Španělsko - Španělsko pevnina - Centrální Španělsko - Burgos - dovolená 2018

Detail destinace

Burgos Španělsko - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 25 990 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Burgos - je hlavní město stejnojmenné provincie.  Nachází se na severovýchodě Kastilie a León na řece  Arlanzón. Je známý pro svou katedrálu a další památky a dodnes je považován za konzervativní baštu. Během občanské války v letech 1936-1939 byl sídlem frankistické vlády. 

V Burgosu sídlí: Nejvyšší soud Kastilie a Leónu a jazykový institut Kastilie a Leónu. Burgos je kandidátem na Evropské hlavní město kultury v r. 2016.  

Burgos byl na příkaz krále osídlen a byl podřízen přímo králům Leónu. Po jeho osamostatnění  kolem roku  930, na kterém se významně podílel Fernán González, se Burgos stal hlavním městem kastilského hrabství. Od roku 1073  až do pádu Granady 1492  byl hlavním městem království Kastilie a Leónu. Po roce 1492 se hlavním městem království stal Valladolid, město, kde se Katolická Veličenstva  vzala. Kvůli starým sporům mezi Burgosem, Leónem a Valladolidem nemá Kastilie a León žádné oficiální hlavní město; existuje však zákon, který Burgos stanovuje sídlem soudnictví Kastilie a Leónu.

Za pomoc králi v boji proti povstalcům v Kastilii udělil  Karel V. městu titul a tím rozřešil spor mezi toledskými a burgoskými poslanci. Podle tohoto titulu mělo Burgos právo mluvit jako první ve španělském parlamentu.

Doba letu z Prahy: cca 1,50 hod., vzdálenost od letiště Bilbao: cca 171 km.

 

Vyhledávání zájezdů do letoviska Burgos

Počasí:

Dnes Počasí v Burgos - transparent 8° C Zítra Počasí v Burgos - transparent 4 - 11° C23.1. Počasí v Burgos - transparent 5 - 5° C
24.1. Počasí v Burgos - transparent 2 - 6° C25.1. Počasí v Burgos - transparent 4 - 6° C26.1. Počasí v Burgos - transparent -2 - 5° C
27.1. Počasí v Burgos - transparent 1 - 6° C28.1. Počasí v Burgos - transparent 7 - 10° C29.1. Počasí v Burgos - transparent 6 - 9° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání
Datum Délka Strava Doprava Cena
 2.9.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 25 990 Kč Detail

další nabídky >