Itálie - Sicílie - dovolená 2017 - 2018

Detail destinace

Sicílie Itálie - transparent

Nabízíme 78 ubytovacích kapacit za cenu 1 170 Kč - 102 400 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Destinace:

Itálie - SicílieItálie - SicílieSicílie je největším ostrovem ve Středomoří a zároveň největším a nejjižnějším regionem v Itálii. Od italské pevniny je oddělen Messinskou úžinou, která v nejužším místě měří jen 3 km. Od Afriky je Sicílie vzdálena asi 140 km. Ostrov má trojúhelníkovitý tvar a omývají jej 3 moře – ze severu Tyrhénské, z jižní strany Středozemní a z východu Jónské. K Sicílii patří také velké množství ostrovů: na severu jsou to ostrovy Eolie (Liparské), ostrov Ustica, na západě ostrovy Egadi a na jihu souostroví Pelagie a Pantelleria.
Ostrov Sicílie je rozdělen do 9-ti provincií – Agrigento, Caltanisetta, Catania, Enna, Messina, Palermo, Ragusa, Siracusa a Trapani. Hlavním městem ostrova je Palermo.

Tipy na výlet: Palermo, jehož centrum tvoří křižovatka a náměstí Piazza Vigliena, které Sicilané neznají jinak než ??? I Quattro Canti“ (Čtyři rohy) a odkud se dá jen za pár minut dojít k nejzajímavějším pamětihodnostem města – Normanský palác s římskými, arabskými a byzantskými slohovými prvky, barokní kostely podél hlavní třídy Corso Vittorio Emanuele, pobřežní promenáda Foro Italico či Villa Giulia s krásnou botanickou zahradou. V městě Palermo má také jedno z hlavních sídel italská mafie. Trapani přístav, který leží na západní straně ostrova a je proslulý zejména svými kostely – katedrála S. Lorenzo, Chiesa del Collegio dei Gesuiti nebo kostel Santa Maria del Gesú. Agrigento, které se rozprostírá v místech, kde v antickém období stál Akragas, jedno z nejvýznamnějších měst tohoto období. Jižně od města Agrigento leží Údolí chrámů (Valle dei Templi), které se řadí k nejpůsobivějším komplexům starořeckých staveb. Město Siracusa (Sirakusy) a jeho Parco Archeologico, muzeum Museo Archeologico Regionale Paolo Orsi, barokní kostel Santa Lucia alla Badia, chrám Athény nebo ruiny Appolonova chrámu. Taormina a její řecké divadlo, odeion, Palazzo Corvaia nebo dóm.

Arenella

Nachází se na jihovýchodním pobřeží Sicílie, pouhých 10 km od Siracusy. Oblast je známá plážemi, skalisky a křišťálově čistým mořem.

Cefalú
je nádherné přímořské městečko ležící pod vysokými skalami. Město je propleteno úzkými uličkami a dýchá nezaměnitelnou atmosférou. Večer jsou skaliska ozářeny světly reflektorů a Cefalú ožívá typickým sicilským životem. Nejznámější památkou Cefalú je normánský dóm na Piazza Duomo jehož stavba začala v roce 1131 a trvala až do roku 1240. Tento dóm je obklopený celou řadou útulných kaváren, tavern a barů.

Giardini naxos
Přímořské turistické středisko je situováno na východním pobřeží Sicílie při Jónském moři přímo pod svahy vulkánu Etny. Leží u nejkrásnějších pláží této části ostrova s výhodou snadné dostupnosti z italské pevniny. Příjemný večer je možné strávit na kouzelných promenádách obklopených restauracemi a zábavními podniky. Je prakticky před branami (8 km) nejkrásnějšího městečka Sicílie Taorminy, která se svými skvělými antickými vykopávkami patří k nejčastěji fotografovaným motivům na Sicílii.

Gioiosa Marea - Piraino
Pěkné městečko situované na severním pobřeží Sicílie v ideální poloze přímo na dohled Liparským ostrovům a je omýváno vlnami Tyrhénského moře. Středisko je zasazeno do prostředí subtropické vegetace a zachovalo si svou poklidnou atmosféru. Nedaleko leží přístav Milazzo odkud jezdí trajekty na Liparské ostrovy. Piraino je malá vesnička v blízkosti městečka Gioiosa Marea.

Letojany
Ve středisku je k dispozici mnoho restaurací a pizzerií. Možnost atraktivních výletů na nedalekou Etnu nebo do městečka
Taormina.

Oliveri
Malé středisko situované přímo u moře. Leží na severním pobřeží Sicílie omývaném Tyrhénským mořem přímo naproti Liparským ostrovům. V blízkosti leží vykopávky antického Tyndaris a poutní kostel s proslulou černou madonou. Kromě pěkné oblázkové pláže přímo ve středisku nabízí okolí řadu menších písčitých lagun.

Portorosa
Velká prázdninová vesnička, rozkládající se mezi Tindari a Capo Milazzo v okrese Messina. Toto moderní, sympatické přímořské letovisko s uměle vyrobenými kanály je jedním z největších turistických přístavů na Sicílii. Má výhodnou polohu, protože leží přímo proti Liparským ostrovům, kam z nedalekého přístavu Milazzo pravidelně odplouvají lodě. Je obklopen krásnou zelení a písčitou pláží.

San Vito Lo Capo
Rázovité rybářské městečko plné sicilského koloritu leží na severozápadním výběžku Sicílie asi 110 km západně od sicilské metropole Palerma a 30 km severně od přístavu Trapani. Středisko situované pod vysokou skalou připomínající Gibraltar disponuje pláží „v karibském stylu“, jednou z nejkrásnějších na Sicílii. Její bělostný písek omývají azurové křišťálově čisté vody Tyrhénského moře, které je tady v letních měsících obzvláště vyhřáté. Město i nedaleký mys nesou jméno zdejšího slavného rodáka – poustevníka svatého Víta, jehož ostatky skrývá a jméno nese i první z českých chrámů. Poněkud odlehlá poloha střediska je bohatě vyvážena nejen překrásným koupáním a klidnou romantickou atmosférou, ale i nedalekou unikátní přírodní rezervací „Zingaro“, která láká svými stezkami pro milovníky pěší turistiky i jízdy na horských kolech. Pěší turisté zde obzvláště vyhledávají nádherné zcela liduprázdné duhové zálivy s překrásným koupáním střídající se s horskými scenériemi, rybářskými vesničkami nebo pasteveckými usedlostmi. Nepřeberné možnosti hodnotných výletů nabízí i širší okolí střediska, odkud lze vyrazit například do staroslavného Palerma, k unikátnímu klášteru Montreale, do jednoho z nejstarších měst Evropy - dokonale zachovalého Erice založeného již Kartaginci, k antickým chrámům v Segestě a Selinunte nebo do romantického Cefalú.
Rychlý přístup pro individuální turisty je autem s využitím trajektu z Janova, Říma nebo Neapole do Palerma. Cestovat lze i klasicky po dálnici přes Itálii a Messinskou úžinu.

Sciacca
Lázenské, historické městečko s dominantou ruin normanského hradu, na jihozápadním pobřeží Sicílie mezi světoznámými vykopávkami Selinunte a Agrigento. Pobřeží omývají vlny Středozemního moře v místech, kde odděluje Sicílii od Afriky. Tomu odpovídá i velmi teplé klima s nejvyšším počtem slunných dní na Sicílii.

Taormina
Úchvatně situovaná Taormina je jakýmsi oknem do moderního světa. Návštěvníkům nabízí rozmanité požitky a to bezpočet restaurací a hotelů i písečné pláže hluboko dole. Nejvěhlasnější památkou je divadlo. Ve 3. století před Kristem je začali budovat Řekové a později je upravili Římané. Mezi další antické památky spadá odeion (pro recitaci a hudební přednesy) a nádrž na naumachie (simulace námořních bitev). Na místě někdejšího římského fóra se tyčí Palazzo Corvaia (14. století). Dóm, zrenovovaný roku 1636, připomínající pevnost. Trhy se zde konají ve středu.

Naše tipy na výlety:

Liparské ostrovy, Pizzo Calabro, Stromboli, Tropea

Doba letu z Prahy: cca 2,15 hod.

 

Vyhledávání zájezdů na ostrov Sicílie

Počasí:

Dnes Počasí v Palermo - transparent 24° C Zítra Počasí v Palermo - transparent 20 - 24° C22.10. Počasí v Palermo - transparent 18 - 24° C
23.10. Počasí v Palermo - transparent 17 - 20° C24.10. Počasí v Palermo - transparent 17 - 18° C25.10. Počasí v Palermo - transparent 18 - 19° C
26.10. Počasí v Palermo - transparent 17 - 21° C27.10. Počasí v Palermo - transparent 16 - 22° C28.10. Počasí v Palermo - transparent 17 - 22° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání
Hotel Villa Linda
FM
starstarstar
letecky vlastní Praha
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
4,8 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.10.2017 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 170 Kč Detail
 22.10.2017 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 170 Kč Detail
 23.10.2017 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 170 Kč Detail
Da Peppe
starstarstar
letecky vlastní Katovice, Varšava
Polopenze
Hotel
Hodnocení:
4,2 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.10.2017 2 dny Polopenze vlastnívlastní 1 240 Kč Detail
 22.10.2017 2 dny Polopenze vlastnívlastní 1 240 Kč Detail
 23.10.2017 2 dny Polopenze vlastnívlastní 1 240 Kč Detail
San Pietro
FM
starstarstar
letecky vlastní Praha, Katovice, Varšava
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
4,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.10.2017 2 dny Polopenze vlastnívlastní 1 460 Kč Detail
 22.10.2017 2 dny Polopenze vlastnívlastní 1 460 Kč Detail
 23.10.2017 2 dny Polopenze vlastnívlastní 1 460 Kč Detail
Caesar Palace
starstarstarstar
letecky vlastní Katovice, Varšava
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
4,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.10.2017 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 490 Kč Detail
 21.10.2017 8 dní Polopenze vlastnívlastní 12 390 Kč Detail
 30.9.2018 8 dní Snídaně leteckyleteckyKatovice 13 326 Kč Detail
Hilton Giardini Naxos
FM
starstarstarstar
letecky vlastní Praha, Katovice, Varšava
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
4,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 25.11.2017 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 843 Kč Detail
 26.11.2017 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 850 Kč Detail
 28.10.2017 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 920 Kč Detail
Hellenia Yachting
FM
starstarstarstar
letecky vlastní Praha, Katovice, Varšava
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
4,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.10.2017 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 880 Kč Detail
 22.10.2017 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 880 Kč Detail
 23.10.2017 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 880 Kč Detail
La Terra dei Sogni
starstarstar
vlastní -
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
4,9 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.10.2017 3 dny Snídaně vlastnívlastní 1 910 Kč Detail
 22.10.2017 3 dny Snídaně vlastnívlastní 1 910 Kč Detail
 23.10.2017 3 dny Snídaně vlastnívlastní 1 910 Kč Detail
Grand Avalon Sikani Resort
starstarstarstar
vlastní -
Snídaně, Polopenze, All inclusive
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 23.10.2017 3 dny Snídaně vlastnívlastní 2 292 Kč Detail
 24.10.2017 3 dny Snídaně vlastnívlastní 2 292 Kč Detail
 25.10.2017 3 dny Snídaně vlastnívlastní 2 292 Kč Detail
Catania International Airport
FM
starstarstarstar
vlastní -
Snídaně, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
4,4 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 30.10.2017 3 dny Snídaně vlastnívlastní 2 457 Kč FM Detail
 31.10.2017 3 dny Snídaně vlastnívlastní 2 457 Kč FM Detail
 1.11.2017 3 dny Snídaně vlastnívlastní 2 457 Kč FM Detail
Santa Lucia Le Sabbie d´Oro
starstarstar
letecky vlastní Katovice, Varšava
Snídaně, Polopenze, Plná penze
Hotel
Hodnocení:
3,8 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 29.10.2017 4 dny Snídaně vlastnívlastní 2 538 Kč Detail
 29.10.2017 4 dny Polopenze vlastnívlastní 2 700 Kč Detail
 29.10.2017 4 dny Plná penze vlastnívlastní 3 111 Kč Detail

další nabídky >