Izrael - dovolená 2017 - 2018

Detail státu

Izrael Izrael - transparent

Nabízíme 86 ubytovacích kapacit za cenu 12 217 Kč - 68 890 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Destinace:

[Zobrazit mapu]

Území dnešního Izraele je jednou z kolébek lidstva. Ve státě o rozloze cca 21 000 km2 naleznete slunce, písek, průzračně čisté Rudé moře s ideálními podmínkami pro potápění, Mrtvé moře s blahodárnými léčebnými účinky, dlouhé písečné pláže, skalnaté hory, palmové oázy, pouště, jezera a úchvatné historické památky. Izrael je jedinečná a fascinující země, která nabízí více než 5000 let starou kulturu a tradice, nádherné přírodní scenérie a kvalitně zařízená turistická letoviska Eilat a Mrtvé moře, která vám poskytnou veškerý možný komfort.

[Zobrazit více informací o Izraeli]

Oficiální název:

Stát Izrael

Hlavní město:

Jeruzalém

Časové pásmo:

proti ČR + 2 hodiny

Podnebí:

Podnebí je tu subtropické, v létě suché.

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Maximální denní teploty 10 11 14 20 23 26 27 26 26 23 18 12
Minimální denní teploty 4 4 6 10 13 15 17 17 17 14 10 6
Průměrný počet dešť.dnů  10  8  8  1 0 0 0 0 0 1 5  10

Jazyky:

hebrejština (ivrit) a arabština, v obchodním styku se používá angličtina, ruština a částečně francouzština

Náboženství:

židovské, islámské, křesťanské

Zdraví:

Zdravotnictví je v Izraeli vyspělé. Zdravotnické služby jsou velmi drahé a jeden den pobytu v nemocnici stojí i 1000,- USD.ČR nemá s Izraelem uzavřenou žádnou dohodu o poskytování bezplatné zdravotní péče, je proto nutné, aby se návštěvník Izraele před cestou pojistil u některé pojišťovny.

Pro Izrael se nevyžaduje žádné povinné očkování, obecně platí, že je třeba chránit se před sluncem, pít dostatečné množství tekutin a dbát na důkladné omytí ovoce a zeleniny.

Důležité kontakty:

První pomoc 101
Policie 100
Požární služba 102

Elektřina:

v síti je střídavý proud o napětí 220 V a 50 Hz. Zásuvky jsou kulaté. Pro účely uvaření si kávy vlastním vařičem, nabíjení akumulátoru do kamery apod. si vezměte s sebou adaptér.

Měna:

Nový izraelský šekel (NIS) = 100 agorotů, ve většině obchodů je možno platit kreditními kartami - Visa, MasterCard – mimo karty Maestro.

Cestovní doklady:

vyžaduje se cestovní pas platný alespoň šest měsíců.

Vízum a vstupní formality:

mezi ČR a Izraelem je uzavřena od roku 1996 bezvízová dohoda, která se vztahuje výhradně na účel turistiky. Občané obou států mohou pobývat na území státu druhé smluvní strany po dobu maximálně 3 měsíců bez víz. Imigrační úředníci na letišti či hraničních přechodech vyznačí (zpravidla na základě zpáteční letenky a množství finančních prostředků) do cestovního pasu dobu, po kterou může osoba v Izraeli pobývat. ZÚ se v praxi setkává s případy, kdy při pasovém odbavení je českým turistům omezena délka pobytu např.l na jeden měsíc, ale i na jeden týden. Po uplynutí této lhůty je možné požádat o prodloužení pobytu na izraelském ministerstvu vnitra za účelem např. studijním . Při příjezdu se vyplňují registrační karty. Pasová kontrola je velmi přísná. Imigrační úředník klade nejrůznější otázky, pokud je dotyčný nepřesvědčí o účelu své návštěvy, neprokáže dostatečné množství finančních prostředků, nemá zajištěné ubytování či pozvání konkrétní osoby, není mu umožněn vstup do země a nejbližším leteckým spojením je poslán zpět do ČR. Výše finančních prostředků není pevně stanovena. V případě, že turista přijíždí individuálně, aniž by měl zajištěné ubytování, za dostatečnou se považuje částka mezi 70-80 USD na osobu a den. Pokud se cestovatel zdržuje v Izraeli jako turista, není vyžadována přihlašovací povinnost. Nevyžaduje se žádné očkování či potvrzení o zdravotním stavu (např. potvrzení o negativním testu na HIV).

Jakákoli práce v Izraeli (včetně dobrovolné práce v kibucech) vyžaduje pracovní povolení. Pro práce v kibucu nebo mošavu musí zájemce obdržet pracovní povolení již PŘED PŘÍJEZDEM do Izraele, dále musí mít zvací dopis z příslušného kibucu či mošavu, a rovněž ho na letišti musí očekávat osoba, která ho převezme a dopraví na místo určení.

Nedoporučujeme snažit se získat pracovní povolení v Izraeli. Tento postup je nelegální, ale i nebezpečný. Zájemce o práci v Izraeli totiž jednak zaplatí několik tisíc Kč za zprostředkování v ČR, jednak se v případě úspěchu dostane "do pasti" izraelských agentur, které si jsou vědomy nelegálnosti pobytu pracovníka, a tak ho drží de facto ve vztahu "fyzické závislosti" na zaměstnavateli. Agentury v ČR proto již rovnou instruují své klienty, že při kontrole vstupu do země musí předstírat zájem o cestování a turistiku, což bývá izraelskými imigračními úředníky ve většině případů odhaleno. V souvislosti s množícími se problémy souvisejícími s odmítnutím vstupu na území Izraele občanům ČR MZV upozorňuje na "agentury" v ČR, které slibují zajištění práce v Izraeli.

I v případě tzv. dobrovolné práce (voluntary work) například v humanitárních organizacích nebo izraelských kibucech je nutno mít PŘEDEM zajištěné pracovní povolení a JINÝ druh víza než je turistické. Pokud mají občané v úmyslu pracovat v Izraeli, je nutno postupovat výhradně podle pokynů velvyslanectví Státu Izrael v ČR, nikoli na základě "pomoci" zprostředkovatelských agentur nebo "známých".

Suchozemské hraniční přechody existují s Egyptem a Jordánskem. S Libanonem a se Sýrií jsou hraniční přechody uzavřeny. Je-li v pase jakékoli izraelské razítko, nevpustí některé arabské a islámské státy držitele pasu na své území. Izraelské orgány lze proto požádat, aby byla razítka otištěna mimo pas. Jestliže chce český turista projet více zemí Blízkého východu, doporučujeme zařadit cestu do Izraele až na poslední místo s následným leteckým návratem do vlasti z Izraele nebo ze sousedního Jordánska. Dále upozorňujeme zejména mladé lidi a studenty, kteří cestují přes Jordánsko do Izraele za možností výdělku, že se vystavují riziku, kdy jim nebude umožněn vstup do Izraele z důvodu nedostatku financí a zpětná cesta přes Sýrii je velmi komplikovaná. Rovněž nebývají do Izraele vpuštěni ti, kteří po tříměsíčním pobytu v této zemi pouze překročí jordánskou hranici a chtějí se okamžitě vrátit zpět. V důsledku aktuální politické situace byla zrušena pravidelná autobusová doprava na lince Ammán - Tel Aviv.

Celní a devizové předpisy:

Bez cla a bez povinnosti přihlásit je do Izraele možno dovézt:
- věci osobní potřeby
- 1 l lihovin a 2 l vína na osobu
- 250 ks cigaret na osobu
- dary nepřesahující hodnotu 150 USD

deklarovat je třeba:
- videokamery, videa, osobní počítače apod.

Uvedené věci propustí celnice do záznamního oběhu po složení zálohy na clo pro případ, že by věci nebyly vyvezeny. Záloha se vrací při vývozu. Na celních a hraničních přechodech existuje, tak jako v ČR, systém červeného a zeleného koridoru. Starožitnosti lze vyvážet jden na základě povolení Úřadu pro starožitnosti. Za starožitnosti se považují předměty zhotovené před r. 1700. Domácí zvířata (kočky, psy) je možno dovážet pokud jsou alespoň 4 měsíce stará. Musí mít platné veterinární potvrzení o zdravotním stavu a potvrzení o očkování proti vzteklině. Dovoz valut a deviz je bez omezení. Místní měna šekel (NIS) není volně směnitelná. Při výjezdu je možno směnit na volně směnitelnou měnu max. 500 NIS. Pokud má cestovatel potvrzení peněžního ústavu o nákupu místní měny, lze provést zpětnou směnu až do částky 5000,- USD. V Izraeli existuje rozvinutý bankovní systém a hustá síť bankovních poboček. Ve většině obchodů je možno běžně platit kreditními kartami - VISA, MASTERCARD (platební karta MAESTRO vydávaná českými peněžními ústavy není v Izraeli akceptována).

Historie:

Území dnešního Izraele je původní vlastí Židů, v níž vytvořili vlastní stát Po římsko-židovských válkách v 1. a 2. stol. n. l. byli Židé z Izraele násilně vytlačeni. Území Izraele se zprvu christianizovalo, později arabizovalo a islamizovalo, nakonec se stalo součástí osmanské říše, po jejíž porážce v 1. světové válce svěřeno britskému mandátu. 14. 5. 1948 byla obnovena židovská státnost a založen stát Izrael, což vedlo k palestinské válce; K další válce mezi Araby a Izraelem došlo v roce 1956 - Suezská válka. Po šestidenní válce 1967 obsadil Izrael jeruzalémské arabské Staré město, Sinaj, Gazu, Golanské výšiny a další území. K další, říjnové válce došlo v roce 1973. Porážky ve válečných konfliktech vedly k tomu, že Arabové postupně začali uznávat realitu státu Izrael. V roce 1978 uzavřeny Campdavidské smlouvy, které umožnily postupný přechod k mírovému soužití. V roce 1993 byla podepsána dohoda o omezené palestinské autonomii v pásmu Gazy a na západním břehu Jordánu.V roce 2005 bylo přdáno území Gazy pod Palestinskou samosprávu.

Výsledky hledání
Perly v koruně Orientu
starstarstar
letecky Varšava
Polopenze
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 10.3.2018 4 dny Polopenze leteckyleteckyVaršava 12 217 Kč Detail
 17.2.2018 4 dny Polopenze leteckyleteckyVaršava 12 708 Kč Detail
 3.2.2018 4 dny Polopenze leteckyleteckyVaršava 12 838 Kč Detail
Víkend v Izraeli - Shalom Israel
LM
starstarstar
letecky Katovice, Varšava
Polopenze
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.7.2018 4 dny Polopenze leteckyleteckyVaršava 12 507 Kč Detail
 22.7.2018 4 dny Polopenze leteckyleteckyVaršava 12 507 Kč Detail
 5.8.2018 4 dny Polopenze leteckyleteckyVaršava 12 507 Kč Detail
C-Hotel Eilat
LM
starstarstar
letecky Varšava
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
5,2 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 10.3.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyVaršava 14 258 Kč Detail
 17.2.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyVaršava 14 878 Kč Detail
 3.2.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyVaršava 15 691 Kč Detail
Image not available
letecky -
Snídaně
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 26.2.2018 5 dní Snídaně leteckyletecky 14 890 Kč Detail
 12.11.2018 5 dní Snídaně leteckyletecky 14 890 Kč Detail
Svatá země a Egypt - Tři plameny jedné lampy
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 30.10.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 15 418 Kč Detail
 16.10.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 15 833 Kč Detail
 5.6.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 15 935 Kč Detail
Astral Village
LM
starstarstarstar
letecky Praha, Bratislava, Varšava
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 17.3.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyVaršava 15 691 Kč Detail
 10.3.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyVaršava 15 809 Kč Detail
 17.2.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyVaršava 16 560 Kč Detail
To nejlepší z Izraele - akce senior 50+
FM
starstarstar
letecky Praha
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 14.3.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 16 980 Kč FM Detail
 14.3.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 19 480 Kč FM Detail
Svatá země a Egypt - tři plameny jedné lampy
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.2.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 17 203 Kč Detail
 27.3.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 17 408 Kč Detail
 13.3.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 17 538 Kč Detail
To nejlepší z Iztraele - akce senior 50+
FM
starstarstar
letecky Praha
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.4.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 17 580 Kč FM Detail
 4.5.2018 7 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 18 480 Kč FM Detail
 18.4.2018 7 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 19 980 Kč FM Detail
Izrael nejen pro poutníky
LM
starstarstar
letecky Katovice, Varšava
Polopenze
Program
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.7.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 17 784 Kč Detail
 19.8.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 17 831 Kč Detail
 24.6.2018 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 17 945 Kč Detail

další nabídky >