Španělsko - Andalusie - Alhambra

Španělsko - Andalusie - Alhambra

Španělsko » Andalusie  

Španělsko - Andalusie - Alhambra Španělsko - Andalusie - AlhambraŠpanělsko - Andalusie - AlhambraAlhambra, označuje v arabštině "červenou", je pravděpodobně odvozeno od barvy sluncem vysušené tapije - cihel z jemného štěrku a jílu, z něhož jsou postaveny vnější stěny pevnosti. Alhambra byla postavena na náhorní plošině, ze které je pěkný výhled na město Granada ve španělské provincii Andalusie. Alhambra byla postavená hlavně v letech 1238 - 1358, za panování prvního vládce Granadysultána Ibn al-Aḥmara - zakladatele dynastie Naṣridů.

Jedinečná výzdoba interiéru Alhambry je připisována sultánovi Yūsufovi I. Po vyhnání maurů v roce 1492 byla většina výzdoby odstraněna a vnitřní zařízení paláce bylo zničeno nebo odstraněno. Španělský král Karel I. (1516-56), přestavěl část Alhambry do renesančního slohu a nechal postavit Italský palác od architekta Pedro Machuca v roce 1526. Během války o nezávislost byly v roce 1812 byly zničeny některé z věží zbytek dokončilo roce 1821 zemětřesení. Velká obnova budov byla provedena v roce 1828 a pokračuje až do dnešních dní.

Alhambra je dnes historickým skvostem, je zapsána na seznam světového kulturního dědictví Unesco a je nejnavštěvovanější španělskou památkou.

Galerie fotografií