Řecko - Řecko ostrovy - ostrov Syros - Ermoupoli - dovolená 2018

Detail destinace

Ermoupoli Řecko - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

ErmoupoliErmoupoli

Ermoupoli - na ostrově Syros je velmi významným místem a to jak z hlediska turistického, tak z hlediska hospodářského. Dříve bývalo Ermoupoli /Syros/hlavním ekonomickým centrem celého Řecka, od roku 1830 se zde rozvinul průmysl a Syros se stal jedním z hlavních míst, kde se vyráběly lodě a překládalo zboží.

Rozvoj průmyslu naštěstí již opadl a z Ermoupoli na ostrově Syros se stalo nádherné městečko s bohatou historií.  Bylo postaveno na začátku 13. století a kopci San Georgios a do dnešní doby si Erimnoupoli na ostrově Syros uchovává kouzelnou středověkou atmosféru.

Není zde skoro žádná doprava, protože celé město je vystavěnno ve svahu a dá se zde chodit převážně jen po schodech. I když je to od moře od promenády nahoru na vrchol přes tři kilometry, určitě výstup stojí za to. Jakmile se dostanete nahoru, otevře se před Vámi pohled nejen na celý Ermoupoli a ostrov Syros, ale i na okolní ostrovy Tinos, Delos, Mykonos, Paros and Naxos.

V Ermoupili na ostr. Syros je řada překrásných náměstíček, kostelů a různých staveb jako jsou například radnice či divadlo Apollo, které je projektováno jako zmenšená La Scala.

Doba letu z Prahy: cca 2,25 hod., vzdálenost od letiště Syros: cca 31 km.

 

Vyhledávání zájezdů do Ermoupoli

[Zobrazit mapu]