Kolumbie - dovolená 2018

Detail státu

Kolumbie Kolumbie - transparent

Nabízíme 14 ubytovacích kapacit za cenu 56 900 Kč - 136 370 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Destinace:

[Zobrazit mapu]

KolumbieKolumbieRozkládá se v severozápadní části Jižní Ameriky, má přístup k Tichému i Atlantskému oceánu. Ještě dnes je pro nás tato země velkou záhadou. Už španělé byli přitahováni bohatstvím zlata a drahých kamenů, nalezených v bájné zemi El Dorado. Kolumbie zve k návštěvě nejkrásnějších zákoutí rajského Karibiku (v čele s překrásným letoviskem Cartagena de Indias), mohutných And či tajemné Amazonie.

Tato krásná země má rozsáhlé přírodní zdroje a také bohaté dědictví z koloniálních dob. Kolumbie dostala své jméno po Kryštofu Kolumbovi, a ostudu mu rozhodně nedělá, zdejší čarokrásná příroda je každoročně cílem mnoha turistů z celého světa.

[Zobrazit více informací o Kolumbii]

Oficiální název:

Kolumbijská republika

Hlavní město:

Bogotá

Časové pásmo:

proti ČR -6 hodin

Jazyky:

španělština

Náboženství:

Románští katolíci 95%

Zdraví:

Zdravotní péče, i přes ztíženou dostupnost mimo hlavní městská centra, je vcelku na přijatelné úrovni, velmi dobrá je ve vybraných zdravotnických zařízením ve velkých městech. Za ošetření se platí ihned na místě, před menším operativním zásahem, zubním ošetřením aj. předem zákrokem Doporučujeme bezpodmínečně vhodnou formu pojištění pro cesty do zahraničí.

Důležité kontakty:

telefon policie: 112
telefon DAS tísňové volání /bezpečnost/ 153
telefon hasiči: 119
telefon záchranka 125
telefon civilní obrany /v Bogotě, zdravotní služba, zvláštní služby/: 144
telefon ambulance Červeného kříže: 132

Podnebí:

Nejpříjemnější dobou k návštěvě Kolumbie jsou měsíce v suchém období. Hodně cestovatelů sem však přijíždí v prosinci a v lednu, kdy si také mnoho Kolumbijců sjednává dovolenou.

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Maximální denní teploty 18 18 19 18 18 17 16 17 18 18 18 18
Minimální denní teploty 6 7 8 8 8 8 8 7 7 8 8 7
Průměrný počet dešť.dnů  4  5  6  9 9 5 4 4 5 12  10  6

Měna:

kolumbijské peso (Col) =100 centávů

Cestovní doklady:

Státní občané ČR mohou s účinností od 10. února 2004 cestovat do Kolumbijské republiky za účelem turistiky a návštěvy bez víz. Pro ostatní účely pobytu vízová povinnost platí.

Při vstupu na území Kolumbie za účelem turistiky a návštěvy je třeba na letišti požádat o povolení ke vstupu a pobytu. K žádosti se předkládá:
- pas s platností nejméně šest měsíců a alespoň třemi volnými stránkami,
- zpáteční letenka,
- finanční prostředky v závislosti na aktivitách, které má cestovatel v úmyslu na území Kolumbie vykonávat,
- v případě návštěv doklad prokazující účel pobytu.

Povolení ke vstupu a pobytu vydávají kolumbijské orgány na maximálně 180 dnů. Toto povolení lze vystavit i na kratší dobu a v případě uplynutí jeho platnosti lze požádat o povolení nové. Celková doba pobytu na území Kolumbijské republiky v průběhu kalendářního roku však nesmí přesáhnout 180 dnů.

Podrobné informace týkající se vstupu českých občanů na území Kolumbijské republiky jsou zveřejněny na internetových stránkách Velvyslanectví Kolumbijské republiky ve Vídni na webové adrese www.embcol.or.at."

Dále je pak potřebné vyplněné celní prohlášení o výši finančních prostředků přivážených do země případně o množství zboží přiváženého za obchodním účelem.

Upozornění: Kolumbie dnem 31. ledna 2003 ukončila činnost svého diplomatického zastoupení v Praze a veškeré úkony spojené s konzulární a vízovou činností pro ČR nyní vykonává kolumbijské velvyslanectví ve Vídni.  

Vízum a vstupní formality:

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.
Kolumbie vydává velké množství různých druhů víz. Jak výše uvedeno, občané ČR mohou za účelem turistiky a návštěvy cestovat bez víz.
Obecné požadavky pro všechny ostatní druhy víz (jiné než účely turistiky a návštěvy) jsou následující:
- cestovní pas v dobrém stavu s minimální platností 3 měsíce a volnými stranami,
- vyplněná a podepsaná žádost o udělení víza ve španělštině,
- 3 fotografie 3 x 3 cm,
- fotokopie použitých stránek pasu,
- výpis z trestního rejstříku ČR ne starší 6 měsíců.
Dle našich zkušeností se tyto požadavky mohou lišit v závislosti na posouzení příslušného úředníka.Ve všech případech je vyžadována osobní přítomnost žadatele ve Vídni a rozhovor s konzulem. Příslušné dokumenty v češtině musí být přeloženy soudním překladatelem do španělštiny a opatřeny apostillou. Všem zájemcům o získání kolumbijského víza důrazně doporučujeme kontaktovat konzulát Kolumbie ve Vídni a zjistit si bližší informace.

Celní a devizové předpisy:

 Při vstupu do země se vyplňuje celní prohlášení o výši finančních prostředků přivážených do země a množství dováženého zboží za obchodním účelem. V Kolumbii neexistuje v případě krátkodobých turistických pobytů do max. délky 120 dnů přihlašovací povinnost. Povolenou délku pobytu stanovuje migrační úředník na hranici. Přesáhne-li pobyt cestovatele na kolumbijském území stanovený časový limit, musí se přihlásit na policii (DAS - Departamento Administratiov de Seguridad) v místě svého pobytu.

Dále se vyplňuje celní prohlášení pro DIAN o výši finančních prostředků přivážených do země, které se odevzdává před celní kontrolou.

Při opuštění Kolumbie letecky se platí na letišti poplatek ve výši USD 43,- nebo ekvivalent v COP, který musí cestující zaplatit i v případě, že při nákupu letenky před odletem do Kolumbie v Praze byl ujištěn, že její cena zahrnuje i veškeré letištní poplatky. Turisté, kteří v zemí nepobývali více jak 60 dní, mohou požádat o její na USD 28,-. V některých oblastech Kolumbie /např. Amazonie, souostroví San Andrés a Providencia, národní parky aj./ je nutno počítat se zvláštními turistickými poplatky /cca USD 20,-/.

Cestovatel může vstoupit na území Kolumbie s veškerými běžnými věcmi osobní potřeby. Jinak platí celní omezení běžná jako v jiných zemích /lihoviny, vína, cigarety apod./. Při opuštění Kolumbie, zejména na mezinárodních letištích, je nutno počítat s přísnou protidrogovou kontrolou zavazadel, a to i v takových formách, které porušují mezinárodní pravidla letecké přepravy /detailní kontroly uzamčených zavazadel, vč. jejich propichování sondami v nepřítomnosti cestujícího po odbavení/. Běžné jsou přísné osobní prohlídky na letištích. Cestující může do země dovézt finanční prostředky v hotovosti do výše USD 7.000,- bez povinnosti deklarace, nad tuto částku musí obnos uvést v deklaraci pro DIAN na formuláři, který obdrží na palubě letadla před vstupem do země, a která má pouze statistický účel.

Povinná směna valut neexistuje. Vzhledem k opatřením zamezujícím legalizaci nezákonně nabytých prostředků při výměně většího množství valut upozorňujeme na řadu formálních náležitostí, které musí klient splňovat /např. oboustranné fotokopie bankovek, seznam jejich čísel apod./ a samozřejmě na různé kurzy lišící se někdy velmi podstatně v hlavních bankách, hotelích a směnárnách. V případě bank a směnáren nutno počítat s omezenou pracovní dobou, většinou max. do 15 hodin. Hotely směňují valuty zásadně pouze svým klientům - hotelovým hostům.Síť bank a směnáren mimo větší města je velmi řídká. Nejběžnější valutou je USD. Jiné valuty než USD nedoporučujeme. Používání platebních karet /v pořadí jejich použitelnosti - Visa, Master Card, Diners, American Express/ je běžné ve velkých městech a významnějších turistických centrech, někdy je však nutno podstoupit složitý proces tzv. autorizace. Použití cestovních šeků je možné pouze ve větších městech a velkých turistických střediscích.

Předpisy pro dovoz a vývoz flóry a fauny jsou poměrně složité a vyžaduje se zvláštní certifikát z Ministerstva životního prostředí, fytosanitární a zoosanitární osvědčení apod. V Kolumbii platí zákaz vývozu exotického zvířectva a rostlin, pašování flóry a fauny je přísně kontrolováno a stíháno.

Poukazování finančních prostředků je možné prostřednictvím bankovní sítě a nejsou v platnosti žádná objemová, kurzová aj. omezení.

Historie:

prvními Evropany na území dnešní Kolumbie byli Španělé, kteří na zdejším pobřeží přistáli v roce 1499. Během let 1536 až 1539 si podrobili domorodou říši Čibčů a z celého území vytvořili v letech 1549 až 1564 generální kapitanát Nová Granada. Zlom nastal v roce 1819, kdy byl španělský vliv zcela potlačen. Území dnešní Kolumbie se stalo součástí tzv. Velké Kolumbie pojmenované na počest objevitele Kryštofa Kolumba. V roce 1830 se federace rozpadla na Ekvádor, Venezuelu a Novou Granadu, kterou tvořila Kolumbie a nynější Panama. Po vyhrané válce s Ekvádorem byla země po roce 1863 přejmenována na Kolumbii a na začátku 20. století přišla o území Panamy. V letech 1932 až 1934 zemi poškodila válka s Peru. Během druhého světového konfliktu vyhlásila Kolumbie válku Německu. Poválečné období poznamenaly roztržky mezi liberály a konzervativci. Ani po konci střetů nečekalo zemi období klidu.

Výsledky hledání
Země kávy - Kolumbie
letecky Praha
Dle programu
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 10.8.2018 9 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 56 900 Kč Detail
 7.9.2018 9 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 56 900 Kč Detail
 19.10.2018 9 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 56 900 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 17.8.2018 17 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 66 890 Kč Detail
Kolumbie - karibské pobřeží Kolumbie
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 9.8.2018 14 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 69 990 Kč Detail
Kolumbie - pestrobarevná příroda a koloniální architektura
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 3.9.2018 12 dní Snídaně leteckyleteckyMnichov 76 100 Kč Detail
 3.9.2018 12 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 76 100 Kč Detail
 3.9.2018 12 dní Snídaně leteckyleteckyBudapešť 76 100 Kč Detail
Kolumbie a Panama all inclusive
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 6.11.2018 14 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 77 480 Kč Detail
 20.11.2018 14 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 77 480 Kč Detail
Velký okruh Kolumbií
starstarstar
letecky Praha
Dle programu
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 19.10.2018 13 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 78 990 Kč Detail
Kolumbie s vůní kávy
starstarstar
letecky Praha, Vídeň, Mnichov, Budapešť
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 10.11.2018 17 dní Snídaně leteckyleteckyMnichov 79 380 Kč Detail
 10.11.2018 17 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 79 380 Kč Detail
 10.11.2018 17 dní Snídaně leteckyleteckyBudapešť 79 380 Kč Detail
Kolumbie - Tajemná země hor, džungle i Karibiku
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.11.2018 18 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 81 900 Kč Detail
 27.2.2019 18 dní Dle programu leteckyleteckyPraha 81 900 Kč Detail
Velký okruh Kolumbií
letecky Praha
Snídaně
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 11.10.2018 12 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 81 990 Kč Detail
Skvosty Kolumbie - Andy, káva, Karibik
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 3.12.2018 12 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 84 990 Kč Detail

další nabídky >