Rakousko - Salzbursko - Gastein - Bad Gastein - Bad Hofgastein - Gastein - dovolená 2018

Detail destinace

Gastein Rakousko - transparent

Nabízíme 3 ubytovacích kapacit za cenu 890 Kč - 10 990 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Gastein -

VÝHODY:
Romantický venkovský Dorfgastein, rušnější pompézní Bad Hofgastein, luxusní secesní Bad Gastein a vysokohorsky drsný Sportgastein tvořící Gasteinské údolí, nacházející se 100 km jižně od Salzburgu na okraji oblasti Ski Amadé. Bad Gastein dějištěm Mistrovství světa v alpském lyžování 1958, ovládnutého legendárním Toni Sailerem, třikrát zlatým a jednou stříbrným. Každoroční závod světového poháru ve snowboardingu v Bad Gasteinu a tamtéž až do konce 80. let i pravidelné závody Světového poháru žen v alpských disciplínách svědčící o bohaté nabídce těch nejtěžších tratí. Vysoký podíl kabinek a moderních sedačkových lanovek zajišťujících pohodlnou přepravu vzhůru za lyžařskými zážitky. Kvalitní sněhové podmínky pro lyžování od začátku listopadu do pozdního jara. Přes 200 km sjezdovek oblasti Gastein nebo dokonce 865 km tratí při použití celoplošného skipasu Ski Amadé. V Bad Gasteinu největší lyžařské lákadlo Graukogel s náročnými závodními sjezdovkami a též severní svahy Stubnerkogelu se sportovními červenými sjezdovkami či s možností freeridu. Nabídka Hofgasteinu zaměřená především na carving a nenáročné lyžaře. Dorfgastein propojený se sousedním Grossarlským údolím a nabízející tak členitou lyžařskou houpačku ideální pro carving i sportovní jízdu, v anketách opakovaně oceněnou jako nejlepší lyžařský terén Rakouska. V neposlední řadě Sportgastein nabízející vysokohorské sjezdy pro milovníky rychlé jízdy a náročný freeride severním svahem Kreuzkogelu z výšky 2686 m.n.m. Na začínající i zkušené snowboardisty čekající snowpark Grossarltal s halfpipe, několika jumpy a slidy či funpark Dorfgastein s halfpipe. Lyžařské centrum Angertal zasvěcené nejmenším aneb na 8000 m2 se rozprostírající dětský park včetně dětské jídelny nebo herny pro rodiny s dětmi. Pro nadcházející zimní sezónu výrazně posíleno umělé zasněžování v oblasti Stubnerkogel-Angertal-Schlossalm, postaveny 2 nové sjezdovky ze Schlossalmu do Angertalu a výrazně zdokonalena parkovací a dopravní struktura pod Schlossalmem. Večerní lyžování a téměř 100 km tratí pro vyznavače klasického lyžování, částečně též osvětlených. Sáňkařské dráhy, trasy pro pěší turistiku a výpravy na sněžnicích dotvářející širokou nabídku střediska. Několik bazénů s teplotou vody až 34°C, sauny a solária, bylinkové koupele a především léčivé radonové proudy (40 - 50 °C) nabízené v nově zrekonstruovaných termálních lázních v Bad Gasteinu nebo v moderních, před 5 lety otevřených lázních Alpen Therme v centru města Bad Hofgastein. Jedinečný lázeňský život, vysoká společenská úroveň, noblesní dámy v kavárnách aneb ochutnejte lahodný „Sacher“ a ponořte se do atmosféry dob rakousko-uherské monarchie.

NEVÝHODY
Větší vzdálenost mezi jednotlivými skiareály a jejich vzájemná nepropojenost na lyžích. Vyšší ceny odpovídající vysoké úrovni a mimořádně dobré pověsti Gasteinského údolí. Přes masivní posilování počtu sněžných děl stále nemalá část tratí bez umělého zasněžování. Ve vysoké sezóně se tvořící fronty na silnících při střídání hostů a nedostatek parkovacích míst, zejména v městečku Bad Gastein, byť by se situace měla do značné míry zlepšit po rozsáhlých investicích do tohoto sektoru na podzim 2007. Relativně větší vzdálenost od dálnice.

Naše tipy: lyžování Rakousko * Rakouské alpy

 

Vyhledávání zájezdů do letoviska Gastein

 

[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání
Datum Délka Strava Doprava Cena
 3.2.2018 1 den - autobusautobus 890 Kč LM Detail
 24.2.2018 1 den - autobusautobus 890 Kč LM Detail
 10.3.2018 1 den - autobusautobus 890 Kč LM Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 3.7.2018 6 dní Polopenze autobusautobus 10 390 Kč Detail
 24.7.2018 6 dní Polopenze autobusautobus 10 390 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 3.7.2018 6 dní Polopenze autobusautobus 10 990 Kč Detail
 24.7.2018 6 dní Polopenze autobusautobus 10 990 Kč Detail

další nabídky >