Kanada - dovolená 2018

Detail státu

Kanada Kanada - transparent

Nabízíme 45 ubytovacích kapacit za cenu 21 573 Kč - 219 990 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Kanada je federací deseti provincií a tří spolkových teritorií, konstituční monarchií a parlamentní demokracií. Sama sebe definuje jako zemi dvoujazyčnou (ofic. jazyky jsou angličtina a francouzština) a multikulturní. Z průmyslového hlediska jde o technicky vyspělou zemi disponující rozsáhlými přírodními a nerostnými zdroji. Země má úzké politické a ekonomické vztahy s USA, s níž má dlouhou vojensky nestráženou hranici.

[Zobrazit více informací o Kanadě]

Oficiální název:

Federativní stát Kanada

Hlavní město:

Ottawa

Časové pásmo:

Oproti ČR – 6 hodin

Jazyky:

angličtina, francouzština

Náboženství:

katolíci 46 %, protestanti 36 %, bez vyznání 12 %

Zdraví:

Mezi ČR a Kanadou neexistuje dohoda o bezplatném poskytování zdravotní péče a proto by důležitou součástí cest do Kanady mělo být včas uzavřené zdravotní pojištění na celou dobu pobytu. Náklady na lékařské ošetření v Kanadě jsou v porovnání s ČR velmi vysoké. Úroveň péče však v některých aspektech - jako např. dlouhé čekací lhůty v nemocnicích, nemožnost poskytnutí potřebné péče bez uzavření zdravotního pojištění - neodpovídá evropskému standardu.

Důležité kontakty:

- policie, záchranná služba, požáry : 911,

- informace o telef. číslech v provincii, v níž se volající nachází: 411,

- informace o telef. číslech v jiné provincii, než ve které se volající nachází: 1(kód volané provincie) 555 1212.

Elektřina:

120 V (cest. redukce)

Podnebí:

mírný pás a na severu arktický pás

Kanada, TORONTO

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Průměrná teplota vzduchu °C -2 -1 3 10 18 23 26 26 21 13 4 1

Kanada, QUEBEC

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Průměrná teplota vzduchu °C -12 -10 -4 3 11 17 21 18 13 7 0 -9

Kanada, ANCHORAGE

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Průměrná teplota vzduchu °C -10 -7 -3 2 8 11 15 13 9 1 -6 -9

Měna:

Kanadský dolar (CAD) = 100 centů

Cestovní doklady:

Při cestách do Kanady se vyžaduje platný cestovní pas a zpáteční letenka. Doba platnosti českého pasu by se měla shodovat minimálně s dobou pobytu v Kanadě. Doporučuje se však, aby byl občan ČR vybaven cestovním pasem, jehož platnost končí nejméně 1 měsíc po předpokládaném odletu z Kanady. K řízení motorového vozidla při turistických cestách postačuje český platný řidičský průkaz, doporučuje se však používat mezinárodní řidičský průkaz.

Vízum a vstupní formality:

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

aždý návštěvník Kanady může být na letišti nebo jiném hraničním přechodu podroben interview, jehož smyslem je zjistit charakter jeho cesty do Kanady a způsob jejího finančního krytí. Imigrační úředník by neměl mít pochyb o pravdivosti deklarovaného účelu cesty, o jejím časovém omezení. Za návštěvníka může být považován pouze ten, kdo má v úmyslu v Kanadě pobývat přechodně. Pokud se návštěvník neprokáže zpáteční letenkou, dostatečným krytím svých nákladů ani pozváním od kanadského subjektu či jinak zpochybní turistický účel své cesty, může mu být odepřen vstup do Kanady. Po odepření vstupu bude na nezbytnou dobu umístěn do tzv. centra zadržených osob.

Povinnost zajištění eTA registrace od 15. 3. 2016 platí i pro klienty, kteří přes Kanadu pouze tranzitují. Letecké společnosti nebudou už při odletu z Prahy přijímat k přepravě směrované na zpáteční cestě přes Kanadu cestující bez platného povolení eTA.

Žádost o elektronické povolení cesty musí podat osobně každý účastník zájezdu prostřednictvím webových stránek Citizen and Immigration Canada http://www.canada.ca/eTA

  • eTA musí vyplnit na uvedené stránce každý cestující  osobně
  • poplatek za eTA je 7,-CAD, je třeba platit kartou
  • eTA platí 5 let (nebo po dobu platnosti pasu)

Vyřízení žádosti o elektronické povolení cesty eTA bude trvat cca 48 hodin.

Přihlašovací povinnost v Kanadě neexistuje.

Celní a devizové předpisy:

Omezení pro dovoz a vývoz valut a místní měny není, na rozdíl např. od USA, stanoveno. Nicméně se doporučuje v případě dovozu vyšší částky kanadské i jiné měny v hotovosti učinit o této skutečnosti prohlášení u celních úředníků.

Předměty, které podléhají určitému omezení při jejich dovozu do Kanady, lze rozdělit do tří skupin:

1. Předměty zakázané - jako jsou např. předměty představující dětskou pornografii, propagandu nesnášenlivosti a rasové nenávisti, narkotika, padělané peníze či automatické zbraně.

2. Předměty, které lze dovést pouze s povolením kanadských úřadů či potvrzením úřadů zemí, z nichž předměty pochází. Povolovací režim či požadavek na příslušná potvrzení se vztahuje např. na dovoz živých zvířat, rostlin, potravin, zbraní, předmětů kulturní hodnoty apod. (Též viz níže).

3. Kategorie předmětů či zboží, jejichž dovoz je kontrolován co do množství. Spadají sem některé potraviny /hovězí či mléčné výrobky, některé druhy čerstvého ovoce, čerstvá zelenina/ či ohrožená zvířata nebo rostliny.

Osvobození od cel při dovozu zboží se vztahuje na věci osobní spotřeby potřebné pro délku pobytu a částky do hodnoty 750,-CAD. Je možno dovážet cigarety do 200 ks či 50 ks doutníků, alkoholické nápoje do objemu 1, 5 l v přípaadě vína nebo 1,14 l v případě lihovin, nebo maximálně 24 (355ml) plechovek/ lahví piva. Celní sazby při nadměreném dovozu zboží či lihovin se pohybují okolo 30 % z hodnoty zboží.

Je nutné upozornit na přísné omezení dovozu potravin, zejména ovoce a zeleniny, kde se doporučuje dát přednost ovoci sušenému či konzervovanému nebo konzervované zelenině. U některých druhů ovoce či zeleniny, masa a mléčných výrobků je často vyžadováno předem, před vstupem na území Kanady vydané povolení k dovozu. Dovoz některých potravin je zakázán zcela, jako tomu je u jablek, jahod, meruněk či brambor. Uplatňují se i množstevní omezení s tím, že při překročení dovoleného množství lze uložit celní zatížení od 150% do 350%.

Stanovení povinnosti doložit dobrý zdravotní stav dovážené věci se vztahuje i na dovoz zvířat. Např. u koček je nutné veterinární potvrzení že zvíře netrpí vzteklinou. Další náležitosti veterinárního potvrzení se liší v závislosti na tom, zda je kočka dovážena

ze země, kde se vyskytuje vzteklina či nikoli. Je též možné nechat kočku očkovat v Kanadě - poplatek činí 30,- CAD. Obdobně se postupuje při dovozu psů.

Rovněž dovoz rostlin podléhá značným omezením a je nutno jej konzultovat s kanadským zastupitelským úřadem.

Pokud se dováží jakékoli jídlo, rostliny, zvířata/ryby a výrobky z nich, je nutné tyto položky uvést do celního prohlášení, která jsou rozdávána cestujícím na palubách letadel před přistáním v Kanadě. V případě nedodržení předpisů je většinou zboží zabráno a zlikvidováno na náklady návštěvníka a rovněž může být uložena pokuta (pokud porušení předpisů nedosáhne stupně nebezpečnosti trestného činu).

Obecně celní předpisy Kanady odpovídají standardu západních států s výraznějším omezením v oblasti péče o ochranu životního prostředí a zdraví.

Historie:

Část severní Ameriky kolonizovali Britové, část Francouzi. Francie přišla o své državy z velké části prodejem Spojeným státům americkým a z části prohráním války v Quebecu s Velkou Britanií v roce 1690. Několik britských kolonií bylo tak sjednoceno ve federaci v roce 1967. V roce 1982 podepsala britská královna novou kanadskou ústavu, která obsahuje Chartu lidských práv a svobod. Tím se Kanada stal nezávislým státem, leč nadále členem britského společenství národů. A hlavou státu nadále zůstala britská královna Elizabeth II.

Výsledky hledání
Listel Whistler
vlastní -
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 10.4.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 21 573 Kč Detail
 11.4.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 21 573 Kč Detail
 12.4.2018 8 dní Snídaně vlastnívlastní 21 573 Kč Detail
Blackcomb Lodge
vlastní -
Bez stravy
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.4.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 22 788 Kč Detail
 8.4.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 22 788 Kč Detail
 9.4.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 22 788 Kč Detail
Whistler Cascade Lodge
starstarstar
vlastní -
Bez stravy
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 2.4.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 23 652 Kč Detail
 3.4.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 23 652 Kč Detail
 4.4.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 23 652 Kč Detail
Malý okruh národními parky Kanady
starstarstar
letecky Praha
Bez stravy
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.1.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 31 500 Kč Detail
 3.2.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 31 500 Kč Detail
 10.2.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 31 500 Kč Detail
Podzimní Vancouver Island
starstarstar
letecky Praha
Snídaně
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.1.2018 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 35 000 Kč Detail
 3.2.2018 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 35 000 Kč Detail
 10.2.2018 9 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 35 000 Kč Detail
Kanada - Niagara, Ontario a příroda
FM
letecky Praha
Bez stravy
Apartmány
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.9.2018 8 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 40 000 Kč FM Detail
Lyžování ve Whistleru s návštěvou Vancouveru
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.1.2018 11 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 40 400 Kč Detail
 3.2.2018 11 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 40 400 Kč Detail
 10.2.2018 11 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 40 400 Kč Detail
Skvosty východní Kanady
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.1.2018 14 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 43 700 Kč Detail
 3.2.2018 14 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 43 700 Kč Detail
 10.2.2018 14 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 43 700 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.10.2018 6 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 44 000 Kč Detail
Toronto, Niagara, New York
starstarstar
letecky Praha
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 25.9.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 45 096 Kč-9 % Detail
 26.10.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 45 096 Kč-9 % Detail
 2.3.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 46 088 Kč-7 % Detail

další nabídky >