Lucembursko - dovolená 2018

Detail státu

Lucembursko Lucembursko - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 8 490 Kč - 8 490 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Lucembursko je jedním z členů Evropské unie. Hlavním městem Lucemburska je Luxembourg ležící nad řekou Alzette. Jde o příjemné město s mnoha historickými památkami. Jedním ze zážitků může být například katedrála Panny Marie, v němž jsou uloženy ostatky krále Jana Lucemburského.

[Zobrazit více informací o Lucembursku]

Oficiální název:

Lucemburské velkovévodství

Hlavní město:

Lucemburk

Časové pásmo:

Stejné jako v ČR

Jazyky:

lucemburština

Náboženství:

katolíci 95 %, protestanti 2 %

Důležité kontakty:

V Lucembursku předčíslí nejsou, mezinárodní volací znak je 00352.

Informace: 11816 (místní telef. čísla), 11817 (mezinárodní informace)

Policie: 113

Rychlá lékařská pomoc, lékárny ve službě: 112

Hasiči: 112

Letiště Findel: 42828221 Informace přílety-odlety: 47985050 a 47985051

Air Terminal, nádraží: 42828220

Lucemburská turistická kancelář (place d´Armes): 222809

vládní zelená linka (spojení na různá ministerstva a instituce): 80028002

Elektřina:

220 V

Podnebí:

mírný pás

Měna:

euro (EUR) = 100 centů

Cestovní doklady:

Občan ČR může od l.5.2004 vstupovat a pobývat na území členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Od 1.1.2006 nabývá účinnosti novela zákona o cestovních dokladech (č. 559/2004 Sb.), podle které lze k opuštění území ČR k cestě do států EU jako cestovní doklad použít občanské průkazy se strojově čitelnými údaji pokud nemají oddělenu vyznačenou část (tj. bez odstřiženého rohu).

Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. MV ČR tedy nedoporučuje, aby občan ČR mladší 15 let, který cestuje společně s rodičem a je zapsán v jeho občanském průkaze, cestoval bez vlastního cestovního dokladu pouze na základě tohoto zápisu v občanském průkaze.

Vízum a vstupní formality:

V souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie/EHP se každý státní příslušník ČR může dovolávat práva pobytu v jiném členském státě EU (tzv. volný pohyb osob), a to na základě čl. 18 Smlouvy o založení ES, který stanoví, že "každý občan Unie má právo svobodně se pohybovat a pobývat na území členských států".

Právo pobytu může být omezeno pouze v případech odůvodněných veřejným pořádkem, veřejnou bezpečností nebo ochranou zdraví.

Každý cizinec, který není ubytován ve veřejném ubytovacím zařízení, musí do osmi pracovních dnů po příjezdu splnit přihlašovací povinnost. Přihlášení se provádí na místních tzv. komunálních úřadech (administration communale).

Celní a devizové předpisy:

Od celních poplatků je osvobozen neobchodní dovoz.

Dovoz a vývoz valut není omezen.

Zakázaný nebo omezený je dovoz:

- některých druhů živých zvířat, rovněž i jejich částí (ulity, krokodýlí zuby, želví krunýře atd.), či výrobky z nich (slonovinové sošky),

- některé druhy rostlin,

- různé výrobky z masa a některé uzeniny,

- střelné a bodné zbraně,

- předměty kulturní či náboženské hodnoty, starožitnosti.

Na podrobnosti je možno se dotázat Ředitelství cel (Direction des Douanes et Accises, Division Douane Valeur, B.P. 1605, L-1016 Luxembourg, fax:00352/484947

Historie:

Dějiny samostatného Lucemburska se odvíjejí od vzniku lucemburského hradu. Okolo hradu postupně vzniklo středověké město, jenž se stalo střediskem nevelkého, leč svojí polohou nikoliv nepodstatného panství. Lucemburské hrabství vzniklo roku 963 a na vévodství bylo povýšeno roku 1354 Karlem IV. Ten byl zároveň českým králem. Na český trůn se Lucemburkové dostali v roce 1310 , kdy se Jan Lucemburský oženil s Eliškou Přemyslovnou. Po dlouhém období nadvlády jiných zemí získalo Lucemburské lkovévodství samostatnost v 19. století. Lucembursko zpočátku vystupovalo jako neutrální země. Po opakovaném obsazení ze strany Německa však bylo nuceno tento stav změnit. Po druhé světové válce.

Výsledky hledání
Moselskou cyklostezkou vína
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 13.7.2018 6 dní Snídaně autobusautobus 8 490 Kč Detail

další nabídky >