Itálie - Jižní Tyrolsko - Trentino - Dolomity Superski - dovolená 2018

Detail destinace

Dolomity Superski Itálie - transparent

Nabízíme 594 ubytovacích kapacit za cenu 1 078 Kč - 92 100 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Destinace:

Itálie - Jižní Tyrolsko - Trentino - Dolomity SupersskiItálie - Jižní Tyrolsko - Trentino - Dolomity SuperskiDolomity Superski - co do lyžařského využití jsou na čtvrtém místě na světě, zato se mohou pyšnit patrně nejkrásnějšími horami na světě - Dolomity. Tyto hory se svými světlými skalami tvoří doslova pohádkovou kulisu na pozadí nádherných lyžařských areálů, které se nacházejí v největší oblasti Jižní Tyroly s centrem v Bolzanu. V oblasti Piemont na švýcarsko - francouzské hranici nad Torinem je oblast Aosta a další menší centra.

Arabba / Marmolada - Dolomity Superski a Sella Ronda a Val di Fassa - tyto tři střediska patří k jedněm z nejskloňovanějších lyžařských areálů v Evropě. Samotný ledovec Marmolada je oblíbené místo horolezeckých výstupů a nabízí při jasném počasí výhledy z výšky 3342 až k rakouským Alpám. Velkou atrakcí zůstává možnost návštěvy vojenského muzea dělostřelecké divize, která během první světové války ostřelovala okolní průsmyky, právě z tohoto strategického místa. Druhou atrakcí, která bývá často opomenuta, je návštěva sv. Madonny na konečné stanici lanovky na Marmoládu v Dolomity Superski.


Nelze jinak než opět vyzdvihnout oblast Arabba / Marmolada. Neuvěřitelné sjezdy z výšky 3342 m n.m. po červených sjezdovkách umožní sjezd s převýšením téměř dva tisíce výškových metrů do střediska Malga Ciapela. V oblasti Arabba / Marmolada a Val di Fassa nutnost vyzkoušet sjezd z vrcholu Porto Vescovo přímo do Arabby.  Celá oblast těchto dvou středisek je napojena do oblasti Sella Rondy, která musí po lyžařské stránce uspokojit touhu každého lyžaře po kvalitních lyžařských tratích. Pro skutečné lyžařské labužníky se naskýtá možnost využít Heliski.

Cortina d'Ampezzo je olympijské středisko roku 1956, od této doby se Cortina d'Ampezzo stala tím nejluxusnějším a nejvyhledávanějším střediskem v Itálii. Romantické centrum Cortina d'Ampezzo s nezapomenutelnými okolními masivy a přírodními scenériemi musí uchvátit srdce každého návštěvníka. Oblast Cortina d'Ampezzo tvoří celkem 8 středisek, které nejsou propojeny „na lyžích“, ale skibusy. 

Plan de Corones - Kronplatz je v jihotyrolských DolomitechKronplatz je špičkově vybavené lyžařské středisko, které se rozkládá kolem dokola po svazích stejnojmenného vrcholu nad městem Bruneck v údolí Pustertal. Se svou moderní vybaveností se řadí na přední místo nejen v Itálii. Převládající rychlé kabiny ocení nejen náruživí lyžaři, toužící absolvovat co nejvíce sjezdových kilometrů za den, ale v případě nepříznivého počasí i všichni ostatní. Při slunečném počasí se můžete opalovat u některé z mnoha horských chat na svazích nad Valdaorou nebo si pochutnat na tyrolské kuchyni. Milovníci procházek jistě nevynechají návštěvu historického centra největšího města oblasti – Brunica. Oblast je snadno dostupná z brennerské dálnice i z hlavní silnice vedoucí údolím Pusteria z rakouského Lienzu.

Tre ValliPasso San Pellgrino či Moena, tři nejvíce používané názvy neprávem opomíjené oblasti mezi Val di Fiemme a Val di Fassa. Díky vyšší nadmořské výšce je v Passu San Pellegrinu větší šance na sněhovou pokrývku i v jarních měsících.

Největší výhodou oblasti Tre Valli je nepřetíženost svahů lyžaři, protože většina lyžařů směřuje na Skicenter Latemar nebo na Sella Rondu. Pro začátečníky jsou nejvhodnější lyžařské terény přímo v Passu San Pellegrinu anebo na plošině Alpe Lusia. Pokročilí lyžaři si musí oblíbit sjezd z vrcholu Le Cune do vesničky Ronchi. Dvě černé sjezdovky překonávají výškový rozdíl 1000 metrů. Pro tuto oblast doporučujeme rozšíření skipasu na oblast Dolomiti Superski, která umožní lyžování v blízkém Val di Fiemme a Val di Fassa.

Val di Fiemme je oblast jakoby vsazená do srdce Dolomit mezi mohutný horský masiv Gruppo del Sella a nejvyšší místní vrchol Marmoladu dosahující nadmořské výšky 3342 metrů.

Jedna z nejlepších oblastí oblasti Dolomiti Superski s jedinečným okruhem sjezdovek kolem masivu Gruppo del Sella, takzvanou Sella Ronda, která v celkové délce necelých 40 km obtočí zmíněný masiv po i proti směru hodinových ručiček. Sella Ronda navzájem propojuje střediska Val di Fassa, Arabba / Marmolada, Val Gardena / Alpe di Siusi a Alta Badia. V samotné oblasti nalezne každý svou sjezdovku, které se vyskytují nejen na samotné Sella Rondě, ale i v přilehlých menších oblastech. Nejdelší červenou sjezdovku oblasti, lze nalézt v oblasti Canazei kam při převýšení 934 výškových metrů a délce 6,5 km sbíhá sjezdovka Del Bosco. Jak jsme již zmínili, nejtěžší sjezdovku oblasti Ciampac nenaleznete na Sella Rondě, ale přesně na opačné straně v skiareálu Ciampac, kde při převýšení 658 metrů urazí délku 3 km. Za zmínku jistě stojí málo využívané večerní lyžování s prázdnými svahy v oblasti Aloch, s červenou a černou sjezdovkou. Černá sjezdovka splnila homologaci FIS, ale díky malé dojezdové dráze se zde nikdy závody světového poháru neuskutečnily.

Val di Fiemme / Obereggen se během posledních několika let již pevně zapsala do podvědomí většiny našich lyžařů a s klidným svědomím lze konstatovat, že již několik zimních sezon je mezi naší lyžařskou klientelou vůbec tím nejžádanějším z široké nabídky celé Itálie. A není se co divit neboť…

Více než 100 km sjezdových tratí o celkovém počtu 97 s propracovaným systémem zasněžování, jež dokáže pokrýt 85% sjezdovek a tím garantuje ideální sněhové podmínky po celou zimní sezonu. Velký počet lanovek naopak garantuje minimální počet front i ve vysoké sezoně a rozsáhlé investice v minulých letech zaručují kvalitní dopravní systém po celé oblasti a hodinovou kapacitu téměř 70.000 osob. Toto jsou argumenty jednoznačně hovořící ku prospěchu lyžařské oblasti Val di Fiemme / Obereggen, která je součástí rozsáhlé elitní oblasti Dolomiti Superski. Oblast tvoří celkem 6 lyžařských oblastí Alpe Cermis, Bellamonte - Alpe Lusia - Jochgrimm, Lavazé Passo Role a Ski Center Latemar. Nelze rozdělit jednotlivé oblasti na dobré a špatné, snad jen zviditelnit sjezdovky Olimpia v Alpe Cermis, Fiamme Oro 1 v Bellamonte, Paradiso v Passo Rolle a Pala di Santa na Latemaru, které jsou tím nejobtížnějším v celé oblasti. Za zmínku jistě stojí také lyžování mimo značené svahy v oblasti Alpe Cermis v údolí Val della Roda, sjezd z hory Weisshorn v oblasti Jochgrimm a to nejlepší na Latemaru v oblasti Agnello, Pala di Santa a Oberholz. Na své si ve zdejší oblasti přijdou také vyznavači bílé stopy, pro které je zde připraveno 150 km běžeckých tratí. Opravdovým svátkem je otevření 70 km dlouhé lyžařské stopy Marcialonga, hostitelky světového poháru v minulých letech.

Val Gardena / Alpe di Siusi je součástí okruhu Sella Ronda a patří bezpochyby mezi nejlepší části Dolomit. Každoroční závody světového poháru dávají více než stoprocentní jistotu o kvalitě tohoto skiareálu.

Krom celkového počtu 174 km sjezdovek celého okruhu Sella Rondy lze v maximální míře vychutnat proslulé sjezdy Saslung, Ciampinoi, Cir a Seceda. Tyto sjezdovky by neměly chybět jako pomyslný zářez na lyžařské pažbě každého skutečného lyžaře. Přepravní kapacita vleků s kapacitou téměř sto tisíc osob jsou zárukou minimálního čekání ve frontách k vleku i v hlavní sezoně.

Obchody, restaurace, bary, diskotéky, zimní stadion, metaná, krytá tenisová hala, bowling, sáňkařská dráha a mnoho dalších sportovních i nesportovních aktivit zpříjemní pobyt každému návštěvníkovi Val Gardeny.

Naše tipy: lyžování Itálie * Italské alpy * Sella Ronda

Aprica » Arabba Marmolada » Bormio » Cervinia - Zermatt » Cortina d'Ampezzo » Kronplatz » Livigno » Madonna di Campiglio » Marilleva / Folgarida » Monte Bondone

Passo del Tonale » Ponte di Legno » San Martino di Castrozza » Santa Caterina » Sella Ronda » Sestriere » Tre Valli » Val di Fassa » Val di Fiemme » Val Gardena

Vyhledávání zájezdů do Dolomity Superski

[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.1.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 078 Kč Detail
 25.1.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 078 Kč Detail
 1.2.2018 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 078 Kč Detail
Starkl
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.1.2018 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 150 Kč Detail
 19.1.2018 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 150 Kč Detail
 20.1.2018 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 150 Kč Detail
Lagorai
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.1.2018 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 500 Kč-54 % Detail
 19.1.2018 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 500 Kč-54 % Detail
 10.3.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 990 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.1.2018 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 500 Kč-40 % Detail
 19.1.2018 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 500 Kč-40 % Detail
 20.1.2018 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 500 Kč-40 % Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 23.1.2018 4 dny Polopenze vlastnívlastní 1 520 Kč Detail
 29.1.2018 3 dny Polopenze vlastnívlastní 2 646 Kč Detail
 30.1.2018 3 dny Polopenze vlastnívlastní 2 646 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.1.2018 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 670 Kč Detail
 19.1.2018 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 670 Kč Detail
 18.1.2018 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 2 240 Kč-31 % Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.1.2018 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 900 Kč-24 % Detail
 19.1.2018 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 900 Kč-24 % Detail
 10.3.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 3 890 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 10.3.2018 3 dny Snídaně vlastnívlastní 1 944 Kč Detail
 12.3.2018 3 dny Snídaně vlastnívlastní 1 944 Kč Detail
 13.3.2018 3 dny Snídaně vlastnívlastní 1 944 Kč Detail
Diana
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 18.1.2018 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 950 Kč-34 % Detail
 19.1.2018 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 950 Kč-34 % Detail
 20.1.2018 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 950 Kč-34 % Detail
Molino
FM
starstarstarstar
vlastní -
Bez stravy, Polopenze
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 20.1.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 952 Kč-14 % Detail
 27.1.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 952 Kč-14 % Detail
 3.2.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 1 952 Kč-14 % Detail

další nabídky >