Rakousko - Salzbursko - Obertauern - dovolená 2018

Detail destinace

Obertauern Rakousko - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 3 063 Kč - 11 313 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Vysoké Taury:

Na hranicích mezi Tyrolskem, Korutany a Salcburskem se táhne horský hřeben zvaný Vysoké Taury ( Hohe Tauern). Toto pohoří je pokládáno za jedno z nejpůsobivějších v Evropě. Může se pochlubit takovými pohádkovými štíty jako Grossglockner (3798 m.n.m.), což je nejvyšší a nejznámější hora v Rakousku a Grossvenediger (3674 m.n.m.), který je třetí nejvyšší horou rakouských Alp. Výstup z tauernského údolí Gschlöss od severovýchodu přes ledovec Keesboden na vrchol Grossvenedigru je velice hezkým zážitkem, přestože není technicky příliš náročný.

EMBACH-RAURIS:
Výhodně položená střediska jako základna pro vysokohorskou turistiku do celé chráněné oblasti Vysokých Taur. Přímo z Raurisu vedou turistické stezky a lanovky až do výše 2400 metrů.

EUROPA SKIREGION - ZELL AM SEE - KAPRUN (760 - 3030 M N.M.):
Lyžaři mohou pomocí sjezdovek mezi vleky a lanovkami prolyžovat celý areál a lyžařský den ukončit v libovolné údolní stanici lanovky, odkud jsou do místa ubytování dopraveni zdarma skibusem, který též spojuje Schüttdorf se slavným ledovcovým areálem Kaprun. Ledovcový kotel pod horou Kitzsteinhorn nabízí 7 lanovek a 6 vleků až do výše 3030 metrů. Ceny skipasů odpovídají významu střediska, které patří již k tradičním lyžařským oblastem. Nejtěžší sjezdovou tratí je Trass. Vede z vrcholu lehkým terénem k Breiteckalmu, pak středně těžkým terénem kolmo k lanovce a konečně velmi těžkým spodním úsekem do Zell am See, přičemž její délka činí 6 km a převýšení 1190 m. Naprosto dokonalý areál disponuje 130 kilometry dokonale upravených sjezdovek. Celkově je k dispozici 60 lanovek a vleků. Pro snowboardisty je připraven funpark. Pro běžkaře jsou k dispozici uměle osvětlené trasy v okolí Kaprunu.

Útulné lyžařské chaty s restauracemi a bary v dosahu sjezdových tratí. K večernímu vyžití je k dispozici sáňkařská dráha (v noci osvětlená), jízdy na saních s koňským spřežením, sportovní aktivity na zamrzlém Zellském jezeře. Plavání a saunování v krytých bazénech a lázních v Zell am See.

HEILIGENBLUT (1301 - 2902 M N. M.):
Středisko situované v nadmořské výšce 1301 m v samém srdci přírodního parku Vysoké Taury, proslavené především letní cestou Grossglocknerstrasse a poutním místem s notoricky známým kostelem s hrobkou sv. Bricka, je neprávem opomíjené středisko v zimních měsících.

Celou oblast lze rozdělit do tří menších oblastí, navzájem propojených a dostupných pomocí přepravních zařízení a sjezdovek. Hlavní oblastí je vše kolem vrcholu Schareck, ke kterému se lze dostat pomocí dvou lanovek přímo ze střediska. Pro začátečníky je vhodná především oblast Tauernberg, kde lze nalézt tratě menší obtížnosti. Naopak z vrcholu Schareck až do údolí lze k sjezdu využít nejdelší sjezdovku o celkové délce 9km a výškovém převýšení 1300m. Vrátíme-li se na začátek předchozího sjezdu, lze se jen obrátit vpravo a vyrazit k prozkoumání oblasti Fallbichl, ke které se lze dostat pohodovou červenou či nejtěží černou sjezdovkou oblasti, která při své délce 1,6 km překoná 435 výškových metrů. Odtud vedou pouze dvě cesty k hraničnímu místu mezi stromy a holou plání zvanému Rossbach. První varianta je pomocí vleku zpět na Schareck a sjezd dolů a nebo využít oficiálně značeného „freeride“ terénu. K oblasti Fleissalm, se lze dostat pomocí lanovky právě z místa Rossalm, nebo opět oficiální trasou pro „freeride“. Odměnou bude výhled z nejvyššího vrcholu Hochfleiss na okolní třítisícové vrcholy a také samozřejmostí zůstává sjezd po červené sjezdovce, tak i trati vedoucí volným terénem.

Vzdálenost z ČR:Praha 520 km, Brno 570 km

ZELL AM SEE
Alpská idylka. V křišťálově čisté vodě se zrcadlí nebeský blankyt s ledovci Vysokých Taur. Výletní parníček či barevná plachta surfu obraz čas od času rozbije na milión střípků, které se jako zázračná mozaika zase
po chvíli poskládají do původního vzoru. Příjemně se na tu nádheru dívá z nábřežní promenády, kde před letním sluncem chrání pečlivě udržované stromořadí. Okolí Zellerského jezera není vyhlášené jen mezi
lyžaři, ale nabízí také bezpočet fantastických tras pro horská i silniční kola. Sem se můžete vrátit několikrát
a stejně pokaždé objevíte něco nového. A když by náhodou některý den nevyšlo počasí? Podnikneme výlet do mrazivého světa největší ledové jeskyně světa – Eisriesenwelt

Letní sezona:

Národní park Vysoké Taury, nejrozsáhlejší chráněná oblast Alp, leží v Salcbursku a táhne se od údolí Wildgerlos na západě až k lungauskému údolí Mury na východě. Miliony let stará alpská pahornina, pečlivou rukou sedláků obdělávaná a zúrodňovaná země je v tomto horském ráji úzkostlivě chráněna před škodlivými vnějšími vlivy. U četných informačních tabulí na mnoha místech Národního parku, nebo během výprav pod vedením zkušených správců parku se návštěvníci dozvědí více o přírodních zákonech a celém jemném mechanismu přírody, budou moci pozorovat sviště, hnízdiště orlů a objevovat vzácné rostlinky a minerály.
Prázdninový region národního parku Vysoké Taury vám zprostředkuje požitek z dovolené na horách. Mezi křišťálově čistými horskými jezery, kvetoucími loukami a šuměním vodopádů se milovníci přírody, rodiny a turističtí nadšenci osobně setkávají s neomezenými vládci horského světa – supy, svišti, kamzíky a kozorohy. V této fascinující přírodní scenérii leží 19 malebných míst, která se postarají o prázdninová dobrodružství na zemi, ve vodě i ve vzduchu vyzývajíc třítisícovky – zážitek z vandru v krásné přírodě bude nezapomenutelný. Návštěvníci národního parku s platnou návštěvnickou kartou se mohou zúčastnit více než 15 organizovaných výletů. Prastaré horské chaty, bio-selské dvory a hotely národního parku vám poskytnou odpočinek a gurmánský zážitek.

Vzdálenost z Prahy do Vysoké Taury = 436 km

Naše tipy: lyžování Rakousko * Rakouské alpy

Vyhledávání zájezdů do letoviska Vysoké Taury

[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání
Gasthof Forellenhof-Hammerwirt
Hodnocení:
5,8 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 26.5.2018 4 dny Polopenze vlastnívlastní 3 063 Kč Detail
 27.5.2018 4 dny Polopenze vlastnívlastní 3 063 Kč Detail
 28.5.2018 4 dny Polopenze vlastnívlastní 3 063 Kč Detail

další nabídky >