Řecko - Řecko ostrovy - Evia - dovolená 2018

Detail destinace

Evia Řecko - transparent

Nabízíme 2 ubytovacích kapacit za cenu 7 191 Kč - 55 749 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Řecko - Řecké ostrovy - EviaŘecko - Řecké ostrovy - EviaOstrov Evia - pokud toužíte po teplém čistém moři, sluníčku a neodolatelném západu slunce, určitě se sem vydejte . Místní moře je ideální pro koupání a potápění. Pokud vám bude přát štěstí, můžete zahlédnout i delfíny. Ostrov Evia je velmi populární u řeckého obyvatelstva, které sem jezdí, pokud touží po rychlé relaxaci v kouzelném prostředí.  Jméno tohoto ostrova je odvozeno od nymfy Euboea , kterou Poseidon unesl otci a držel v zajetí na ostrově.

Tato nymfa se stala ochránkyní pitné vody - místních kašen a studní. Evia je druhý největší řecký ostrov po Krétě. Na první pohled se může zdát, že ostrov je spojen s pevninou (na nejužším místě je dělí jen 40 metrů), ale ostrov je oddělen úzkou úžinou. Dopravu zajišťuje několik mostů vedoucích z Evia na pevninu a pravidelná trajektová doprava. 

Ostrov je převážně hornatý s převažujícími krystalickými břidlicemi, které sahají až do výšky 1740 m n.m. V úrodné pobřežní rovině se provozuje vinařství, obilnářství a pěstují fíky. Největší města ostrova jsou Chalkis a Eretria. Chalkis (Chalkida) je zároveň hlavním městem, kde žije 50 000 obyvatel. Obě města výrazně utvářela historii tohoto ostrova. Původně byla významnými obchodními centry stále soupeřícími o moc. V současnosti je Chalkis moderní město ostře kontrastující se zbytkem ostrova. Cestovní ruch je tu málo rozvinutý a tak turisty přivítá rozmanitá, ještě nedotčená krajina, která je rájem pro horolezectví, pěší turistiku a procházky.  Za návštěvu jistě stojí prohlídka historického města Eretria, které leží na jihozápadě ostrova. Nad městem se majestátně tyčí hora Kastelli a z místního přístavu se trajektem můžete dostat do nedalekých Athén. Přilehlá pláž Malakonta Beach nabízí aktivní vyžití. Dalším malebným městem Evia je Amarynthos. Leží na jihovýchodním břehu blankytně modrého moře a za ním se zdvihají hory porostlé olivovníky, mandlovníky a ovocnými stromy. Evia je perfektním místem pro ty, kteří chtějí pocítit blízkou dálku antické historie a zároveň si užít slunce, písčitých pláží a teplého moře.

Doba letu z Prahy: cca 2,15 hod., vzdálenost od letiště Atény: cca 130 km.

Vyhledávání zájezdů na ostrov Evia

[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání
Violetta
starstarstar
letecky autobus Praha
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 30.5.2018 10 dní Snídaně autobusautobus 7 191 Kč Detail
 15.6.2018 14 dní Snídaně autobusautobus 8 991 Kč Detail
 26.6.2018 12 dní Snídaně autobusautobus 8 991 Kč Detail
Eretria, Evia Island - GEV116
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.4.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 40 519 Kč Detail
 14.4.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 40 519 Kč Detail
 21.4.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 40 519 Kč Detail

další nabídky >