Kostarika - dovolená 2017 - 2018

Detail státu

Kostarika Kostarika - transparent

Nabízíme 40 ubytovacích kapacit za cenu 36 630 Kč - 174 649 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Destinace:

[Zobrazit mapu]

Jeden z posledních zapomenutých ekologických rájů na zemi República de Costa Rica se nachází ve střední Americe, obklopená z jedné strany Nikaraguou a z druhé Panamou. Východ země je omýván Tichým oceánem a západ Karibským mořem. Kostarika zabírá 50900 km2 a žije zde zhruba 3,5 miliónů obyvatel - 96% španělského původu, 2% afrického původu a pouhé 1% původní Indiáni a Číňané. Většina obyvatel 80-90% jsou římští katolíci a 1% protestanti. Úředním jazykem je španělština, ale v turistických oblastech se domluvíte i anglicky nebo německy. Kostarika se svými 90% vzdělané populace patří mezi nejvzdělanější národy střední Ameriky. Hlavní obživou místních obyvatel je pěstování kávy, banánů a turistický ruch. Nejvhodnější období pro návštěvu Kostariky je v období sucha od prosince do dubna, ostatní měsíce jsou ve znamení období dešťů. Podnebí je zde tropické, v horách teplé a vlhké. Kostarika vás nadchne divokými dlouhými písečnými plážemi omývaných Tichým oceánem, desítkami národních parků s bujnou tropickou vegetací, přes 3000 m vysokými horami, mnoha vyhaslými i činnými vulkány s horkými prameny - z nichž nejznámější jsou Arenal 1633 m n. m. a Irazu 3432 m n. m. Pobyt na pláži doporučujeme kombinovat s výlety do vnitrozemí, které skýtá neskutečné přírodní bohatství. Kostarika přímo vybízí k aktivní dovolené.

[Zobrazit více informací o Kostarice]

Oficiální název:

Kostarická republika (República de Costa Rica)

Hlavní město:

San José

Časové pásmo:

proti ČR - 7 , v létě – 8 hodin

Podnebí:

Podnebí je tu horké a vlhké, v horách mírnější

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Maximální denní teploty 24 24 26 26 26 25 25 25 26 25 24 23
Minimální denní teploty 14 14 15 16 16 16 16 16 16 15 15 14
Průměrný počet dešť.dnů 1 1 2 4 15 16 18 16 16 20 11 4

Jazyky:

španělština

Náboženství:

90% římskokatolická církev

Zdraví:

Všichni cizinci, nacházející se přechodně v Kostarice, mohou v urgentních případech vyhledat lékařskou pomoc. Zdravotní péči poskytují soukromé a státní nemocnice. V soukromé nemocnici je potřeba předložit před ošetřením akceptovatelné mezinárodní zdravotní pojištěním nebo uhradit hotově veškeré náklady na léčbu. Při hospitalizaci je vyžadována finanční záloha ve výši 1.000 USD. Ve státní nemocnici je ošetření poskytnuto neodkladně, poté je vyžadována úhrada nákladů za ošetření nebo předložení mezinárodního pojištění. V San José existuje rozvinutý systém zdravotnických zařízení (státních nemocnic i soukromých klinik) s dobrým standardem lékařské péče, z nichž většina udržuje nepřetržitou pohotovostní službu. Mimo hlavní město je hustota zdravotnických zařízení nízká. Kontakt na nejbližšího lékaře má nicméně většina hotelů.

Doporučuje se dbát na kvalitu pitné vody (nejlépe je pít vodu v balené formě). Zejména při pobřeží se doporučuje chránit se před komáry. V poslední době se v přímořských oblastech, ale také v okolí San José, objevila epidemie onemocnění dengue, které způsobuje komáří píchnutí infikovaného jedince. Nemoc dengue se vyznačuje vysokými teplotami, bolestí kloubů a svalů, celkovou únavou a v horších případech i krvácením. Při pobytu v pralesních oblastech se doporučuje očkování proti žloutence A i B a proti žluté zimnici.

Kontakty na nejdůležitější zdravotnická zařízení v San José:
Hospital San Juan de Dios (222-0166)
Hospital México (232-6122)
Hospital Dr. Calderón Guardia (222-0166)
Hospital Nacional de Niňos (222-0122)
Clínica Católica (225-5055)
Hospital Clínica Bíblica (223-6422)
Clínica Santa Rita (221-6433)

Důležité kontakty:

Záchranná služba 911
Hasiči 118
Dopravní policie 222-9330, 222-9245
Dopravní nehody 800-800-8000

Elektřina:

110 V, 60 HZ

Měna:

colón (CRC) = 100 centimů

Cestovní doklady:

Ke vstupu do Kostariky je vyžadován cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců, v případě cesty automobilem řidičský průkaz a doklad o vlastnictví automobilu. V případě ztráty či odcizení cestovního dokladu může zastupitelský úřad ČR v Kostarice vystavit občanům ČR tzv. náhradní cestovní pas ke zpáteční cestě do ČR. Kostarické orgány vyžadují, aby si občané před odjezdem ze země opatřili do tohoto náhradního cestovního pasu potvrzení o vstupu do země, které obdrží na centrálním migračním úřadě v San José.

Vízum a vstupní formality:

občané ČR, držitelé cestovních pasů, mohou cestovat do Kostariky na dobu do 90 dnů bez víza (vzájemná vízová povinnost byla zrušena v roce 2000). Bezvízový pobyt za účelem turistiky do 90 dnů nelze prodloužit. Za účelem delšího pobytu je nutno z Kostariky vycestovat minimálně na 72 hodin a znovu se vrátit.

Případná víza na delší pobyty a k jiným než turistickým účelům udělují kostarická velvyslanectví a konzuláty.

Při porušení pobytového režimu se občané ČR vystavují riziku zadržení kostarickou policií a deportace ze země. V poslední době kostarické orgány zpřísnily kontrolu pobytového režimu cizinců. Doporučujeme proto dbát zejména na to, že při přechodu kostarické hranice v obou směrech bude do cestovního pasu otištěno příslušné vstupní či výstupní razítko, nehledě na skutečnost, že v mnoha případech migrační úředník razítko otisknout nechce. V blízkosti hranic, zejména s Panamou a Nikaraguou, jsou kostarickou policií prováděny časté kontroly např. na silnicích, kdy jsou kontrolovány zejména cestovní doklady a v nich otištěná tato výstupní nebo výstupní razítka. Pokud nějaké razítko chybí, byť chybou kostarického úředníka na hranicích, dostávají se turisté do značných komplikací a hrozí jim deportace.

Od srpna 2002 došlo ke změně migračního zákonodárství a dlouhodobé a trvalé pobyty v Kostarice je možné vyřídit pouze na kostarickém velvyslanectví v zahraničí, nikoliv po příjezdu v Kostarice na migračním úřadě - podrobněji viz "Žádosti o dlouhodobý pobyt v Kostarice". Při odletu z Kostariky se na letišti platí letištní poplatek 26,- USD. Poplatek je možné uhradit předem v Banco de Crédito Agrícola de Cartago a v Banco de Costa Rica.

Kostarické velvyslanectví v Praze bylo k 1. 3. 1999 uzavřeno a zastupitelský úřad pro ČR nyní působí v Berlíně - SRN (emb@botschaft-costarica.de , consulado@botschaft-costarica.de).

Celní a devizové předpisy:

od cla je osvobozeno zboží, které nemá obchodní charakter a je vzhledem k druhu a množství určeno k uspokojování potřeb cestujícího, případně k výkonu jeho povolání (vše v přiměřeném množství):
a) svršky;
b) věci osobní potřeby;
c) léky, potraviny, nářadí, zdravotní a hygienické potřeby;
d) sportovní potřeby;
e) jedna videokamera, jeden fotoaparát, jedna filmová kamera, jeden magnetofon včetně příslušenství, max. 6 filmů, kazet nebo magnetofon. pásek pro každý z uvedených přístrojů, jeden radiopřijímač, jeden televizor, jeden dalekohled - vše přenosné;
f) jeden počítač, jeden psací stroj, jedna kalkulačka - přenosné;
g) nářadí a náčiní - nikdy nesmí tvořit kompletní vybavení dílny, kanceláře, laboratoře atd.;
h) hudební nástroje a jejich příslušenství;
ch) knihy, rukopisy, disky, pásky, kazety již nahrané, fotografie a fotogravury neobchodního charakteru;
i) 500 g zpracovaného tabáku, 3 litry vína nebo destilátu nebo likéru na každého dospělého a max. 2 kg sladkostí;
j) zbraně lovecké a sportovní pouze s dovozním povolením příslušných kostarických úřadů;
k) peníze do výše 10 tisíc USD.

Povinná směna valut neexistuje. Veškeré bankovní transakce nad 10 000 USD musí být nicméně registrovány.

Dovoz a vývoz rostlin

Dovoz rostlin a rostlinných produktů upravuje zákon č. 6248 z 2.5.1978. Veškeré rostliny a rostlinné produkty dovážené do Kostariky musejí být doprovázeny fytokaranténním povolením k dovozu, které vydává kostarické ministerstvo zemědělství, a fytosanitárním osvědčením (včetně tzv. dodatkového prohlášení) vydávaným zemí vývozu. Při vývozu z Kostariky musejí být rostliny a rostlinné produkty doprovázeny příslušným fytosanitárním osvědčením vydávaným Ministerstvem zemědělství a povolením, které vystaví ministerstvo životního prostředí na základě předloženého dokladu o zakoupení rostliny/produktu.

Dovoz a vývoz zvířat

Podmínky dovozu, průvozu a vývozu zvířat a živočišných produktů upravuje zákon č. 6243 z 2.5.1978 a prováděcí nařízení č. 14584-A z 24.6.1983 a č. 21858 z 28.9.1992. Dovoz, průvoz a vývoz povoluje ministerstvo zemědělství Kostarické republiky na základě:
1) předložení žádosti na kolkovaném papíře,
2) veterinárního povolení k dovozu/průvozu,
3) veterinárního osvědčení,
4) u vývozu navíc povolení, které vystaví ministerstvo životního prostředí (na základě předloženého dokladu o zakoupení zvířete).

Historie:

Kostarika, Území původně obydlené Indiány dobyto v 1. pol. 16. století. Španěly, od roku 1560 je součástí generálního kapitanátu Guatemala. V roce 1821 byla vyhlášena nezávislost, v letech 1822 – 23 byla součástí Mexika, v letech 1823 – 38 byla členem federace Spojených středoamerických provincií, v roce 1838 byla obnovena nezávislost, od roku 1848 je republikou. Vnitropolitický vývoj v Kostarice byl poměrně stabilní, s výjimkou občanské války 1948. V zemi se většinou udržoval demokratický režim. Kostarika zrušila armádu, od 1983 trvá neutralita. V současnosti nejvyspělejší středoamerický stát.

Výsledky hledání
Kostarika: severní okruh
letecky Praha
Snídaně
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 22.11.2017 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 36 630 Kč Detail
Barceló Playa Langosta
starstarstarstar
letecky Praha
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 2.12.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 42 528 Kč Detail
 4.12.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 45 273 Kč Detail
 2.12.2017 10 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 47 604 Kč Detail
Flamingo Beach Resort
starstarstar
letecky Praha
Snídaně, All inclusive
Hotel
Hodnocení:
5,4 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 4.12.2017 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 42 627 Kč Detail
 9.12.2017 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 46 559 Kč Detail
 8.12.2017 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 48 703 Kč Detail
Lomas del Volcan
starstarstar
letecky Praha
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.2.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 43 387 Kč Detail
 18.1.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 43 799 Kč Detail
 26.2.2018 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 45 363 Kč Detail
Tango Mar
starstarstarstar
letecky Praha
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 9.12.2017 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 45 138 Kč Detail
 9.12.2017 10 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 47 460 Kč Detail
 11.12.2017 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 47 692 Kč Detail
Plavba po Karibiku - Legendy Karibiku
starstarstarstar
letecky Varšava
All inclusive
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.1.2018 12 dní All inclusive leteckyleteckyVaršava 46 810 Kč Detail
Kostarika . jižní okruh
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 22.11.2017 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 47 160 Kč Detail
Kostarika "po vastní ose"
starstar
letecky Praha, Vídeň, Mnichov, -
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.5.2018 9 dní Snídaně leteckyletecky- 47 830 Kč Detail
 7.5.2018 9 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 47 830 Kč Detail
 7.5.2018 9 dní Snídaně leteckyleteckyMnichov 47 830 Kč Detail
Doubletree Resort by Hilton
starstarstarstar
letecky Praha
All inclusive
Hotel
Hodnocení:
4,4 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 22.1.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 49 563 Kč Detail
 29.1.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 49 563 Kč Detail
 12.2.2018 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 49 563 Kč Detail
Tamarindo Diria
starstarstar
letecky Praha, Vídeň, Mnichov, -
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
4,5 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 24.11.2017 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 51 990 Kč Detail
 1.12.2017 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 51 990 Kč Detail
 8.12.2017 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 51 990 Kč Detail

další nabídky >