Rakousko - Tyrolsko - Matrei / Grossglockner - dovolená 2017

Detail destinace

Matrei / Grossglockner Rakousko - transparent

za cenu 0 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jeko u pořádajích cestovních kanceláří, včetně všech slev.

Největší nabídka zájezdů: nabízíme zájezdy od cca 300 cestovních kanceláří z ČR, Německa a Rakouska.

Grosglockner (3798 m) je nejvyšší hora Rakouska, která se nachází ve skupině Glockner patřící do Vysokých Taura na hranicích spolkových zemí Korutany a Tyrolsko.

Jako první vystoupil na vrchol Großglockneru 28.července 1800 pětičlenný tým z početné expedice. Členy vrcholové skupiny byli bratři Martin a Sepp Klotzov, farář  Horasch a dva tesaři. Dnes vede na Großglockner řada horolezeckých výstupů. Kromě zpravidla přelidněné normální cesty jsou velmi populární horolezecké výstupy:

Tento mohutný a rozsáhlý masiv, který je  nejvyšší v celých Východních Alpách, je tvořen z mnoha druhů hornin. Masiv Grossglockneru je tvořen z ruly,  i poměrně mocnými vrstvami břidlice. Velice rozšířený je výskyt kombinace vápence s břidlicí a slídou. Jádro masivu Grossglockneru je tvořeno ledovcem Pasterzenkees. Ledovec má plochu 19,5 km2 a je co se týká velikosti povrchu největším ledovcem Východních Alp. Je to údolní ledovec dlouhý 9,5 km. Je napájen jinými ledovci, které stékají z okolí vrcholu Johannisberg a obou vrcholů Burgstall. Ledovec končí nad nádrží Margaritzen-Stausee, kde jsou zachycovány jeho vody. Ledovec Pasterzenkees je pod chatou Hofmannshütte široký 1,5 km a jeho mocnost zde dosahuje 250m. Rychlost pohybu ledovce je okolo 100m za rok. Dnes se odhaduje celkový objem hmoty ledovce na 2km3. V minulém století byla však tato hodnota minimálně o třetinu větší. Významný rakouský glaciolog Paschinger dokonce odhadl, že v roce 1856 byl ledovec dlouhý 11 km a jeho povrch byl 36 km2. To znamená, že povrch ledovcových hmot dosahoval až téměř k dnešní vyhlídce Kaiser Franz Josefs Höhe.

Vzdálenost z Prahy do Matrei / Grossglockner = 579 km

 

Vyhledávání zájezdů do letoviska Matrei / Grossglockner

[Zobrazit mapu]