Kostarika - dovolená 2017

Detail státu

Kostarika Kostarika - transparent

Nabízíme 34 ubytovacích kapacit za cenu 36 630 Kč - 160 940 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jeko u pořádajích cestovních kanceláří, včetně všech slev.

Největší nabídka zájezdů: nabízíme zájezdy od cca 300 cestovních kanceláří z ČR, Německa a Rakouska.

Destinace:

[Zobrazit mapu]

Jeden z posledních zapomenutých ekologických rájů na zemi República de Costa Rica se nachází ve střední Americe, obklopená z jedné strany Nikaraguou a z druhé Panamou. Východ země je omýván Tichým oceánem a západ Karibským mořem. Kostarika zabírá 50900 km2 a žije zde zhruba 3,5 miliónů obyvatel - 96% španělského původu, 2% afrického původu a pouhé 1% původní Indiáni a Číňané. Většina obyvatel 80-90% jsou římští katolíci a 1% protestanti. Úředním jazykem je španělština, ale v turistických oblastech se domluvíte i anglicky nebo německy. Kostarika se svými 90% vzdělané populace patří mezi nejvzdělanější národy střední Ameriky. Hlavní obživou místních obyvatel je pěstování kávy, banánů a turistický ruch. Nejvhodnější období pro návštěvu Kostariky je v období sucha od prosince do dubna, ostatní měsíce jsou ve znamení období dešťů. Podnebí je zde tropické, v horách teplé a vlhké. Kostarika vás nadchne divokými dlouhými písečnými plážemi omývaných Tichým oceánem, desítkami národních parků s bujnou tropickou vegetací, přes 3000 m vysokými horami, mnoha vyhaslými i činnými vulkány s horkými prameny - z nichž nejznámější jsou Arenal 1633 m n. m. a Irazu 3432 m n. m. Pobyt na pláži doporučujeme kombinovat s výlety do vnitrozemí, které skýtá neskutečné přírodní bohatství. Kostarika přímo vybízí k aktivní dovolené.

[Zobrazit více informací o Kostarice]

Oficiální název:

Kostarická republika (República de Costa Rica)

Hlavní město:

San José

Časové pásmo:

proti ČR - 7 , v létě – 8 hodin

Podnebí:

Podnebí je tu horké a vlhké, v horách mírnější

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Maximální denní teploty 24 24 26 26 26 25 25 25 26 25 24 23
Minimální denní teploty 14 14 15 16 16 16 16 16 16 15 15 14
Průměrný počet dešť.dnů 1 1 2 4 15 16 18 16 16 20 11 4

Jazyky:

španělština

Náboženství:

90% římskokatolická církev

Zdraví:

Všichni cizinci, nacházející se přechodně v Kostarice, mohou v urgentních případech vyhledat lékařskou pomoc. Zdravotní péči poskytují soukromé a státní nemocnice. V soukromé nemocnici je potřeba předložit před ošetřením akceptovatelné mezinárodní zdravotní pojištěním nebo uhradit hotově veškeré náklady na léčbu. Při hospitalizaci je vyžadována finanční záloha ve výši 1.000 USD. Ve státní nemocnici je ošetření poskytnuto neodkladně, poté je vyžadována úhrada nákladů za ošetření nebo předložení mezinárodního pojištění. V San José existuje rozvinutý systém zdravotnických zařízení (státních nemocnic i soukromých klinik) s dobrým standardem lékařské péče, z nichž většina udržuje nepřetržitou pohotovostní službu. Mimo hlavní město je hustota zdravotnických zařízení nízká. Kontakt na nejbližšího lékaře má nicméně většina hotelů.

Doporučuje se dbát na kvalitu pitné vody (nejlépe je pít vodu v balené formě). Zejména při pobřeží se doporučuje chránit se před komáry. V poslední době se v přímořských oblastech, ale také v okolí San José, objevila epidemie onemocnění dengue, které způsobuje komáří píchnutí infikovaného jedince. Nemoc dengue se vyznačuje vysokými teplotami, bolestí kloubů a svalů, celkovou únavou a v horších případech i krvácením. Při pobytu v pralesních oblastech se doporučuje očkování proti žloutence A i B a proti žluté zimnici.

Kontakty na nejdůležitější zdravotnická zařízení v San José:
Hospital San Juan de Dios (222-0166)
Hospital México (232-6122)
Hospital Dr. Calderón Guardia (222-0166)
Hospital Nacional de Niňos (222-0122)
Clínica Católica (225-5055)
Hospital Clínica Bíblica (223-6422)
Clínica Santa Rita (221-6433)

Důležité kontakty:

Záchranná služba 911
Hasiči 118
Dopravní policie 222-9330, 222-9245
Dopravní nehody 800-800-8000

Elektřina:

110 V, 60 HZ

Měna:

colón (CRC) = 100 centimů

Cestovní doklady:

Ke vstupu do Kostariky je vyžadován cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců, v případě cesty automobilem řidičský průkaz a doklad o vlastnictví automobilu. V případě ztráty či odcizení cestovního dokladu může zastupitelský úřad ČR v Kostarice vystavit občanům ČR tzv. náhradní cestovní pas ke zpáteční cestě do ČR. Kostarické orgány vyžadují, aby si občané před odjezdem ze země opatřili do tohoto náhradního cestovního pasu potvrzení o vstupu do země, které obdrží na centrálním migračním úřadě v San José.

Vízum a vstupní formality:

občané ČR, držitelé cestovních pasů, mohou cestovat do Kostariky na dobu do 90 dnů bez víza (vzájemná vízová povinnost byla zrušena v roce 2000). Bezvízový pobyt za účelem turistiky do 90 dnů nelze prodloužit. Za účelem delšího pobytu je nutno z Kostariky vycestovat minimálně na 72 hodin a znovu se vrátit.

Případná víza na delší pobyty a k jiným než turistickým účelům udělují kostarická velvyslanectví a konzuláty.

Při porušení pobytového režimu se občané ČR vystavují riziku zadržení kostarickou policií a deportace ze země. V poslední době kostarické orgány zpřísnily kontrolu pobytového režimu cizinců. Doporučujeme proto dbát zejména na to, že při přechodu kostarické hranice v obou směrech bude do cestovního pasu otištěno příslušné vstupní či výstupní razítko, nehledě na skutečnost, že v mnoha případech migrační úředník razítko otisknout nechce. V blízkosti hranic, zejména s Panamou a Nikaraguou, jsou kostarickou policií prováděny časté kontroly např. na silnicích, kdy jsou kontrolovány zejména cestovní doklady a v nich otištěná tato výstupní nebo výstupní razítka. Pokud nějaké razítko chybí, byť chybou kostarického úředníka na hranicích, dostávají se turisté do značných komplikací a hrozí jim deportace.

Od srpna 2002 došlo ke změně migračního zákonodárství a dlouhodobé a trvalé pobyty v Kostarice je možné vyřídit pouze na kostarickém velvyslanectví v zahraničí, nikoliv po příjezdu v Kostarice na migračním úřadě - podrobněji viz "Žádosti o dlouhodobý pobyt v Kostarice". Při odletu z Kostariky se na letišti platí letištní poplatek 26,- USD. Poplatek je možné uhradit předem v Banco de Crédito Agrícola de Cartago a v Banco de Costa Rica.

Kostarické velvyslanectví v Praze bylo k 1. 3. 1999 uzavřeno a zastupitelský úřad pro ČR nyní působí v Berlíně - SRN (emb@botschaft-costarica.de , consulado@botschaft-costarica.de).

Celní a devizové předpisy:

od cla je osvobozeno zboží, které nemá obchodní charakter a je vzhledem k druhu a množství určeno k uspokojování potřeb cestujícího, případně k výkonu jeho povolání (vše v přiměřeném množství):
a) svršky;
b) věci osobní potřeby;
c) léky, potraviny, nářadí, zdravotní a hygienické potřeby;
d) sportovní potřeby;
e) jedna videokamera, jeden fotoaparát, jedna filmová kamera, jeden magnetofon včetně příslušenství, max. 6 filmů, kazet nebo magnetofon. pásek pro každý z uvedených přístrojů, jeden radiopřijímač, jeden televizor, jeden dalekohled - vše přenosné;
f) jeden počítač, jeden psací stroj, jedna kalkulačka - přenosné;
g) nářadí a náčiní - nikdy nesmí tvořit kompletní vybavení dílny, kanceláře, laboratoře atd.;
h) hudební nástroje a jejich příslušenství;
ch) knihy, rukopisy, disky, pásky, kazety již nahrané, fotografie a fotogravury neobchodního charakteru;
i) 500 g zpracovaného tabáku, 3 litry vína nebo destilátu nebo likéru na každého dospělého a max. 2 kg sladkostí;
j) zbraně lovecké a sportovní pouze s dovozním povolením příslušných kostarických úřadů;
k) peníze do výše 10 tisíc USD.

Povinná směna valut neexistuje. Veškeré bankovní transakce nad 10 000 USD musí být nicméně registrovány.

Dovoz a vývoz rostlin

Dovoz rostlin a rostlinných produktů upravuje zákon č. 6248 z 2.5.1978. Veškeré rostliny a rostlinné produkty dovážené do Kostariky musejí být doprovázeny fytokaranténním povolením k dovozu, které vydává kostarické ministerstvo zemědělství, a fytosanitárním osvědčením (včetně tzv. dodatkového prohlášení) vydávaným zemí vývozu. Při vývozu z Kostariky musejí být rostliny a rostlinné produkty doprovázeny příslušným fytosanitárním osvědčením vydávaným Ministerstvem zemědělství a povolením, které vystaví ministerstvo životního prostředí na základě předloženého dokladu o zakoupení rostliny/produktu.

Dovoz a vývoz zvířat

Podmínky dovozu, průvozu a vývozu zvířat a živočišných produktů upravuje zákon č. 6243 z 2.5.1978 a prováděcí nařízení č. 14584-A z 24.6.1983 a č. 21858 z 28.9.1992. Dovoz, průvoz a vývoz povoluje ministerstvo zemědělství Kostarické republiky na základě:
1) předložení žádosti na kolkovaném papíře,
2) veterinárního povolení k dovozu/průvozu,
3) veterinárního osvědčení,
4) u vývozu navíc povolení, které vystaví ministerstvo životního prostředí (na základě předloženého dokladu o zakoupení zvířete).

Historie:

Kostarika, Území původně obydlené Indiány dobyto v 1. pol. 16. století. Španěly, od roku 1560 je součástí generálního kapitanátu Guatemala. V roce 1821 byla vyhlášena nezávislost, v letech 1822 – 23 byla součástí Mexika, v letech 1823 – 38 byla členem federace Spojených středoamerických provincií, v roce 1838 byla obnovena nezávislost, od roku 1848 je republikou. Vnitropolitický vývoj v Kostarice byl poměrně stabilní, s výjimkou občanské války 1948. V zemi se většinou udržoval demokratický režim. Kostarika zrušila armádu, od 1983 trvá neutralita. V současnosti nejvyspělejší středoamerický stát.

Výsledky hledání
Kostarika: severní okruh
letecky Praha
Snídaně
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 26.4.2017 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 36 630 Kč Detail
 18.10.2017 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 36 630 Kč Detail
 25.10.2017 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 36 630 Kč Detail
Kostarika . jižní okruh
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.10.2017 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 47 160 Kč Detail
 25.10.2017 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 47 160 Kč Detail
 1.11.2017 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 47 160 Kč Detail
Kostarika "po vastní ose"
starstar
letecky Praha, Vídeň, Mnichov, -
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.5.2017 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 48 850 Kč Detail
 1.5.2017 9 dní Snídaně leteckyletecky- 48 850 Kč Detail
 1.5.2017 9 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 48 850 Kč Detail
Aktivně kolem vulkánu Arenal a přírodní rezervace Monteverde
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.5.2017 8 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 53 320 Kč Detail
 1.5.2017 8 dní Snídaně leteckyleteckyMnichov 53 320 Kč Detail
 1.5.2017 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 53 320 Kč Detail
Tamarindo Diria Beach & Golf Resort
starstarstar
letecky Praha, Vídeň, Mnichov, -
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
4,5 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.4.2017 10 dní Snídaně leteckyleteckyMnichov 53 840 Kč Detail
 27.4.2017 10 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 53 840 Kč Detail
 27.4.2017 10 dní Snídaně leteckyletecky- 53 840 Kč Detail
Kostarikou a Panamou, vlastním autem
starstar
letecky Praha, Vídeň, Mnichov, -
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 4.5.2017 8 dní Snídaně leteckyleteckyMnichov 55 100 Kč Detail
 4.5.2017 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 55 100 Kč Detail
 4.5.2017 8 dní Snídaně leteckyletecky- 55 100 Kč Detail
Individuální okruh Kostarikou
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.4.2017 10 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 55 800 Kč Detail
 6.5.2017 10 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 55 800 Kč Detail
 13.5.2017 10 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 55 800 Kč Detail
Kostarika, Panama poznávací zájezd
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 20.10.2017 18 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 56 500 Kč Detail
 1.12.2017 18 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 56 500 Kč Detail
 25.1.2018 18 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 56 500 Kč Detail
Fascinující deštné pralesy Kostariky
starstarstar
letecky Praha, Vídeň, Mnichov, -
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 4.5.2017 9 dní Snídaně leteckyletecky- 56 730 Kč Detail
 4.5.2017 9 dní Snídaně leteckyleteckyVídeň 56 730 Kč Detail
 4.5.2017 9 dní Snídaně leteckyleteckyMnichov 56 730 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 22.11.2017 13 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 58 880 Kč Detail

další nabídky >