Itálie - Ligurská riviéra - Finale Ligure - dovolená 2017

Detail destinace

Finale Ligure Itálie - transparent

za cenu 0 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jeko u pořádajích cestovních kanceláří, včetně všech slev.

Největší nabídka zájezdů: nabízíme zájezdy od cca 300 cestovních kanceláří z ČR, Německa a Rakouska.

Finale Ligure, pěkné historické městečko na italské riviéře se rozkládá nedaleko města Savona ve středu severoitalského regionu Ligurie. Jeho klidné podnebí z něj dělá jednu z nejkrásnějších perel Ligurie . O tomto místu se často říká, že to je „hora u moře“ nebo ještě lépe „moře v hoře“.  

Jak už to bývá téměř u všech ligurských letovisek, i Finale Ligure je úzký pás obydlené zóny obklopené zelenými pahorky. Místo bylo obydleno již v době paleolitu, na což tu stále existují historické památky, ale město vám připomene i středověk a vliv Benátské republiky. Historické centrum Finale Ligure připomíná typický středověký hradec. Stále zde můžete spatřit zbytky opevnění se vstupními branami jako Porta Reale, nebo Porta Mezzaluna a věžemi, ze kterých je krásný výhled na celé město. Dominantou Finale Ligure je hrad Castel Gavone. Je to jedna z nejzajímavějších ukázek vojenské architektury pozdního středověku, i když se přesně neví, kdy byl hrad postaven. Hlavní hradní věži se říká Torre dei Diamanti, díky své venkovní struktuře, která vypadá jako by byla složená z kamenných diamantů. Velmi krásná je barokní bazilika San Biagio. Stojí na místě původního středověkého kostela, ze kterého zbyla  pouze osmiboká zvonice. Finale Ligure je již od 18. století také známé svou divadelní tradicí, proto zde můžete obdivovat krásná stará divadla jako Teatro Aycardi, nebo Teatro Camillo. 

V okolí města je možno navštívit i jeskyně obydlené v období paleolitu a neolitu pravěkými lidmi. Za všechny je dobré zmínit  Caverna delle Arene Candide, kde byla nalezena mimo jiné kostra pravěkého chlapce. Památky na pravěkou kulturu můžete vidět v místním muzeu.

Na dovolenou určitě nepojedete pouze kvůli historickým památkám. Finale Ligure má také krásné moře a písčité pláže. Její pobřeží je dokonce tak oblíbené, že se zde točilo několik známých italských filmů. Ve městě najdete i plno zábavy.

Finale Ligure velmi vzkvétala ve středověku. Tohoto období se týká jedna z nejznámějších událostí ve městě. Třetí týden v srpnu, když je léto v plném proudu, probíhají oslavy Viaggio nel Medioevo. V historickém centru probíhá promenáda místních obyvatel v dobových kostýmech, po večerech se hrají různé hry, hrají se představení, probíhají ukázky středověkých řemesel apod.

 

Vyhledávání zájezdů do Finale Ligure

Počasí:

Dnes Počasí v Pietra Ligure - transparent 15° C Zítra Počasí v Pietra Ligure - transparent 12 - 16° C27.4. Počasí v Pietra Ligure - transparent 13 - 15° C
28.4. Počasí v Pietra Ligure - transparent 9 - 15° C29.4. Počasí v Pietra Ligure - transparent 11 - 17° C30.4. Počasí v Pietra Ligure - transparent 11 - 17° C
1.5. Počasí v Pietra Ligure - transparent 14 - 16° C2.5. Počasí v Pietra Ligure - transparent 9 - 15° C3.5. Počasí v Pietra Ligure - transparent 11 - 15° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]