Itálie - Sicílie - dovolená 2017

Detail destinace

Sicílie Itálie - transparent

Nabízíme 76 ubytovacích kapacit za cenu 11 781 Kč - 101 600 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jeko u pořádajích cestovních kanceláří, včetně všech slev.

Největší nabídka zájezdů: nabízíme zájezdy od cca 300 cestovních kanceláří z ČR, Německa a Rakouska.

Destinace:

Sicílie je největším ostrovem ve Středomoří a zároveň největším a nejjižnějším regionem v Itálii. Od italské pevniny je oddělen Messinskou úžinou, která v nejužším místě měří jen 3 km. Od Afriky je Sicílie vzdálena asi 140km. Ostrov má trojúhelníkovitý tvar a omývají jej 3 moře – ze severu Tyrhénské, z jižní strany Středozemní a z východu Jónské. K Sicílii patří také velké množství ostrovů: na severu jsou to ostrovy Eolie (Liparské), ostrov Ustica, na západě ostrovy Egadi a na jihu souostroví Pelagie a Pantelleria.
Ostrov Sicílie je rozdělen do 9-ti provincií – Agrigento, Caltanisetta, Catania, Enna, Messina, Palermo, Ragusa, Siracusa a Trapani. Hlavním městem ostrova je Palermo.

Tipy na výlet: Palermo, jehož centrum tvoří křižovatka a náměstí Piazza Vigliena, které Sicilané neznají jinak než ??? I Quattro Canti“ (Čtyři rohy) a odkud se dá jen za pár minut dojít k nejzajímavějším pamětihodnostem města – Normanský palác s římskými, arabskými a byzantskými slohovými prvky, barokní kostely podél hlavní třídy Corso Vittorio Emanuele, pobřežní promenáda Foro Italico či Villa Giulia s krásnou botanickou zahradou. V městě Palermo má také jedno z hlavních sídel italská mafie. Trapani přístav, který leží na západní straně ostrova a je proslulý zejména svými kostely – katedrála S. Lorenzo, Chiesa del Collegio dei Gesuiti nebo kostel Santa Maria del Gesú. Agrigento, které se rozprostírá v místech, kde v antickém období stál Akragas, jedno z nejvýznamnějších měst tohoto období. Jižně od města Agrigento leží Údolí chrámů (Valle dei Templi), které se řadí k nejpůsobivějším komplexům starořeckých staveb. Město Siracusa (Sirakusy) a jeho Parco Archeologico, muzeum Museo Archeologico Regionale Paolo Orsi, barokní kostel Santa Lucia alla Badia, chrám Athény nebo ruiny Appolonova chrámu. Taormina a její řecké divadlo, odeion, Palazzo Corvaia nebo dóm.

Arenella

Nachází se na jihovýchodním pobřeží Sicílie, pouhých 10 km od Siracusy. Oblast je známá plážemi, skalisky a křišťálově čistým mořem.

Cefalú
je nádherné přímořské městečko ležící pod vysokými skalami. Město je propleteno úzkými uličkami a dýchá nezaměnitelnou atmosférou. Večer jsou skaliska ozářeny světly reflektorů a Cefalú ožívá typickým sicilským životem. Nejznámější památkou Cefalú je normánský dóm na Piazza Duomo jehož stavba začala v roce 1131 a trvala až do roku 1240. Tento dóm je obklopený celou řadou útulných kaváren, tavern a barů.

Giardini naxos
Přímořské turistické středisko je situováno na východním pobřeží Sicílie při Jónském moři přímo pod svahy vulkánu Etny. Leží u nejkrásnějších pláží této části ostrova s výhodou snadné dostupnosti z italské pevniny. Příjemný večer je možné strávit na kouzelných promenádách obklopených restauracemi a zábavními podniky. Je prakticky před branami (8 km) nejkrásnějšího městečka Sicílie Taorminy, která se svými skvělými antickými vykopávkami patří k nejčastěji fotografovaným motivům na Sicílii.

Gioiosa Marea - Piraino
Pěkné městečko situované na severním pobřeží Sicílie v ideální poloze přímo na dohled Liparským ostrovům a je omýváno vlnami Tyrhénského moře. Středisko je zasazeno do prostředí subtropické vegetace a zachovalo si svou poklidnou atmosféru. Nedaleko leží přístav Milazzo odkud jezdí trajekty na Liparské ostrovy. Piraino je malá vesnička v blízkosti městečka Gioiosa Marea.

Letojany
Ve středisku je k dispozici mnoho restaurací a pizzerií. Možnost atraktivních výletů na nedalekou Etnu nebo do městečka
Taormina.

Oliveri
Malé středisko situované přímo u moře. Leží na severním pobřeží Sicílie omývaném Tyrhénským mořem přímo naproti Liparským ostrovům. V blízkosti leží vykopávky antického Tyndaris a poutní kostel s proslulou černou madonou. Kromě pěkné oblázkové pláže přímo ve středisku nabízí okolí řadu menších písčitých lagun.

Portorosa
Velká prázdninová vesnička, rozkládající se mezi Tindari a Capo Milazzo v okrese Messina. Toto moderní, sympatické přímořské letovisko s uměle vyrobenými kanály je jedním z největších turistických přístavů na Sicílii. Má výhodnou polohu, protože leží přímo proti Liparským ostrovům, kam z nedalekého přístavu Milazzo pravidelně odplouvají lodě. Je obklopen krásnou zelení a písčitou pláží.

San Vito Lo Capo
Rázovité rybářské městečko plné sicilského koloritu leží na severozápadním výběžku Sicílie asi 110 km západně od sicilské metropole Palerma a 30 km severně od přístavu Trapani. Středisko situované pod vysokou skalou připomínající Gibraltar disponuje pláží „v karibském stylu“, jednou z nejkrásnějších na Sicílii. Její bělostný písek omývají azurové křišťálově čisté vody Tyrhénského moře, které je tady v letních měsících obzvláště vyhřáté. Město i nedaleký mys nesou jméno zdejšího slavného rodáka – poustevníka svatého Víta, jehož ostatky skrývá a jméno nese i první z českých chrámů. Poněkud odlehlá poloha střediska je bohatě vyvážena nejen překrásným koupáním a klidnou romantickou atmosférou, ale i nedalekou unikátní přírodní rezervací „Zingaro“, která láká svými stezkami pro milovníky pěší turistiky i jízdy na horských kolech. Pěší turisté zde obzvláště vyhledávají nádherné zcela liduprázdné duhové zálivy s překrásným koupáním střídající se s horskými scenériemi, rybářskými vesničkami nebo pasteveckými usedlostmi. Nepřeberné možnosti hodnotných výletů nabízí i širší okolí střediska, odkud lze vyrazit například do staroslavného Palerma, k unikátnímu klášteru Montreale, do jednoho z nejstarších měst Evropy - dokonale zachovalého Erice založeného již Kartaginci, k antickým chrámům v Segestě a Selinunte nebo do romantického Cefalú.
Rychlý přístup pro individuální turisty je autem s využitím trajektu z Janova, Říma nebo Neapole do Palerma. Cestovat lze i klasicky po dálnici přes Itálii a Messinskou úžinu.

Sciacca
Lázenské, historické městečko s dominantou ruin normanského hradu, na jihozápadním pobřeží Sicílie mezi světoznámými vykopávkami Selinunte a Agrigento. Pobřeží omývají vlny Středozemního moře v místech, kde odděluje Sicílii od Afriky. Tomu odpovídá i velmi teplé klima s nejvyšším počtem slunných dní na Sicílii.

Taormina
Úchvatně situovaná Taormina je jakýmsi oknem do moderního světa. Návštěvníkům nabízí rozmanité požitky a to bezpočet restaurací a hotelů i písečné pláže hluboko dole. Nejvěhlasnější památkou je divadlo. Ve 3. století před Kristem je začali budovat Řekové a později je upravili Římané. Mezi další antické památky spadá odeion (pro recitaci a hudební přednesy) a nádrž na naumachie (simulace námořních bitev). Na místě někdejšího římského fóra se tyčí Palazzo Corvaia (14. století). Dóm, zrenovovaný roku 1636, připomínající pevnost. Trhy se zde konají ve středu.

 

 

Vyhledávání zájezdů na Sicílii

Počasí:

Dnes Počasí v Palermo - transparent 19° C Zítra Počasí v Palermo - transparent 15 - 24° C27.4. Počasí v Palermo - transparent 19 - 25° C
28.4. Počasí v Palermo - transparent 18 - 25° C29.4. Počasí v Palermo - transparent 16 - 17° C30.4. Počasí v Palermo - transparent 14 - 19° C
1.5. Počasí v Palermo - transparent 16 - 19° C2.5. Počasí v Palermo - transparent 14 - 20° C3.5. Počasí v Palermo - transparent 14 - 17° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání
Dolcestate
LM
starstarstarstar
letecky Katovice, Varšava
Polopenze
Hotel
Hodnocení:
3,7 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 14.5.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyVaršava 11 781 Kč-30 % LM Detail
 7.5.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyVaršava 11 966 Kč-28 % LM Detail
 28.5.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 12 920 Kč-23 % LM Detail
Villaggio Alkantara
FM
starstarstar
letecky Praha
Bez stravy, Snídaně, Polopenze
Apartmány
Hodnocení:
2,8 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 3.6.2017 8 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 12 171 Kč FM Detail
 10.6.2017 8 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 12 171 Kč FM Detail
 17.6.2017 8 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 12 171 Kč FM Detail
Villaggio Europeo
starstar
letecky Praha
Bez stravy
Apartmány
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 20.5.2017 8 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 12 890 Kč Detail
 21.5.2017 8 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 12 890 Kč Detail
 24.5.2017 8 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 12 890 Kč Detail
San Pietro
LM
FM
starstarstar
letecky Praha, Katovice, Varšava
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
4,2 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 4.6.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 13 840 Kč-18 % LM Detail
 4.6.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyVaršava 14 174 Kč-18 % LM Detail
 11.6.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 14 759 Kč-11 % LM Detail
Villa Athena - Sicílie pro seniory 55
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 24.9.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 13 990 Kč-3 % Detail
 4.6.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 14 290 Kč-3 % Detail
 17.9.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 14 290 Kč-3 % Detail
Club Eloro
LM
starstarstar
letecky Praha
Plná penze, All inclusive
Hotel
Hodnocení:
3,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 28.5.2017 8 dní Plná penze leteckyleteckyPraha 14 290 Kč-15 % LM Detail
 4.6.2017 8 dní Plná penze leteckyleteckyPraha 16 190 Kč-8 % LM Detail
 7.6.2017 8 dní Plná penze leteckyleteckyPraha 16 490 Kč-8 % LM Detail
Santa Lucia Le Sabbie d´Oro
LM
starstarstar
letecky Praha, Katovice, Varšava
Polopenze, Plná penze
Hotel
Hodnocení:
3,5 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 8.6.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 14 470 Kč Detail
 14.9.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 14 970 Kč Detail
 21.9.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 14 970 Kč Detail
Sicílie 55+ - hotel Svatá Lucie
FM
starstarstar
letecky Praha
Polopenze s nápoji
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 8.6.2017 8 dní Polopenze s nápoji leteckyleteckyPraha 14 490 Kč FM Detail
 28.9.2017 8 dní Polopenze s nápoji leteckyleteckyPraha 14 490 Kč FM Detail
 21.9.2017 8 dní Polopenze s nápoji leteckyleteckyPraha 14 990 Kč FM Detail
Sicílie pro seniory 55+ (hotel 3*)
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 24.9.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 14 490 Kč Detail
 4.6.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 14 790 Kč Detail
 17.9.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 14 790 Kč Detail
Sicílie 55+ Torre Artale Hotel & Residence
FM
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 14.9.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 14 990 Kč FM Detail
 21.9.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 14 990 Kč FM Detail

další nabídky >