.

Největší nabídka zájezdů: nabízíme zájezdy od cca 300 cestovních kanceláří z ČR, Německa a Rakouska.

Torredembarra - rybářská obec se rozkládá na severu Španělska -  v Katalánsku. Je situovaná na pobřeží Costa Dorada nedaleko historického města Tarragona. Torredembarra se během posledních několika let proměnila v oblíbené turistické centrum.

Nejvhodnější dobou pro návštěvu jsou letní měsíce, kdy si zde můžete užívat místních písečných pláží a teplého španělského klimatu. Okolí obce oplývá bohatou středozemní faunou a florou, proto je ideální pro podnikání pěších a cyklistických výletů po značených stezkách.

Nejvyhledávanější pláží je Barri Maritim, která je tvořena jemným pískem, má pozvolný vstup do moře a najdeme ji přímo u města. Písečná pláž se táhne v délce 4 km, směrem na severovýchod se proměňuje v malé duny, což ji dělá ještě přitažlivější. Celá severní část této oblasti je navíc chráněna ještě slanými močály. Místo se stalo útočištěm a hnízdištěm pro několik druhů ohrožených ptáků. Je také důležitou zastávkou pro ptáky směřující ke Středozemnímu moři. Oblast byla proto vyhlášena za chráněnou oblast.

Jedinečná je také šířka pláže, v některých místech se dá naměřit až 90 metrů.Vyzkoušet si  zde můžete některý z vodních sportů. Oblíbený je zejména surfing, plachtění, jízda na vodních lyžích, skútrech nebo vodních šlapadlech. Díky průzračně čisté vodě si zde na své přijdou také potápěči a milovníci šnorchlování, kteří mnohou pozorovat život pod mořskou hladinou. 

Centrum městečka je plné obchůdků, barů, restaurací a najdete tam i supermarket. O večerní zábavu se postarají místní diskotéky, kluby s živou hudbou a tancem nebo jiné noční podniky. Mezi hlavní zajímavosti patří hrad El Castillo, věž La Torre de la Villa a letní sídlo La Villa del Moro. Významnou církevní památkou je kostel Iglesia Parroquial de San Pedro Apóstol.

Nevynechte ani tematický park Port Aventura, který byl ve stylu Disneylandu vytvořen filmovým studiem Universal Studios. Návštěvníci se zde mohou pobavit na atrakcích, jako je maxicentrifuga. Prostředí je inspirováno známými filmy a nadšené budou hlavně děti. Port Aventura je vzdálen přibližně 10 km. Navštívit můžete také Barcelonu - 80 km, Tarragonu -10 km nebo letoviska Creixell či Altafulla.

Doba letu z Prahy: cca 1,55 hod., vzdálenost od letiště Barcelona: cca 72 km.

 

Vyhledávání zájezdů do letoviska Torredembarra

Počasí:

Dnes Počasí v Torredembarra - transparent 14° C Zítra Počasí v Torredembarra - transparent 13 - 17° C1.5. Počasí v Torredembarra - transparent 12 - 18° C
2.5. Počasí v Torredembarra - transparent 13 - 18° C3.5. Počasí v Torredembarra - transparent 15 - 17° C4.5. Počasí v Torredembarra - transparent 14 - 17° C
5.5. Počasí v Torredembarra - transparent 13 - 17° C6.5. Počasí v Torredembarra - transparent 15 - 18° C7.5. Počasí v Torredembarra - transparent 15 - 20° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]