Španělsko - Španělsko pevnina - Costa Blanca - Javea - dovolená 2018

Detail destinace
Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Javea - leží na západě Španělska - Costa Blanca: Známá obec s 28'000 obyvatel na východě regionu, dopravně výhodná poloha, 110 km jiho-východně od Valencie. V blízkosti jsou, v blízkosti jsou: přístav Jávea, kostel sv. Bartoloměje a pláž Arenal. K dalším zajímavostem v oblasti patří Cala Portitxol a golfový klub Jávea.

Jávea (valencijsky Xabia) je oblíbené prázdninové letovisko nacházející se na pobřeží Costa Blanca, v provincii Alicante. Milovníky slunce sem nejvíce láká zdejší písečná pláž El Arenal. Ta má pozvolná vstup do moře, proto se zde mohou bez obav koupat rodiny s dětmi i nepříliš zdatní plavci. Koupání je umožněno v průzračně čisté vodě Středozemního moře. Nepřeberná je rovněž nabídka vodních sportů, vybrat si můžete třeba surfování, plachtění, jízdu na vodních skútrech nebo lyžích. I milovníci potápění a šnorchlování si zde přijdou na své. Díky vynikající poloze má Jávea příjemné podmínky pro rekreaci také v zimním období.

Velmi atraktivní je také částečně ohrazené staré město, jehož jádro bylo vybudováno v okolí opevněného gotického kostela San Bartolomé. Centrum města bylo v minulosti častým cílem útoků pirátů, proto bylo umístěno až 2 km směrem do vnitrozemí. Za pozornost jistě stojí také budova radnice nebo městská tržnice. Turisté nejvíce navštěvují přístavní zónu Aduana del Mar, která je lemována množstvím obchůdků, barů a restaurací. Při procházce touto ulicí se před vámi znenadání vynoří moderní kostel Panny Marie Loretánské, který svým tvarem připomíná kýl lodi.

Pokud máte rádi historii, nevynechejte návštěvu místního archeologického a etnografického muzea v paláci Soler Basco. Zde našly umístění četné sbírky z iberského období. Sportovně založení turisté ocení nedaleké golfové hřiště s 9 jamkami, tenisové kurty, bazén či minigolf. Pokud máte zájem, můžete si zde i zarybařit. Ve městě je řada turistických atrakcí, restaurací, barů, klubů a zábavy, nehrozí tak, že byste se zde nudili. Jávea je jednoduše perfektním místem pro rodinnou dovolenou.

Doba letu z Prahy: cca 2,15 hod., vzdálenost od letiště Valencia: cca 120 km.

 

Vyhledávání zájezdů do letoviska Javea

Počasí:

Dnes Počasí v Javea - transparent 18° C Zítra Počasí v Javea - transparent 13 - 18° C24.1. Počasí v Javea - transparent 12 - 16° C
25.1. Počasí v Javea - transparent 11 - 16° C26.1. Počasí v Javea - transparent 11 - 15° C27.1. Počasí v Javea - transparent 10 - 14° C
28.1. Počasí v Javea - transparent 11 - 12° C29.1. Počasí v Javea - transparent 11 - 13° C30.1. Počasí v Javea - transparent 12 - 14° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]