Španělsko - Španělsko pevnina - Andalusie - Costa de la Luz - El Puerto de Santa Maria - dovolená 2018

Detail destinace

El Puerto de Santa Maria Španělsko - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

El Puerto de Santa Maríašpanělské přístavní město v metropolitní oblasti  Cádizu v západní Andalusii. Žije zde 83 000 obyvatel. Podle Homérovy Odyssey město založil Menestheus, uprchlík z trojské války, který se usídlil v ústí řeky Guadalete a založil město nazvané Menesthéův přístav.

V roce 711, po arabské invazi ze severní Afriky, bylo město přejmenováno na Alcante, což znamená Přístav soli. Jméno bylo odvozeno ze starého průmyslu na výrobu  soli který zde provozovali  Féničané a Římané.

V roce 1260 město dobyl  Alfons X. Kastilský a přejmenoval je na  Santa Maria del Puerto. Ve svých  Zpěvech k Panně Marii  děkuje za zázračné uzdravení svých nohou v tamním kostele.

Druhá výprava Kryštofa Kolumba vyrazila právě z tohoto města. Její navigátor Juan de la Cosa zde v roce  1500 nakreslil mapu světa, první mapu na níž je zachycen Nový svět. Kolumbus město navštívil už roku 1480, hledaje pomoc pro své plány. Ve městě později sídlila řada bohatých kupců, kteří provozovali obchod s Amerikou. V 16. a 17. století bylo město zimním přístavem královských galér. V 19.století zde sídlil generální štáb francouzské armády pod velením Bonaparta během Španělské války za nezávislost.    

Ve městě je díky jeho bohaté historii mnoho muzeí a pomníků; rovněž je  kousek cesty od Cádizu.

Doba letu z Prahy: cca 3,20 hod., vzdálenost od letiště Jerez: cca 27 km.

 

Vyhledávání zájezdů do El Puerto de Santa Maria

Počasí:

Dnes Počasí v El Puerto de Santa Maria - transparent 14° C Zítra Počasí v El Puerto de Santa Maria - transparent 8 - 14° C25.1. Počasí v El Puerto de Santa Maria - transparent 10 - 15° C
26.1. Počasí v El Puerto de Santa Maria - transparent 9 - 14° C27.1. Počasí v El Puerto de Santa Maria - transparent 6 - 13° C28.1. Počasí v El Puerto de Santa Maria - transparent 6 - 14° C
29.1. Počasí v El Puerto de Santa Maria - transparent 5 - 14° C30.1. Počasí v El Puerto de Santa Maria - transparent 5 - 14° C31.1. Počasí v El Puerto de Santa Maria - transparent 6 - 15° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]