Řecko - Řecko ostrovy - Kréta - Kréta východ - Sitia - dovolená 2018

Detail destinace

Sitia Řecko - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Řecko - Řecké ostrovy - Kréta východ - SitiaŘecko - Řecké ostrovy - Kréta východ - Sitia

Sitia je nejvýchodnější město řeckého ostrova Kréta s krásnou pláží a bíle omítnutými budovami. Sitia  je rodištěm spisovatele Vintsentsose  Kornarose, který napsal románový epos Erotokritos. V antice se Sitia  jmenovala Eteia. Sitia má starý benátský přístav a dominantní benátskou pevnost. Město Sitia  bylo hodně zničeno zemětřeseními v letech 1303 a 1508 a nájezdy pirátů, v r. 1538 bylo vypleněno osmanskou flotilou pod vedením Chaereddina Barbarossy,  zůstalo téměř dvě století zcela opuštěné.

Nad městem najdeme částečně restaurovanou benátskou pevnost, která nyní slouží pro pořádání hudebních a divadelních festivalů. Sitia  má archeologické muzeum, které má ve svých sbírkách nálezy z minojského paláce Kato Zakros, také Muzeum lidové architektury s exponáty z 18. a 19. stol. Město má své malebné uličky s dílnami řemeslníků, starobylými obchody, ovoce a zelenina se prodává přímo na ulicích. 

V blízkém okolí Sitia lze navštívit několik archeologických nalezišť - jihovýchodně od Sitia  minojské statky Piskokéfalon, Zu a Ríza, jižně od Sitia  mykénskou kupolovou hrobku u Achladia. Dále 5 km východně od Sitia  leží Agia Fotia - "město mrtvých" - rozlehlá minojská nekropole, po dalších 16 km východním směrem lze navštívit opevněný klášter Moni Toplou ze 17. stol. Asi 23 km východně od Sitia leží Palékastro - ruiny minojského sídla.  Směrem na jihovýchod, cca 45 km od Sitia , po romantické silnici dojedeme ke zčásti odkrytým ruinám starověkého města Kato Zakros - zde také archeolog. vykopávky minojského paláce Kato Zakros.

Doba letu z Prahy: cca 2,30 hod., vzdálenost od letiště Heraklion: cca 127 km.

Vyhledávání zájezdů do letoviska Sitia

[Zobrazit mapu]