Moldavsko - dovolená 2018

Detail státu

Moldavsko Moldavsko - transparent

Nabízíme 2 ubytovacích kapacit za cenu 9 840 Kč - 18 490 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Moldavská republika leží ve vnitrozemí jihovýchodní Evropy mezi Rumunskem a Ukrajinou. Většinu povrchu tvoří pahorkatina s hustou říční sítí. Podnebí je tu mírné vnitrozemské, rostlinný kryv tvoří lesy, louky a pastviny. Jedná se o relativně chudou zemi, která od roku 1990 prošla transformací hospodářství.

[Zobrazit více informací o Moldavsku]

Oficiální název:

Moldavská republika

Hlavní město:

Kišiněv

Časové pásmo:

(zimní čas) :+1 hod. (+2 hod. = letní čas)

Jazyky:

moldavština, rumunština

Náboženství:

protestanti (70 %), židé (10 %)

Zdraví:

Úroveň zdravotního ošetření v Kišiněvu a ve větších městech je na základní úrovni, i když je třeba být připraven na neočekávaná specifika, ať již pokud jde o vybavení, zařízení a servis ve zdravotnických zařízeních, tak ve vztahu lékař-pacient. Vzhledem ke složité ekonomické situaci v zemi byla činnost některých zdravotnických zařízení omezena Pokud je to možné, doporučuje se omezit se jen na nejnutnější ošetření. Zubní ambulance, zejména dražší soukromé, jsou na vysoké evropské úrovni - při výrazně nižších cenách, než jsou ty evropské. Očkování zejména pro krátkodobý pobyt není povinné.

 Důležité kontakty:

volací kód tam: 00373

„ „ zpět : 00420

Lékařská pohotovost 903

 Policie 902

 Požárníci 901

 Elektřina:

220 V, 50 Hz + adaptér

Podnebí:

Mírné,vnitrozemské

 

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Maximální denní teploty 0 1 6 14 20 23 25 25 21 14 6 2
Minimální denní teploty -5 -3 0 6 11 14 16 15 12 6 1 -2
Průměrný počet dešť.dnů  2  3  3  3 5 7 6 4 3 3  3  3

Měna:

1 moldavský leu = 100 bani

Cestovní doklady:

platný cestovní pas

Vízum a formality:

Moldavská republika zrušila pro občany ČR od 1. 1. 2007 vízovou povinnost. Toto opatření umožňuje občanům ČR vstup a pobyt na území Moldavské republiky bez víz maximálně po dobu 90 dnů v průběhu 6 měsíců od data prvního vstupu .Od 6. dubna 2006 provádí Moldavsko přímo na hraničních přechodech automatickou registraci o místě a pobytu cizinců do státního registru, čímž je nahrazena dřívější přihlašovací povinnost cizince po příjezdu do místa pobytu.

Výjimkou je přicestování cizince do Moldavska přes separatistický region Podněstří, kde moldavská hraniční kontrola nefunguje klasickým způsobem a zde platí povinnost zaregistrovat se v evidenci cizinců Ministerstva informačních technologií Moldavské republiky.

Občan mladší 15 let může opustit území ČR s vlastním cestovním pasem. Bez vlastního cestovního pasu může cestovat jen s rodičem, v jehož cestovním pase je zapsán. Opětovně je možné zapisovat děti do cestovních pasů rodičů, avšak pouze mladší deseti let.

Celní a devizové předpisy:

Při překročení hranice Moldavské republiky je možné dovézt nebo vyvézt bez deklarování do 10.000,- € nebo jejich ekvivalentu v jiné měně na osobu (v bankovkách, mincích a šecích). Dovoz a vývoz finančních prostředků do a z Moldavské republiky s deklarací je omezen výší 50000,- € nebo jejich ekvivalentu v jiné měně (v bankovkách, mincích a šecích).

Cizinci mohou do Moldavska dovážet: pivo 5 litrů, víno a jiné alkoholické nápoje 2 litry, 50 kusů doutníků, 200 kusů cigaret, 2 páry obuvi, 3 kusy kožených výrobků (kabelky apod.), jeden výrobek z přírodní nebo umělé kožešiny, 1 počítač a jeho části, 1 videoaparaturu,  1 audioaparaturu nebo další elektrotechniky (včetně té ve vozidle), 1 videokameru, optické přístroje, fotoaparáty a filmové kamery - po 1 kusu, 2 mobilní telefony, 3 hodinky, 4 brýle (včetně slunečních, maximálně 5 kusů šperků a další věci nepřekračující hodnotu 200 EUR, které nejsou určeny pro obchodní aktivity. Dále pak maximálně obsah palivové nádrže vozidla, které vjíždí na území Moldavska.

Vývoz zboží z Moldavské republiky fyzickými osobami je podle údajů místní celní správy neomezený hodnotou za předpokladu, že zboží není určeno pro komerční nebo výrobní účely. Povinnost toto prokázat spočívá na osobě vyvážející zboží.

Pro dovoz a vývoz živých zvířat je potřeba platné veterinární osvědčení. Pro dovoz a vývoz rostlin a semen se vyžaduje fytosanitární osvědčení.
Nelze vyvážet ani dovážet bez povolení toxické látky, trhaviny, zbraně apod.

Historie:

Území mezi Dněstrem a Prutem bylo ve 14.století součástí historické Moldavie, od 16.století závislé na Turecku. V r.1581 začleněno do carského Ruska jako Bezarábie, v r.1919 připojeno k Rusku. V r.1924 vznikla na levém břehu Dněstru Moldavská autonomní SSR jako součást Ukrajinské SSR. V důsledku sovětského ultimativního požadavku bylo Rumunsko nuceno odevzdat SSSR v r.1940 Besarábii. Z části Besarábie a Moldavské autonomní SSR vznikla Moldavská SSR.

Výsledky hledání
Rumunsko a Moldavsko s dobrou partou
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.8.2018 12 dní Bez stravy autobusautobus 9 840 Kč Detail
Podkarpatská Rus, Moldavsko a Rumunsko
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 4.8.2018 15 dní Polopenze autobusautobus 18 490 Kč Detail

další nabídky >