Itálie - Jižní Tyrolsko - Trentino - Dolomity Superski - dovolená 2017 - 2018

Detail destinace

Dolomity Superski Itálie - transparent

Nabízíme 388 ubytovacích kapacit za cenu 891 Kč - 208 200 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Destinace:

Dolomity Superski - co do lyžařského využití jsou na čtvrtém místě, zato se mohou pyšnit patrně nejkrásnějšími horami na světě - Dolomity. Tyto hory se svými světlými skalami tvoří pohádkovou kulisu na pozadí lyžařských areálů, které se nacházejí v největší oblasti Jižní Tyroly s centrem v Bolzanu. V oblasti Piemont na švýcarsko - francouzské hranici nad Torinem je oblast Aosta a další menší centra.

APRICA (1181 - 2361 M N.M.):
Malé středisko ležící 35 kilometrů od stejnojmenného průsmyku. Středisko je vhodné spíše pro méně náročné lyžaře, kteří dokáží trávit celou lyžařskou dovolenou na dvou až třech opravdu kvalitních sjezdovkách. Po druhé světové válce byla Aprica, co se týče prestižnosti, na stejném stupínku pomyslného žebříčku jako Cortina, žel díky „usnutí na vavřínech“ se v současné době jedná o opomíjené středisko.

Aprica neoplývá velkým množstvím sjezdových tratí, ale zato disponuje třemi opravdu kvalitními tratěmi, na kterých v minulosti trénovala mimo jiné italská sjezdařská reprezentace. Předimenzovaná kapacita vleků dává více než jistotu, že lyžaři se nesetkají ani v nejvyšší sezoně s frontou u vleku.

Kromě lyžařského vyžití je zajímavá Aprica svým starobylým centrem. Dále zde neodmyslitelně patří restaurace, obchody, bary a diskotéka.

ARABBA - MARMOLADA (1602 - 3342 M N.M.):
Arabba, Marmolada (Dolomity Superski)  a Sella Ronda(Val di Fassa) Tyto tři střediska patří k jedněm z nejskloňovanějších lyžařských areálů v Evropě. Samotný ledovec Marmolada (Dolomity Superski), oblíbené místo horolezeckých výstupů, nabízí při jasném počasí výhledy z výšky 3342 až k rakouským Alpám. Velkou atrakcí zůstává možnost návštěvy vojenského muzea dělostřelecké divize, která během první světové války ostřelovala okolní průsmyky, právě z tohoto strategického místa. Druhou atrakcí, která bývá často opomenuta, je návštěva sv. Madonny na konečné stanici lanovky na  Marmoládu v Dolomity Superski.

Nelze jinak než opět vyzdvihnout oblast Marmolady (Dolomity Superski). Neuvěřitelné sjezdy z výšky 3342 m n.m. po červených sjezdovkách umožní sjezd s převýšením téměř dva tisíce výškových metrů do střediska Malga Ciapela. V oblasti Arabby (Val di Fassa) nutnost vyzkoušet sjezd z vrcholu Porto Vescovo přímo do Arabby (Dolomity Superski).  Celá oblast těchto dvou středisek je napojena do oblasti Sella Rondy, která musí po lyžařské stránce uspokojit touhu každého lyžaře po kvalitních lyžařských tratích. Pro skutečné lyžařské labužníky se naskýtá možnost využít Heliski.

V Arabbě můžeme nalézt velké množství barů, skibarů, obchodů, restaurací a krytý bazén.

BORMIO - SAN COLOMBANO - VAL DI DENTRO (1225 - 3012 M N.M.):
Bormio, ležící 1225 metrů nad mořem, si pro svoji existenci vybralo křižovatku tří údolí, místo, které je nazýváno srdcem Alta Valtelliny. Díky své poloze sehrálo Bormio důležitou úlohu i v dějinách, kdy drželo klíčovou pozici v komunikaci přes Alpy. A právě z této doby pochází starobylé centrum, které doslova vybízí k večerním procházkám plným romantiky. S městem jsou také úzce spjaty zdejší termální prameny, které díky obsahu radioaktivních příměsí pomáhají při léčbě mnoha obtíží. Netřeba podotýkat, jak příjemná může být návštěva městského termálního bazénu (teplota vody 38 až 41°C) po celém dni lyžování.

Terény a aprés ski: Po lyžařské stránce toho skiareál v Bormiu nabízí skutečně mnoho - ojedinělé převýšení 1787 metrů, 15 lanovek a vleků, 15 sjezdovek (2 černé, 8 červených a 5 modrých) s úhrnnou délkou 40 kilometrů v nadmořských výškách do 3012 metrů a za příznivých podmínek i širokou nabídku pro vyznavače lyžování ve volném terénu. Připočteme-li k tomu ještě nadmořskou výškou garantované dobré sněhové podmínky, opravdu výjimečnou nabídku pro skialpinisty, možnost relaxace při tenise či squashi, diskotéky, puby i řadu restaurací, tak zjistíme, že Bormio je ideálním spojením krásného lyžování, večerní zábavy a aktivního odpočinku. Skipass je platný na všechny oblasti Alta Valteliny za jednotnou cenu, umožňuje proto lyžování bez cenového rozlišení ve všech jejích střediscích.

CERVINIA - ZERMATT (1524 - 3899 M N.M.):
Na pomezí Švýcarska a Itáliev údolí Alosty se rozkládá jedna z nejžádanějších lyžařských oblastí s dominantou jedné z nejkrásnějších Ahor Evropy 4478 metrů vysokým Matterhornem.

Samotná výška vrcholu Gobba di Rollin 3899 metrů odkud začínají lyžařské tratě o celkové délce 350 kilometrů je úctyhodná. Z vrcholu Gobba di Rollin lze najednou sjet až do městečka Valtournenche a překonat tím výškový rozdíl 2375 metrů. Výborné lyžařské terény se nachází také na švýcarské straně a proto doporučujeme rozšíření skipasu na celou oblast Cervinia - Zermatt,v údolí Aosty včetně dvou ledovců Gornergratt a Rothorn. Za nejlepší lyžařskou oblast lze považovat sjezdy z oblasti Gornergratt, kam vyváží lyžaře typická švýcarská jednokolejnicová zubačka. Za prohlídku stojí také středisko Zermatt v údolí Aosty Na sjezdech z vrcholu Kleine Matterhorn si přijdou na své zkušenější lyžaři. Příznivci snowboardingu naleznou v celé oblasti čtyři snowparky. Celá oblast je přímo rájem pro vyznavače jízdy volným terénem a heliski.

Restaurace, bary, obchody, diskotéky, zimní stadion a noční lyžování.

Vzdálenost z ČR: Praha 1115 km, Brno 1170 km

CORTINA D’AMPEZZO (1224 - 3216 M N.M.)

Olympijské středisko roku 1956, od této doby se Cortina stala tím nejluxusnějším a nejvyhledávanějším střediskem v Itálii. Romantické centrum Cortiny s nezapomenutelnými okolními masivy a přírodními scenériemi musí uchvátit srdce každého návštěvníka. Oblast Cortiny tvoří celkem 8 středisek, které nejsou propojeny „na lyžích“, ale skibusy.

Terény: sjezdovky všech možných druhů jsou vždy skvěle upravené. Veškeré hlavní lyžařské dění se odehrává při sjezdu z vrcholu Tofany, kde byla také v roce 1956 umístěna olympijská sjezdovka. Pokoření této sjezdovky se určitě stane povinností každého lyžaře. Další velmi zajímavou lokalitou můžeme nazvat vrcholy Tondi a Faloria. Pro začátečníky lze více než doporučit klidné a mírné pláně vrcholu Pecol.

Kromě lyžování lze v Cortině nabídnout další řadu aktivit, kterými může například být lední hokej, bruslení, sáňkařská dráha, sněžné skútry a plavecký bazén. Samozřejmostí jsou luxusní obchody, bary plné známých tváří, restaurace a diskotéky.

Vzdálenost z ČR: Praha 680 km, Brno 670 km

FOLGARIA - LAVARONE (1166 - 1852 M N.M.)
Dvě menší střediska Folgaria a Lavarone, oddělena údolím Val d’Astico, vytvářejí klidnou oblast vhodnou především pro rodiny s malými dětmi.

Převážná většina sjezdových tratí je určena spíše pro začínající lyžaře, kteří zde naleznou dostatek prostoru pro zdokonalování svého umění. I když je Folgaria – Lavarone velmi malé středisko orientované spíše na začátečníky, lze zde nalézt i několik velmi zajímavých tratí. První z nich je černá sjezdovka Malga Lagheto v menším Lavarone, která nabídne lyžařům 1200 metrů dlouhý, středně těžký sjezd. Ve větší Folgarii nezbývá než doporučit příjemné červené sjezdy z vrcholů Forte Sommo Alto a Forte Dosso delle Somme do Fondo Grande. Další zajímavou možností je lyžování ve volném terénu především z vrcholu Cargaore. Obrovskou výhodou střediska jsou především nepřetížené lyžařské svahy.

Navzdory malému středisku, lze nalézt ve Folgarii množství obchodů, restaurací a barů.

Vzdálenost z ČR: Praha 740 km, Brno 760 km

FOPPOLO - SAN SIMONE (1160 - 2167 M N.M.):
Středisko umístěné nedaleko jezera Lago di Como v údolí Val Brembana a ve vzdálenosti necelých 60 km od dálnice. Celou oblast tvoří dvě vesnice od sebe vzdálené necelých 6 km Foppolo a San Simone.

Oblast San Simone lze nazvat spíše rodinným střediskem s dostatkem tratí střední obtížnosti a zároveň lehčích tratí. Příznivci černých tratí zde najdou celkem dvě obtížnější tratě. Ti náročnější proto musí za obtížnějšími tratěmi do Foppola, které nabídne celkovou délku 40 km sjezdových tratí, vhodných pro každého. Zde stojí především za zmínku kotlina Carisole, jenž je dokonale chráněna před případným větrem a která díky pestrosti sjezdových tratí dokáže nabídnout velké množství tratí převážně střední obtížnosti. Pro nejnáročnější zní doporučení na sjezdy v oblasti úbočí Monte Valgussera, kde lze nalézt ty nejnáročnější tratě. Obě oblasti, i přes menší nadmořskou výšku, netrpí nedostatkem sněhových srážek na začátku sezony a v případě špatných podmínek je připraveno zasněžovací zařízení, které je schopné pokrýt sněhem 23,7 kilometrů sjezdovek.

Vzdálenost z ČR: Praha 960 km, Brno 1020 km

LÉVICO TERME:
Malé termální lázně situované asi 20 km východně od Trenta poblíž malého jezera Caldonazo v údolí Val Sugana. Ideální východisko jak pro výlet do Italských Dolomitů, tak za koupáním v jezeru Garda.

LIVIGNO (1811 - 2798 M N.M.):
Lyžařská oblast na samém okraji Alta Valteliny v blízkosti švýcarských hranic patří bezpochyby k nejlepším skiareálům Evropy. Oblast Livigna je rozdělena do dvou částí Mottolina a Carosella. Oblast Livigna je nejvíce zajímavá tím, že se jedná o jednu z posledních bezcelních zón v celé Evropě.

V celém Livignu nalezneme 115 km, až na několik výjimek, dokonale upravovaných širokých sjezdovek. Díky své nadmořské výšce a severnější poloze nabízí Livigno možnosti lyžování ještě během jarních měsíců. Dobré podmínky zde naleznou také příznivci lyžování ve volném terénu a také příznivci skialpinismu. Pro příznivce snowboardingu lze nalézt dva snowparky.

Restaurace, bary, diskotéky a především množství obchodů s abnormálně levným zbožím všeho druhů.

Vzdálenost z ČR: Praha 655 km, Brno 780 km

MADESIMO (1550 - 2948 M N. M):
Oblast Madesima se nachází v hraniční oblasti Itálie a Švýcarska. Pro Českou republiku téměř neznámé místo je vzdáleno vzdušnou čarou 40 kilometrů od jezera Lago di Como. Dominantou celé oblasti je trojvrchol Emet, Guglie d’Altare a La Palu, z nichž každý přesahuje hranici třech tisíc metrů nad mořem.

Terény: Celá oblast Madesima/Valchiavenny nabídne celkový počet 30 sjezdových tratí o celkové délce 50 kilometrů. Nespornou výhodou zdejší oblasti je absence jakékoliv pomy. Nejvyšší bod oblasti Pizzo Groppera o výšce 2948 nabídne dvě varianty sjezdu. Tou první je více než dvoukilometrový sjezd do oblasti Val di Lei a tou druhou, zajímavější především pro milovníky neznačených tratí je téměř tříkilometrový sjezd do oblasti Alpe Groppera. Pro začátečníky zůstávají rezervované příjemné modré sjezdovky v nižších částech střediska.

Vzdálenost z ČR: Praha 760 km, Brno 960 km

MADONNA DI CAMPIGLIO - PINZOLO, MARILLEVA - FOLGARIDA (770 - 2450 M N.M.):
Samotné Pinzolo leží v nadmořské výšce 800 m cca 9 km od proslulé Madony di Campiglio. Jedná se o klidné a malebné středisko, které svou optimální polohou vyhovuje lyžařům všech náročností. Na sjezdovky se dostanete pomocí telekabiny z výchozí stanice 800 m a již jste v samém srdci střediska, které si pro svou malebnost zamiluje každý návštěvník.

Oblast Pinzola disponuje 7 moderními lanovkami a vleky, které vyvážejí lyžaře na Doss del Sabion 2100 m n.m. Z celkových 26 km sjezdových tratí je 10 km uměle zasněžováno. Madonna di Campiglio je výchozím bodem do oblasti s 22 lyžařskými vleky, které vyvážejí lyžaře do oblasti Dolomit di Brenta a Damallo. Tato oblast je lyžařsky propojena s Fogaridou-Marillevou.

I zde samozřejmě nalezneme bohaté možnosti vyžití po lyžování od barů a restaurací v blízké mondéní Madoně di Campiglio, po obchody a diskotéky. V blízkém sporting clubu lze využít fitness, vířivku, zahrát si squash. V srdci Pinzola leží zimní stadion, který je denně otevřený (lze si zde vypůjčit brusle i hokejku), bazén je k dispozici v Madonně di Campiglio. V turistickém informačním centru v Pinzolu jsou k dispozici informace o programech v blízkém i vzdáleném okolí.

Vzdálenost z ČR: Praha 750 km, Brno 805 km

MONTE BONDONE (1184 - 2090 M N.M.):
Zimní středisko s tradicí prvního vleku postaveného roku 1934, situované v blízkosti Trenta ve vzdálenosti 18 km od jeho historického centra a necelých 15 kilometrů od Brennerské autostrády.

Celé oblasti vévodí nejvyšší vrchol Palon o nadmořské výšce 2090 metrů nad mořem. Pravdou zůstává, že tento vrchol není jedním z největších, ale dokáže nabídnout celkový úhrn sjezdových tratí v celkové délce 20,5 km na ploše 70 hektarů, z toho 18,5 km uměle zasněžovaných, což dává jistotu sněhové pokrývky i v předvánočních či termínech hluboko po sezoně. Velkou výhodou je, že v celé oblasti nelze nalézt žádnou jinou, než sedačkovou lanovku. Za zmínku jistě stojí lanovka s největším převýšením v celé Evropě 809 výškových metrů vedoucí z Malga Mezava na vrchol Fortino. Z tohoto místa lze využít nejdelší sjezdovku oblasti „Grande Piste“ o celkové délce 3,5 km a celkovém klesání 23 %.

Bary, restaurace, zimní stadion, paragliding, jízda na koních, sáňkařská dráha a diskotéky.

Vzdálenost z ČR: Praha 730 km, Brno 780 km

PAGANELLA - SKI PARADISE (1034 - 2125 M N.M.):
Lyžařská oblast Paganella nabízí celý řetězec nejmodernějších lanových drah, které jsou mezi sebou propojeny a mají hodinovou kapacitu přibližně 21000 osob. K dispozici je šestimístná kabinová lanovka, tři sedačkové a ostatní dvoumístné sedačkové lanovky, dále pak čtyři lyžařské vleky pro začátečníky. Celkem je v oblasti Paganelly k dispozici 50 km sjezdovek Umělé zasněžování po celou zimní sezonu zaručuje dokonalé sněhové podmínky od začátku prosince až do konce sezony. Dokonalý systém lanovek vyváží lyžaře do 2125 metrů ze dvou lyžařských center - Andala a Santel. Lyžařský skipass lze zakoupit samostatně na oblast Paganelly či na celou oblast Skirama Dolomiti, zahrnující Madonnu, Pinzolo, Folgaridu/Marillevu, Peio, Tonale-Ponte di Legno a Monte Bondone.
Vedle alpského lyžování je možné praktikovat další zimní sporty, jako alpinistické a karvingové lyžování, snow board. Pro milovníky jízdy na běžkách se v blízkosti sportovního střediska Andalo nachází v nočních hodinách osvětlená okružní trasa o délce 3 km. 3x týdně zdarma skibus do Madony, Tonale a Folgaridy.

Krytý plavecký bazén (zdarma při zakoupení lyžařské permanentky), zimní stadion, diskotéky, bary,pizzerie středisko jízdy na koni, půjčovna motorových saní.

Vzdálenost z ČR: Praha 710 km, Brno 730 km

PLAN DE CORONES - KRONPLATZ (975-2273 M N.M.):
Kronplatz v jihotyrolských Dolomitech je moderní lyžařské středisko, které se rozkládá kolem dokola po svazích stejnojmenného vrcholu (2.275 m) nad městem Bruneck v údolí Pustertal. Se svou moderní vybaveností se řadí na přední místo nejen v Itálii. Převládající rychlé kabiny ocení nejen náruživí lyžaři, toužící absolvovat co nejvíce sjezdových kilometrů za den, ale v případě nepříznivého počasí i všichni ostatní. Při slunečném počasí se můžete opalovat u některé z mnoha horských chat na svazích nad Valdaorou nebo si pochutnat na tyrolské kuchyni. Milovníci procházek jistě nevynechají návštěvu historického centra největšího města oblasti – Brunica. Oblast je snadno dostupná z brennerské dálnice i z hlavní silnice vedoucí údolím Pusteria z rakouského Lienzu.

SANTA CATERINA - VALFURVA (1740 - 2725 M N.M.):
V národním parku Stelvio v údolí Valfurva, pod horským průsmykem Passo Gavia, sídlí další středisko Alta Valtelliny - Santa Caterina. Městečko, ležící v nadmořské výšce 1740 metrů, je proslaveno především díky místní rodačce Deborah Compagnoniové, několikanásobné mistryni světa ve sjezdovém lyžování.

Zdejší lyžařský areál sice nepatří mezi obry (8 lanovek a vleků), ale co se týče sklonu a povahy sjezdových tratí, tak má co nabídnout především velmi náročným lyžařům. Naopak lyžaři méně zdatní zde ideálních tratí moc nenajdou. Velkou výhodou je zde skutečnost, že převážná část místního lyžařského areálu (vrchol Costa Sobretta dosahuje nadmořské výšky 2725 metrů) leží na severním svahu, což mu zaručuje výborné sněhové podmínky každoročně až do dubna. Lyžaři, kterým by areál v Santa Caterině nepostačoval, mají samozřejmě možnost v rámci skipassu Alta Valtellina lyžovat i v areálech dalších. Především 12 kilometrů vzdálené Bormio musí svou bohatou nabídkou „douspokojit“ úplně každého. Neopomenuti zde však nezůstali ani vyznavači bílé stopy, pro které jsou zde připraveny dva výborně preparované běžecké okruhy v délkách 8 a 10 kilometrů, které byly v předminulé sezóně hostiteli závěrečných bojů Světového poháru.

Vzdálenost z ČR: Praha 685 km, Brno 810 km

SAPPADA (1200 - 2100 M. N M.):
Oblast situovaná v blízkosti Rakouských hranic východně od střediska Cortina d’Ampezzo.

Sjezdovky se rozkládají na dvou protilehlých vrcholech Creta Forata a Monte Rinaldo. V celém středisku lze nalézt především tratě střední a lehčí obtížnosti. Nejdelší sjezd lze nalézt z oblasti Laghi d’Olbe přímo do střediska. Velkou výhodou zdejší oblasti je umělé zasněžování střediska, které pokrývá 60 procent celé oblasti a tím dává jistotu sněhové pokrývky na začátku a ke konci sezony. Pro příznivce běžeckých tratí je připravena stopa Cima Sappada, kterou proslavilo především konání mistrovství světa v běžeckém lyžování.

Nejen lyžováním se dá trávit odpolední čas: K dispozici zde návštěvníci najdou 3 přírodní kluziště, dále Nevelandia park, v průběhu roku karnevaly a také nezbytné bary, diskotéky, restaurace a obchody.

Vzdálenost z ČR: Praha 655 km, Brno 780 km

TONALE - PONTE DI LEGNO (1257 - 3016 M N.M.):
Lyžařská oblast Tonale / Ponte di Legno se rozkládá na severozápadním okraji Val di Sole v místě, kde pomyslná hraniční čára mezi regiony Trentino a Lombardie prochází přímo centrem Tonale ležícího v nadmořské výšce 1883 metrů.

92 kilometrů sjezdových tratí rozčleněných dle náročnosti do modrých, červených a černých sjezdovek a speciálních skialpinistických tras. Pro cestu vzhůru zde slouží 35 přepravních zařízení, které jsou z více než jedné poloviny tvořeny kabinovou a sedačkovými lanovkami a za hodinu jsou schopny přepravit na 31 000 osob. Okolí je proslaveno především díky ledovci Presena, který umožňuje skoro celoroční lyžování z nadmořské výšky 3016 metrů, malebnému alpskému městečku Ponte di Legno (1257 m n.m.), ve kterém o zábavu rozhodně není nouze, severním svahům v Ponte di Legnu a Tonale nabízejícím velice kvalitní a náročné tratě a širokému jižnímu svahu v Tonale, kde si svou trať zalitou sluncem nalezne snad každý.

Vlastnictví skipassu opravňuje každého držitele k nočnímu lyžování v Tonale, k nárokování slevy při vstupu na bruslařský stadion a k volnému vstupu do plaveckého bazénu v Ponte di Legnu.

Vzdálenost z ČR: Praha 765 km, Brno 820 km

TRE VALLI (1230 - 3063 M N.M.):
Tre Valli, Passo San Pellgrino či Moena, tři nejvíce používané názvy neprávem opomíjené oblasti mezi Val di Fiemme a Val di Fassou. Díky vyšší nadmořské výšce je v Passu San Pellegrinu větší šance na sněhovou pokrývku i v jarních měsících.

Největší výhodou této oblasti je nepřetíženost svahů lyžaři, protože většina lyžařů směřuje na Skicenter Latemar nebo na Sella Rondu. Pro začátečníky jsou nejvhodnější lyžařské terény přímo v Passu San Pellegrinu anebo na plošině Alpe Lusia. Pokročilí lyžaři si musí oblíbit sjezd z vrcholu Le Cune do vesničky Ronchi. Dvě černé sjezdovky překonávají výškový rozdíl 1000 metrů. Pro tuto oblast doporučujeme rozšíření skipasu na oblast Dolomiti Superski, která umožní lyžování v blízkém Val di Fiemme a Val di Fasse.

Obchody, restaurace, bary, diskotéky, zimní stadion.

Vzdálenost z ČR Praha 700 km, Brno 765 km

VAL DI FASSA (1320 - 2950 M N.M.):
Celá oblast jakoby vsazená do srdce Dolomit mezi mohutný horský masiv Gruppo del Sella a nejvyšší místní vrchol Marmoladu dosahující nadmořské výšky 3342 metrů.

Jedna z nejlepších oblastí oblasti Dolomiti Superski s jedinečným okruhem sjezdovek kolem masivu Gruppo del Sella, takzvanou Sella Rondou, která v celkové délce necelých 40km obtočí zmíněný masiv po i proti směru hodinových ručiček. Sella Ronda navzájem propojuje střediska Val di Fassa, Arrabba, Marmolada, Val Gardena, Alpe di Suissi a Alta Badia. V samotné oblasti nalezne každý svou sjezdovku, které se vyskytují nejen na samotné Sella Rondě, ale i v přilehlých menších oblastech. Nejdelší červenou sjezdovku oblasti, lze nalézt v oblasti Canazei kam při převýšení 934 výškových metrů a délce 6,5 km sbíhá sjezdovka Del Bosco. Jak jsme již zmínili, nejtěžší sjezdovku oblasti Ciampac nenaleznete na Sella Rondě, ale přesně na opačné straně v skiareálu Ciampac, kde při převýšení 658 metrů urazí délku 3km. Za zmínku jistě stojí málo využívané večerní lyžování s prázdnými svahy v oblasti Aloch, s červenou a černou sjezdovkou. Černá sjezdovka splnila homologaci FIS, ale díky malé dojezdové dráze se zde nikdy závody světového poháru neuskutečnily.

jedna z nejlepších oblastí rušného večerního a nočního života, ať již aktivně stráveného nočním lyžováním, v bazénu či na diskotékách, tak i pohodového posezení v místních barech či restauracích.

Vzdálenost z ČR: Praha 680 km, Brno 700 km

VAL DI FIEMME (860 - 2415 M N.M.):
Lyžařská oblast Val di Fiemme / Obereggen se během posledních několika let již pevně zapsala do podvědomí většiny našich lyžařů a s klidným svědomím lze konstatovat, že již několik zimních sezon je mezi naší lyžařskou klientelou vůbec tím nejžádanějším z široké nabídky celé Itálie. A není se co divit neboť…

Více než 100 km sjezdových tratí o celkovém počtu 97 s propracovaným systémem zasněžování, jež dokáže pokrýt 85% sjezdovek a tím garantuje ideální sněhové podmínky po celou zimní sezonu. Velký počet lanovek naopak garantuje minimální počet front i ve vysoké sezoně a rozsáhlé investice v minulých letech zaručují kvalitní dopravní systém po celé oblasti a hodinovou kapacitu téměř 70.000 osob. Toto jsou argumenty jednoznačně hovořící ku prospěchu lyžařské oblasti Val di Fiemme/ Obereggen, která je součástí rozsáhlé elitní oblasti Dolomiti Superski. Oblast tvoří celkem 6 lyžařských oblastí Alpe Cermis, Bellamonte - Alpe Lusia - Jochgrimm, Lavazé Passo Role a Ski Center Latemar. Nelze rozdělit jednotlivé oblasti na dobré a špatné, snad jen zviditelnit sjezdovky Olimpia v Alpe Cermis, Fiamme Oro 1 v Bellamonte, Paradiso v Passo Rolle a Pala di Santa na Latemaru, které jsou tím nejobtížnějším v celé oblasti. Za zmínku jistě stojí také lyžování mimo značené svahy v oblasti Alpe Cermis v údolí Val della Roda, sjezd z hory Weisshorn v oblasti Jochgrimm a to nejlepší na Latemaru v oblasti Agnello, Pala di Santa a Oberholz. Na své si ve zdejší oblasti přijdou také vyznavači bílé stopy, pro které je zde připraveno 150 km běžeckých tratí. Opravdovým svátkem je otevření 70 km dlouhé lyžařské stopy Marcialonga, hostitelky světového poháru v minulých letech.

Držitelé skipassu jsou oprávněni také k využívání místních skibusů, ke vstupu do plaveckých a zimních stadionů v Cavalese a Predazzu i k nočnímu lyžování. Samozřejmě zde nalezneme také celou řadu restaurací, barů, diskoték i dalšího polyžařského vyžití.

Vzdálenost z ČR Praha 705 km, Brno 760 km

VAL GARDENA - ALPE DI SIUSI (1236 - 2657 M N.M.):
Val Gardena je součástí okruhu Sella Ronda a patří bezpochyby mezi nejlepší části Dolomit. Každoroční závody světového poháru dávají více než stoprocentní jistotu o kvalitě tohoto skiareálu.

Krom celkového počtu 174 km sjezdovek celého okruhu Sella Rondy lze v maximální míře vychutnat proslulé sjezdy Saslung, Ciampinoi, Cir a Seceda. Tyto sjezdovky by neměly chybět jako pomyslný zářez na lyžařské pažbě každého skutečného lyžaře. Přepravní kapacita vleků s kapacitou téměř sto tisíc osob jsou zárukou minimálního čekání ve frontách k vleku i v hlavní sezoně.

Obchody, restaurace, bary, diskotéky, zimní stadion, metaná, krytá tenisová hala, bowling, sáňkařská dráha a mnoho dalších sportovních i nesportovních aktivit zpříjemní pobyt každému návštěvníkovi Val Gardeny.

 

Vyhledávání zájezdů do Dolomity Superski

[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání
Apart-Hotel Alpina
FM
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 2.11.2017 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 891 Kč Detail
 3.11.2017 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 891 Kč Detail
 4.11.2017 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 891 Kč Detail
Starkl
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.12.2017 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 150 Kč Detail
 8.12.2017 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 150 Kč Detail
 9.12.2017 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 150 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 2.12.2017 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 400 Kč Detail
 3.12.2017 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 400 Kč Detail
 4.12.2017 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 400 Kč Detail
Boston
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 24.9.2017 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 420 Kč Detail
 25.9.2017 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 420 Kč Detail
 26.9.2017 2 dny Snídaně vlastnívlastní 1 420 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 9.10.2017 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 740 Kč Detail
 10.10.2017 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 740 Kč Detail
 11.10.2017 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 740 Kč Detail
Diana
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 2.12.2017 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 790 Kč Detail
 3.12.2017 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 790 Kč Detail
 4.12.2017 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 790 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 23.9.2017 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 960 Kč Detail
 24.9.2017 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 960 Kč Detail
 25.9.2017 2 dny Bez stravy vlastnívlastní 1 960 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 23.9.2017 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 2 040 Kč Detail
 30.9.2017 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 2 040 Kč Detail
 7.10.2017 4 dny Bez stravy vlastnívlastní 2 040 Kč Detail
Molino
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 16.9.2017 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 079 Kč Detail
 23.9.2017 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 079 Kč Detail
 30.9.2017 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 079 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 3.12.2017 3 dny Polopenze vlastnívlastní 2 270 Kč Detail
 10.12.2017 3 dny Polopenze vlastnívlastní 2 270 Kč Detail
 17.12.2017 3 dny Polopenze vlastnívlastní 2 270 Kč Detail

další nabídky >