Itálie - Palmová riviéra - Marche - Pesaro - dovolená 2017 - 2018

Detail destinace

Pesaro Itálie - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Pesaro - je město ležící na pobřeží Jadranu na severu kraje Marche. Spolu s historickým, výrazně menším Urbinem položeným ve vnitrozemí tvoří 2 sídla téže provincie. Po Anconě je nejlidnatějším městem celé oblasti Marche. Pesaro leží poblíž hranic s krajem Emilia Romagna, jehož nese četné charakteristiky, ať už jazykové, kulturní či gastronomické.

Město je lemováno kopcovitou krajinou, jež chrání Pesaro před západními větry; klima je zde proto velmi příjemné. Pesarské pláže jsou písečné a od roku 2005 oceněné Modrou vlajkou.

Město založili roku 184 před Kristem Římané. Za římského císařství se stalo významným ekonomickým centrem na silnici Via Flaminia spojující Řím a Rimini. Po pádu římského impéria Pesaro postupně ovládli Góti, Byzantinci, Langobardi a roku 774 n.l. jej francký král Pipin Krátký věnoval Papežskému státu, jenž město následně s kratšími přestávkami ovládal po celá dlouhá staletí, až do sjednocení Itálie roku 1860.

V okolí Pesara se díky příznivým přírodním podmínkám produkuje řada potravin nejvyšší kvality, za zmínku stojí zejména lanýže, olivový olej, sýr „di fossa“ a víno Sangiovese. Město je jedním z center italského nábytkářství, produkují se zde zejména kuchyně. A v neposlední řadě je i městem motocyklů, ostatně z nedalekého Urbina pochází největší italská legenda Valentino Rossi.

V centru Pesara můžete obdivovat celou řadu významných památek, mezi nimiž stojí za zmínku Palazzo Ducale z 15. století (dnes Prefektura), románsko-gotická katedrála P. Marie s nedokončenou fasádou, pevnost Rocca Costanza z 15. století a rodný dům skladatele Gioacchina Rossiniho s jeho muzeem. Od roku 1980 se každoročně v létě odehrává v Pesaru Rossiniho operní festival, zasvěcený památce tohoto největšího místního rodáka.

Středověká čtvrť není příliš vzdálena od pobřežní promenády lemované hotely. Pesaro je proto ideální destinací pro ty, kdo rádi kombinují plážovou relaxaci s poznáním místní bohaté historie.

A komu by nestačilo samo historické centrum Pesara, má na dosah i starobylé Urbino, rodiště Rafaela Santiho, renesanční klenot zbudovaný vévodou Federicem da Montefeltro, miniaturní republiku San Marino, nebo Rimini, jež krom starobylého centra skýtá i nepřebernou paletu zábavy.

 

 

Vyhledávání zájezdů do Pesara

Počasí:

Dnes Počasí v Pesaro - transparent 21° C Zítra Počasí v Pesaro - transparent 14 - 17° C25.10. Počasí v Pesaro - transparent 16 - 18° C
26.10. Počasí v Pesaro - transparent 13 - 18° C27.10. Počasí v Pesaro - transparent 16 - 20° C28.10. Počasí v Pesaro - transparent 17 - 19° C
29.10. Počasí v Pesaro - transparent 13 - 20° C30.10. Počasí v Pesaro - transparent 15 - 18° C31.10. Počasí v Pesaro - transparent 10 - 15° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]