Řecko - Řecko ostrovy - Evia - dovolená 2017 - 2018

Detail destinace

Evia Řecko - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 17 490 Kč - 19 990 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Destinace:

Ostrov Evia - pokud toužíte po teplém čistém moři, sluníčku a neodolatelném západu slunce, Eviaurčitě se sem vydejte . Místní moře je ideální pro koupání a potápění. Pokud vám bude přát štěstí, můžete zahlédnout i delfíny. Ostrov Evia je velmi populární u řeckého obyvatelstva, které sem jezdí, pokud touží po rychlé relaxaci v kouzelném prostředí.  Jméno tohoto ostrova je odvozeno od nymfy Euboea , kterou Poseidon unesl otci a držel v zajetí na ostrově.

TEviaato nymfa se stala ochránkyní pitné vody - místních kašen a studní. Evia je druhý největší řecký ostrov po Krétě. Na první pohled se může zdát, že ostrov je spojen s pevninou (na nejužším místě je dělí jen 40 metrů), ale ostrov je oddělen úzkou úžinou. Dopravu zajišťuje několik mostů vedoucích z Evia na pevninu a pravidelná trajektová doprava. 

Ostrov je převážně hornatý s převažujícími krystalickými břidlicemi, které sahají až do výšky 1740 m n.m. V úrodné pobřežní rovině se provozuje vinařství, obilnářství a pěstují fíky. Největší města ostrova jsou Chalkis a Eretria. Chalkis (Chalkida) je zároveň hlavním městem, kde žije 50 000 obyvatel. Obě města výrazně utvářela historii tohoto ostrova. Původně byla významnými obchodními centry stále soupeřícími o moc. V současnosti je Chalkis moderní město ostře kontrastující se zbytkem ostrova. Cestovní ruch je tu málo rozvinutý a tak turisty přivítá rozmanitá, ještě nedotčená krajina, která je rájem pro horolezectví, pěší turistiku a procházky.  Za návštěvu jistě stojí prohlídka historického města Eretria, které leží na jihozápadě ostrova. Nad městem se majestátně tyčí hora Kastelli a z místního přístavu se trajektem můžete dostat do nedalekých Athén. Přilehlá pláž Malakonta Beach nabízí aktivní vyžití. Dalším malebným městem Evia je Amarynthos. Leží na jihovýchodním břehu blankytně modrého moře a za ním se zdvihají hory porostlé olivovníky, mandlovníky a ovocnými stromy. Evia je perfektním místem pro ty, kteří chtějí pocítit blízkou dálku antické historie a zároveň si užít slunce, písčitých pláží a teplého moře.

Doba letu z Prahy: cca 2,15 hod., vzdálenost od letiště Atény: cca 130 km.

 

Vyhledávání zájezdů na ostrov Evia

[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání
Ilyssion 55+
starstarstar
letecky Praha, Brno
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 5.6.2018 12 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 17 490 Kč Detail
 5.6.2018 12 dní All inclusive leteckyleteckyBrno 17 490 Kč Detail
 7.9.2018 13 dní All inclusive leteckyleteckyBrno 19 990 Kč Detail

další nabídky >