Samoa - dovolená 2018

Detail státu

Samoa Samoa - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Samoiské království leží severně od Tongy a západně od Cookových ostrovů. Na Samoi je obydlených jen pár ostrovů z nichž největší jsou Savaii a Upolu, kde je i hlavní město Apie kde žije 1/3 obyvatel. Samoiské ostrovy vznikly vulkanickou činností, některé vulkány jsou dosud ještě činné. Samoa byla poprvé obydlena přibližně 1000 let př.n.l., v 19 století v rámci rozdělené vlivu připadla Německu, po 1.sv.válce Novému Zélandu. Samostatnost získala Samoa až v roce 1962.

[Zobrazit více informací o Samoe]

Oficiální název:

Nezávislý stát Západní Samoa

Hlavní město:

Apia

Časové pásmo:

proti ČR -12 hodin

Jazyky:

Angličtina, samojština

Náboženství:

protestantské

Zdraví:

Zdravotní péče na Somoa je kvalitní a dostačující pro běžné zdravotní problém, ale počet zdravotnických zařízení je pouze omezený. Hlavní nemocnice a menší soukromá nemocnice jsou v hlavním městě Apia. V odlehlejších oblastech je několik menších zdravotnických zařízení.

Vzhledem k situaci, kdy lékaři i nemocnice předpokládají platbu za ošetření v hotovosti, je nezbytně nutné zařídit si před cestou kvalitní mezinárodní zdravotní pojištění platné pro oblast Oceánie, které umožní pozdější refundaci vzniklých výdajů.

V zemi se občas vyskytuje horečka dengue a proto je třeba se bránit kousnutí moskyty častým používáním repelentních prostředků.

Důležité kontakty:

volací kód tam:

volací kód zpět: 00420

Elektřina :

Napětí je 240V, 50Hz.

Podnebí:

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Maximální denní teploty 30 29 30 30 29 29 29 28 28 29 30 29
Minimální denní teploty 23 24 24 23 23 23 23 23 23 23 23 23
Průměrný počet dešť.dnů  19 18  17 15 13 11 8 9 12 14  16  17

Měna:

Tala (T) = 100 senů

Cestovní doklady:

Cestovního dokladu platný minimálně 6 měsíců po příletu.

Vízum a vstupní formality:

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Ke vstupu na území Nezávislého státu Samoa není potřeba vízum. Povolení ke vstupu na dobu 30 dnů je udělováno při příletu po předložení cestovního dokladu platného minimálně 6 měsíců po příletu a zpáteční letenky.

Celní a devizové předpisy:

Při odletu ze země se platí odletová daň ve výši 40 tala (cca 13.50 USD).

V zemi platí striktní předpisy pro dovoz a vývoz zbraní, ovoce, domácích zvířat a drog.

Historie:

Sousostroví Samoa bylo obýváno Polynésany již tisíc let před Kristem, později se území pokusili dobýt Tonžané. Pro Evropu objevili Samou Nizozemci. Na konci devatenáctého století se země stala britsko-americko-německým kondominiem. Británie se později svého dílu vzdala. Za první světové války německou část země ovládli Novozélanďané. V roce 1962 byla vyhlášena nezávislost. V letech 1987-1988 vydal místní parlament řadu ekonomických (daňových) zákonů, díky nimž se souostroví stalo vyhledávaným daňovým rájem.