Itálie - Piemonte - Limone Piemonte - dovolená 2017 - 2018

Detail destinace

Limone Piemonte Itálie - transparent

za cenu 0 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Piemont - je obklopen ze tří stran Alpami a jeho území je tudíž převážně hornaté. Má spoustu chráněných parkůa chráněných území, z nichž nejkrásnějším je národní park Gran Paradiso. 

Oblast dnešního regionu Piemont byla osídlena už v dávných dobách keltsko – ligurskými kmeny. Ty si později podrobili Římané a založili zde několik kolonií, z nichž nejvýznamnější byl Turín (hl.město Piemontu) a Ivrea (region Piemonte).
Po pádu římského impéria si region podrobili Burgunďané, Gótové, Byzantinci, Lombarďané, Frankové. V 9. a 10. století region ovládali Saracéni.
Roku 1046 byl Piemont přičleněn k Savojskému království. Hlavním městem se stalo Chambéry (nyní součástí Francie).  Důležitost Turína (region Piemonte) se zvýšila také roku 1720, kdy se stalo hlavním centrem Království Piemont – Sardinie (zásluhou savojského vévody, pozdějšího sardinského krále).
Roku 1796 byla vytvořena Republika Alba, byla však anektována Francouzi v roce 1801. V červnu 1802 zde vznikla Předalpská republika, která byla už v září také anektována Francouzi.
Neúspěšně Piemont válčil s Rakouskem – Uherskem v letech 1820 – 1821 a 1848 – 1849 a byl jednou z prvních krajin, které usilovaly o spojení Itálie (v letech 1859 – 1861). Historicky bývá toto období nazýváno jako „piemontizace“. Savojští se stali italskými králi a Turín nakrátko hlavním městem Itálie. Paradoxně se tím snížil význam Piemontu a hlavní město bylo později přesunuto do Florencie a následně pak do Říma.
nejvýznamnější historický význam Piemontu tkví tedy v tom, že korunovaný italský princ byl také spíše známý jako „princ z Piemontu“.

Piemont má výborné postavení pro letní i zimní turistiku.

 

Vyhledávání zájezdů do Limone Piemonte

[Zobrazit mapu]