Rakousko - Korutany - dovolená 2017

Detail destinace

Korutany Rakousko - transparent

za cenu 0 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jeko u pořádajích cestovních kanceláří, včetně všech slev.

Největší nabídka zájezdů: nabízíme zájezdy od cca 300 cestovních kanceláří z ČR, Německa a Rakouska.

Korutany:

BAD KLEINKIRCHHEIM (1070 - 2440 M N.M.)
Vyhledávané lázně odedávna známé svými léčivými termálními prameny, které se v moderní době staly současně největším lyžařským střediskem Korutan. Vlastní středisko leží uprostřed horského údolí. Nad ním se rozkládá horská plošina s vesničkou St. Oswald, která má výborné přístupy na nejlepší sjezdovky.

Celá oblast nabízí 85 km výborně upravených sjezdovek. Nejdelší sjezd měří 4200 m. Celkem je k dispozici 34 lanovek a vleků, z tohoto 11 ve středisku St. Oswald, které vyvážejí lyžaře do výšky 2000 metrů nad mořem. Vyhlášenou předností střediska je výhodný cenový systém založený na principu all inclusive, kdy ve vybraných termínech cena ubytování zároveň zahrnuje i permanentku na lanovky a vleky a současně i vstupenku do termálních bazénů.

Jedinečné propojení lyžování s koupáním v termálních bazénech. K dispozici jsou dva termální akvaparky - Římské lázně a lázně Svaté Kateřiny s vnitřními i venkovními bazény a přírodní termální vodou 36 stupňů teplou. Atraktivní je možnost přístupu do lázní přímo na lyžích bezprostředně po sjezdu. Lázně dále nabízejí masáže, solária, turecké lázně, sauny, restaurace. Ve středisku jsou dále k dispozici tenisové kurty, možnost snowboardingu, dětská animace, množství restaurací a barů.

NASSFELD - HERMAGOR (600 - 2020 M N.M.):
Jedno z nejmodernějších lyžařských středisek Rakouska, ležící v jižních Korutanech na hranicích s Itálií, asi 30 km od dálnice, směr Udine. Díky své poloze se může pyšnit největším počtem slunečných dní v roce (196). I další čísla však nejsou zanedbatelná: nejdelší sjezdovka Carnia (7,6 km) s převýšením 1212 m a nejdelší alpská lanová dráha „Millenium Express“ (6 km), jež patří mezi sedm nejmodernějších lanových drah na světě.

Oblast Skiareny tvoří necelých 70 km sjezdových tratí. Navzdory tomuto, v uvozovkách, menšímu počtu kilometrů sjezdovek, tvoří 90% celé oblasti kvalitní tratě pro alpské lyžování. O kvalitě lyžařského střediska svědčí i to, že zde několikrát ročně trénuje i reprezentace a 30 moderních přepravních zařízení s hodinovou přepravní kapacitou 39.000 lyžařů, U rampa - snowboardový park. Opomenuti nezůstávají ani vyznavači bílé stopy, pro které jsou zde připraveny preparované běžecké stopy. Půjčovny lyží, lyžařské školy a dostatečné množství restaurací. To vše zajišťuje dostatečný servis pro milovníky hor.

Bruslení na největší přírodní ploše v Evropě - na zamrzlé hladině jezera Weissensee nebo noční lyžování při umělém osvětlení. Díky poloze a propracovanému systému zasněžování můžete toto středisko navštívit i v dubnu bez obav o množství sněhu.

OSTTIROL (920 - 3100 M N.M)
Nová, dynamicky se rozvíjející superoblast moderního lyžování leží v západních Korutanech a východním Tyrolsku. Geograficky zasahuje již do oblasti Dolomitů a směle drží krok s lyžařskými areály italských Dolomitů, které se rozkládají přímo za hranicemi. Výhodou této oblasti je, že umožňuje jedním skipasem lyžování jak v Dolomitech tak v klasických žulových Alpách.
Nově koncipovaný skipas „Top Ski Kärnten+Osttirol Silber“ i jeho dosavadní varianta „Glockner Dolomiten“ zahrnuje v sobě po vzoru italského „Dolomiti Superski“ lyžování v celé rozsáhlé oblasti čítající až 10 hlavních lyžařských areálů, zejména: Heiligenblut, Matrei in Osttirol, Lienzer Dolomiten a Silan. Mölltal - v rámci skipasu Ostsilber Tirol - za příplatek 4 Ř/os. (2004/5).

Vzdálenost z ČR: Praha 510-560 km, Brno 550-600 km

Letní sezona :

Horké letní teploty v Korutanech zaručují kolem 2000 slunečných hodin ročně a lákají ke koupání a osvěžení v průsvitných jezerních vodách. Díky počtu 1270-ti jezer (z toho 200 jezer na koupání s kvalitou pitné vody!) jsou Korutany známy často pod pojmem „země tisíce jezer“. Dovolená s koupáním v Korutanech nabízí i turistiku, cyklistiku, kulinářské zážitky, báječné výlety s Korutanskou kartou a dobrodružství v přírodě.Horké letní teploty v Korutanech zaručují kolem 2000 slunečných hodin ročně a lákají ke koupání a osvěžení v průsvitných jezerních vodách. Díky počtu 1270-ti jezer (z toho 200 jezer na koupání s kvalitou pitné vody!) jsou Korutany známy často pod pojmem „země tisíce jezer“. 

Nádherné a idylické místo Gosau leží v oblasti Solné komory a udělá na vás dojem svými nádhernými výhledy na  hřebeny Gossaukamm a slavný Dachsteinský ledovec s možnostmi zimních sportů a rodinné lyžařské dovolené v oblasti Dachstein West. Toto hezké místo rodinnou lyžařskou zábavu dává záruku sněhu až do jarních měsíců.

Vzdálenost z Prahy do Hintertuxu = 492 km

 

Vyhledávání zájezdů do letoviska Korutany

[Zobrazit mapu]