Španělsko - Španělsko pevnina - Centrální Španělsko - Segovia - dovolená 2018

Detail destinace
Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Segovia - byla královským městem staré Kastilie a je to opravdu úžasné historické město. Každá epocha zde po sobě zanechala památku. Původně keltské sídliště Segobriga dobyli Římané kolem roku 80 př.n.l. Své stopy zde zanechali Vizigóti a Maurové. V 11. století se stala sídelním městem kastilských králů. Právě v Segovii byla v Iglesia San Miguel roku 1474 prohlášena královnou Isabela I. Kastilská.  město ve středním  Španělsku, severně od Madridu. Ve městě se nachází několik významných historických památek na př. katedrála, staré město a akvadukt. Staré město a akvadukt byly v roce 1985 přiřazeny ke světovému dědictví.

Akvadukt  je jeden z nejlépe dochovaných antických římských akvaduktů na Pyrenejském ostrově. Patří k dominantám města.Lze jej spatřit např. i na jejím erbovním znaku. Pravděpodobně byl postaven mezi druhou polovinou 1.století a počátkem 2.století a prošel několika rekonstrukcemi. Od počátku 21.století akvadukt začal jevit značné známky potřeby další rekonstrukce, které si vynutily přerušení jeho užívání (poškození bylo způsobeno prosakováním dopravované vody). Akvadukt přenáší vodu z řeky Fuente Fría , která protéká nedalekými horami. Délka akvaduktu od řeky k hranicím města Segovia je přibližně 15 kilometrů.

Starému městu dominuje pozdně gotická katedrála. Stará katedrála byla zničená za povstání komunerů a v roce 1525 byla započata stavba nové katedrály. Díky elegantním, štíhlým a trochu strohým liniím je označována za „dámu katedrál“. Věž katedrály byla původně vyšší, ale po zásahu bleskem byla snížena na dnešních 88 m.

Segovia byla vybudována ve výšce 1000 m n.m. na vápencovém ostrohu. Na skalnatém útesu na západní straně města stojí pevnost Alaczár. Její pohádkové věže s břidlicovými taškami učarovaly také Waltu Disneymu a hrad se stal předlohou zámku Šípkové Růženky v Disneylandu. Původně arabský hrad byl po převzetí města Kastilií přestavěn do gotické podoby. Od 13. století se stal sídlem králů, mezi jinými také Katolických Veličenstev, Isabely Kastilské a Ferdinanda Aragonského. Po požáru v 19. století byl hrad zrekonstruován do své dnešní krásy. Určitě vyšplhejte na věž Torre de Juan, odkud je skvělý výhled.

Doba letu z Prahy: cca 2,10 hod., vzdálenost od letiště Madrid: cca 106 km.

 

Vyhledávání zájezdů do lertoviska Segovia

Počasí:

Dnes Počasí v Segovia - transparent 5° C Zítra Počasí v Segovia - transparent 4 - 8° C22.1. Počasí v Segovia - transparent 4 - 9° C
23.1. Počasí v Segovia - transparent 5 - 10° C24.1. Počasí v Segovia - transparent 3 - 14° C25.1. Počasí v Segovia - transparent 6 - 10° C
26.1. Počasí v Segovia - transparent -1 - 6° C27.1. Počasí v Segovia - transparent 4 - 4° C28.1. Počasí v Segovia - transparent -4 - 8° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]