Rakousko - Salzbursko - dovolená 2017

Detail destinace

Salzbursko Rakousko - transparent

za cenu 0 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jeko u pořádajích cestovních kanceláří, včetně všech slev.

Největší nabídka zájezdů: nabízíme zájezdy od cca 300 cestovních kanceláří z ČR, Německa a Rakouska.

Salzbursko - leží v Alpách, jeho sousedy jsou Německo, spolkové země Horní Rakousy, Štýrsko, Tyrolsko a Korutany. Největší řekou, která zemí, ale i jejím hlavním městem Salzburgem protéká, je Salzach. Nachází se zde také nejhlubší údolí v celém Rakousku – Liechtensteinklamm, a to poblíž města Sankt Johann im Pongau. Na ploše o rozloze 7 154 km2 tu žije 515 327 obyvatel, většinou Rakušanů. Salzburg je hlavním ekonomicko-kulturním centrem, je zde letiště, kříží se zde dálnice i hlavní železniční tahy. Soustředěna je zde velká část průmyslu spolkové země. Nachází se zde mnoho pohoří, např. Horní Taury.

Lyžařské středisko SAALBACH HINTERGLEMM patří do oblasti Salcburska. Přímo ze Saalbachu vede lanovka Schattberg X – press přímo na 2 020 m vysokou horu Schattberg s nepřeberným množstvím lyžařských terénů. Pro náročnější lyžaře je k dispozici sjezdová trať FIS, kde se konalo MS 1991a nachází se na severních svazích nad Hinnterglemmem. Dalším navazujícím zajímavým střediskem je Leogang , která nabízí také možnosti ubytování. V případě, že si pořídíte PERMANENTKU Salzburger Super Ski Card můžete lyžovat nejen v oblast Saalbach Hinterglemm, ale i ve střediscích Lungau, Europa Sportregion nebo Ski Amadé.

BAD GASTEIN (835 - 2690 M N.M.):
Údolí Gasteinu zaujímá špičkovou pozici mezi zimními středisky Rakouska. Lyžaři vyjíždějí šestimístnou kabinovou lanovkou do tří stran kolem Stubnerkogelu do výšky 2246 metrů, do oblasti volných plání s mnoha lanovkami a vleky.

Celá oblast disponuje 53 lanovkami a vleky. Jedna permanentka spojuje nejen všechna údolí, ale platí i na lyžařskou houpačku Dorfgastein-Grossarl. Z běžeckých terénů se nabízí 100 km běžeckých tras v Gasteinském údolí, 37 km v Grossarlském údolí, vysokohorské běžecké tratě v nadmořské výšce od 1200 do 1600 m n.m.

Uprostřed Badgasteinu vyvěrá 17 pramenů obsahujících radon, jejichž teplota se pohybuje mezi 40-50 stupňů Celsia. Veřejnosti se nabízejí plavecké bazény s termální vodou 35 stupňů teplou, které jsou přístupné po celý den. K dalším možnostem patří lyžařská diskotéka v Dorfgasteinu, četné večerní pořady, plesy, diskotéky, hráčské kasino v Bad Gasteinu, noční lyžování v Bad Hofgasteinu, solární lázně v Dorfgasteinu. Tato oblast je propojena jedním skipassem se Schladmingem a Sportwelt Amadé, zahrnujícím 850 km sjezdovek.


"Kousek ráje" Těmito slovy označil slavný rakouský spisovatel Carl Zuckmayr Salcbursko, které se později stalo jeho domovinou. A skutečně, kdo tuto zemi zná, musí mu dát za pravdu. Nepředstavitelně krásná kombinace hor, jezer, řek a lesů, výstavné vesničky a blahobytná města zdobí jako vzácné klenoty tuto malou zemi. Přečtěte si následující stránky a udělejte si sami představu o naší vlasti, v níž, jak doufáme, vás budeme moci brzy přivítat a současně doprovázet během vaší "vysněné" dovolené.

LUNGAU - OBERTAUERN /1020 - 2360/
Region Lungau se nachází v jihovýchodním cípu Salcburska a vyznačuje se nejdelší dobou slunečního svitu za rok. Oblast Tamsweg s historickými městečky Mariapfarr a Mautendorf nabízí velice příjemnou zimní atmosféru s možnostmi různorodého útulného ubytování. Na své si v Lungau přijdou nejen lyžaři všech kategorií, ale i milovníci běžek, je zde nejdelší propojená běžecká trať v Rakousku. Snowboardistům jsou k dispozici svahy s U - rampami a dalšími možnostmi pro sportovní vyžití v areálu Fanningberg.

 

Vzdálenost z Prahy do Montafonu = 338 km

 

Vyhledávání zájezdů do letoviska Salzbursko

[Zobrazit mapu]