Španělsko - Španělsko pevnina - Centrální Španělsko - Leon - dovolená 2018

Detail destinace
Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Castilla y León - je rozlehlá oblast ležící na území někdejšího království León a Staré Kastilie. Nabízí řadu zajímavých měst, která jsou zasazena do často pustých rovin. Rozhodně k nejzajímavějším patří Salamanca, León, Segovia, Ávila a Burgos. Jako by výjimka skutečně potvrzovala pravidlo, tyto končiny silně kontrastují s monotónností "srdce Kastilie". Leónská strana hor Picos de Europa, oblasti Sierry de la Peňa de Francia, Sierry de Gredos a Sanabrie patří k výjimkám nejvýraznějším.

Vysušující letní horka v Castilla y León a kruté zimy dokreslují sklony k extrémům tohoto srdce původního Španělska. Už několik let prochází historická oblast Castilla-León, panovnické centrum středověkého Španělska, modernizačním posunem.

Castilla León - je také kolébka španělštiny.Jazyk je živý organismus a vyvíjí se v závislosti na místních podmínkách Španělština rodilého Chilana se bude lišit od té, kterou uslyšíte v Madridu. Jazykové školy v oblasti Castilla y León proto kromě jiného využívají jednu velkou přednost. Tou je možnost se nejen španělsky bez přízvuku učit, ale také „čistý“ španělský jazyk slyšet běžně na ulici . Tento největší španělský region zabírá velkou část severozápadní části centrálního Španělska. Jeho území vyplňuje ze dvou třetin náhorní plošina, obklopena téměř ze všech stran horami. Na východě se zvedá Iberský masív, na severu Kantaberské pohoří, na jihu Centrální masív tvořený pohořími Guadarrama, Gredos a Peña de Francia a na západě tvoří přirozenou hranici s Portugalskem řeka Duero. Klima je kontinentální.

Kastilie y León je i velmi významným producentem vína v oblastech táhnoucích se podél řeky Duero. Největšími městy jsou Salamanca, León, Segovia, Ávila a Burgos. Tato část Španělska je jako mnohé jiné známým producentem vína, nejlepší červené je v Ribeře del Duero.

Salamanca - dvě univerzity, dvě katedrály, paláce, kláštery, kostely. Slavná historie města je znát na každém kroku. Na malém prostoru tu najdete tak velké množství památek ozvláštněných tolika dokonale propracovanými detaily, že každou chvíli zůstanete v úžasu stát. UNESCO ji v roce 1988 vyhlásilo světovým kulturním dědictvím. V roce 2002 je i evropským městem kultury. Salamanca leží ve východní části Španělska, jen pár desítek kilometrů od hranic s Portugalskem.

Doba letu z Prahy: cca 2,15 hod., vzdálenost od letiště Asturie: cca 169 km.

 

Vyhledávání zájezdů do letoviska Leon

Počasí:

Dnes Počasí v Leon - transparent 8° C Zítra Počasí v Leon - transparent 3 - 9° C24.1. Počasí v Leon - transparent 4 - 7° C
25.1. Počasí v Leon - transparent 2 - 7° C26.1. Počasí v Leon - transparent -1 - 7° C27.1. Počasí v Leon - transparent 2 - 6° C
28.1. Počasí v Leon - transparent 5 - 10° C29.1. Počasí v Leon - transparent 2 - 10° C30.1. Počasí v Leon - transparent -1 - 9° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]