Řecko - Řecko ostrovy - Chios - dovolená 2018

Detail destinace

Chios Řecko - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 26 250 Kč - 34 630 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Destinace:

Řecko - Řecké ostrovy -
 ChiosŘecko - Řecké ostrovy - ChiosMalebný řecký ostrov Chios leží v severovýchodní části Egejského moře. Podle archeologů byl trvale osídlen již od roku 6000 p. n. l. Rozloha činí 842 km2, délka pobřeží je 213 km a tvaru ostrova (dlouhý a úzký směrem ze severu na jich) tato destinace vděčí za své jméno - ,,Makri“ /dlouhý/. Ostrov se skládá ze severní části – Voreiochora, kterou lemuje pohoří s řídce osídlenými oblastmi, dále části Kambochora – centrální, východní rovina s městem Chios a vesnicemi, též Kamposu, a Mastichochora – jižní část ostrova s mastixovými vesničkami. Severovýchodní část ostrova lemuje seskupení menších ostrovů – Oinousses, Passas, Pontikonisi a Vatos. Nedaleko hlavního města se nachází ukázka místní architektury - neomítnuté větrné mlýny. Ve městě Chora žije téměř polovina obyvatel ostrova. Rytmus města určuje přístav a hradní čtvrť v jihovýchodní části s pozůstatky městského opevnění. Samotné centrum je tradičně protkáno sítí úzkých uliček s obchody.

Úrodná nížina Kámpos se rozprostírá v délce 6km jižně od hlavního města. Je to krajina s rozsáhlými sady pomerančů, citrónovníků a mandarinek, do které jsou jako do starobylého šperku zasazeny perly v podobě pozůstatků letních sídel středověké chioské šlechty.

Chios vzkvétal ve starověku. Strategická poloha, střídaní kultur, výnosný obchod s mastixem - to vše zde zanechalo otisk až do dnešních dnů. Nádherné písčité pláže v jihovýchodní části ostrova – lokální letoviska Karfas, Megas Limnionas a Komi - nabízejí příjemnou atmosféru pro báječnou dovolenou v období od dubna do října. Karfas je jednou z nejpopulárnějších pláží ostrova s kompletním servisem, širokou paletou vodních sportů, s restauracemi, bary, půjčovny automobilů atd. Voda je zde mělká, vstup do moře pozvolna klesá. Je to vhodné místo pro dovolenou s malými dětmi.

Kouzlu ostrova propadnete nejen díky překrásným historickým památkám, ale i nedotčené přírodě. Scenerie zátok Agia Ermioni, Agia Fotia se světlými oblázkovými plážemi, stejně jako krásné zátoky Elinda a Trachili přímo přitahuje milovníky přírody podobně jako zájemce o spoustu vodních radovánek. Pláž z černých oblázků, Emporios, je perlou jihu ostrova. Moře podél pláží je čisté, voda křišťálová, téměř transparentní. Chios je znám jako ostrov opojných vůní a vzácne flory rostoucí na oblých kopcích i v údolích ostrova. Květy v zahradách, divoké tulipány ale i granátová jablka, spartos, timari, sušené fíky, žvýkací guma a proslulá chioská kuchyně představují jedinečné kouzlo, které zláká snad každého návštěvníka.

Četná muzea lidové tvorby skrývají exponáty neocenitelné hodnoty, prozrazují minulost ostrova. Z architektonických památek stojí za návštěvu zejména Klášter Nea Moni s mozaikami z byzantského období a také malebná vesnička Pyrgi s grafitovou výzdobou domů, která je považována za jednu z nejhezčích řeckých vesnic vůbec. Tyto dvě památky jsou zapsané na seznamu Unesco.

Doba letu z Prahy: cca 2,15 hod.

Vyhledávání zájezdů na ostrově Chios

Počasí:

Dnes Počasí v Chios - transparent 12° C Zítra Počasí v Chios - transparent 9 - 15° C21.1. Počasí v Chios - transparent 13 - 16° C
22.1. Počasí v Chios - transparent 8 - 13° C23.1. Počasí v Chios - transparent 5 - 7° C24.1. Počasí v Chios - transparent 4 - 7° C
25.1. Počasí v Chios - transparent 4 - 6° C26.1. Počasí v Chios - transparent 5 - 7° C27.1. Počasí v Chios - transparent 7 - 10° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání
Sea View Resorts
FM
starstarstarstar
letecky Praha
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 16.4.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 26 250 Kč FM Detail
 23.4.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 26 250 Kč FM Detail
 30.4.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 26 250 Kč FM Detail

další nabídky >