Řecko, Řecké ostrovy, Karpathos, Olympos

Řecko - ostrov Karpathos - Olympos

Řecko » Řecké ostrovy » Karpathos

Řecko - Karpathos - Olympos - 1Řecko - Karpathos - Olympos - 2

Olympos je vesnice na Řecké ostrovy Karpathos. Tato horská vesnička si až do dnešních dnů uchovala svou vyjmečnou krásu a osobitý způsob života místních obyvatel. Olympos se nachází na severu tohoto krásného a divokou přírodou oplývajícího Řeckého ostrova. Do Olymposu se dostanete po jedinné použitelné silnici, která vede na sever ostrova Karpathos. Silnice Vás cestou na sever bude navádět do osobitých horských vesniček, které jsou však jen malou předehrou nádherného cíle Vašeho výletu.

Olympos umístěný vysoko v horách a je živým skanzenem života na Karpathosu - elektřina sem byla zavedená až v roce 1980, a tradiční život místních obyvatel zůstal bez výrazných změn až do dnešních časů. Místních, přibližně 400 obyvatel se živý částečně zemědělstvým a částečně turistickým ruchem. Nemusíte mít ale strach, že zde probíhá masová turistika, vesnice je hodně odlehlá, a ani místní se sem nehrnou. Olympos chce být zapsán na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Jen několik metrů od náměstí je pro hladové turisty připravené velice osobitá restaurace Blue Garden, ze které je nádherný výlet do údolí. Místní domácí kuchyně bude chutnat i těm, kteří se domnívají, že pečené husí stehno je zelenina.

Galerie fotografií