Řecko - ostrov Rhodos - Anthony Quinn bay

Řecko - ostrov Rhodos - Anthony Quinn bay

Řecko » Řecké ostrovy » Rhodos

Řecko - ostrov Rhodos - Anthony Quinn bayŘecko - ostrov Rhodos - Anthony Quinn bay

Anthony Quinn bay na řeckém ostrově Rhodos je vyhledávaná zátoka v blízkosti asi nejznámějšího letoviska Faliraki, které je známé svými velmi kvalitními hotely s komplexními službami. 

Slavný americký herec Anthony Quinn se do této zátoky zamiloval v roce 1960, kdy zde natáčel americký válečný film Děla z Navarone. Legenda pravý, že se do zátaky tak zamiloval, že přesvědčil místní samosrávu aby mu zátoku odprodali. Ve smlouvě však byla podmínka, že zde musí postavit hotel. Jelikož se tak nestalo, o zátoku přišel a zátoka tak zůstala v původní podobě.

V nádherné zátoce najdete také jednu z nejkrásnějších oblázkových pláží na ostrově RhodosAnthony Quinn bay je vyhledávaná nejen pro svou nádhernou přírodu, ale i pro neskutečně čistou, azurovou vodu.

Do zátoky se dostanete pohodlnou procházkou okolo zdejší observatoře z blízkého letoviska Faliraki, nebo sem můžete dojet na kole, které si můžete půjčit v místních půjčovnách a po cestě se i stavit na nádherné sousední pláži Ladiko. Nad zátokou můžete využít služeb místní taverny. Pro ty turisty, kteří k Anthony Quinn bay dojedou autem, je zde k dispozici dostatek místa pro zaparkování.

Galerie fotografií