Španělsko - Španělsko pevnina - Centrální Španělsko - Merida - dovolená 2018

Detail destinace
Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Mérida - založená v roce 25 př. n. l. pozdějším římským císařem Augustem jako Emerita Augusta, je hlavním městem španělského autonomního společenství Extremadura. Nachází se v provincii  Badajoz.

Zdejší archeologická lokalita byla v roce  1993 zařazena ke světovému dědictví UNESCO. Podle některých zdrojů  se zde nacházejí ostatky jednoho z Ježíšových učedníkůJakuba Staršího. I když některými prameny je za toto místo považována mnohem slavnější lokalita – poutní město Santiago de Compostela.

Mérida má středozemní kontinentální klima, které je ovlivňováno atlantským oceánem omývajícím portugalské pobřeží. Zimy jsou mírné a teplota málokdy spadne pod 0 °C. Léta jsou horká a teplota příležitostně překračuje 40 °C.

Největší počet srážek připadá na listopad a prosinec. Léta jsou suchá. Období sucha se, stejně jako v celém jižním Španělsku, pravidelně vrací v cyklech, které trvají od 2 do 5 let. Na podzim je počasí velmi nestabilní, neustále se střídají období sucha se silnými bouřkami.

Doba letu z Prahy: cca 2,40 hod., vzdálenost od letiště Sevilla: cca 199 km.

 

Vyhledávání zájezdů do letoviska Merida

Počasí:

Dnes Počasí v Merida - transparent 7° C Zítra Počasí v Merida - transparent 6 - 12° C26.1. Počasí v Merida - transparent 3 - 11° C
27.1. Počasí v Merida - transparent 4 - 11° C28.1. Počasí v Merida - transparent 5 - 11° C29.1. Počasí v Merida - transparent 6 - 13° C
30.1. Počasí v Merida - transparent 3 - 13° C31.1. Počasí v Merida - transparent 4 - 11° C1.2. Počasí v Merida - transparent 6 - 11° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]