Itálie - Elba - dovolená 2017

Detail destinace

Elba Itálie - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 19 990 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jeko u pořádajích cestovních kanceláří, včetně všech slev.

Největší nabídka zájezdů: nabízíme zájezdy od cca 300 cestovních kanceláří z ČR, Německa a Rakouska.

Elba - obdivovaný, jedinečný a stále zelený strov zahalený do vůně éterických olejů, omývaný vlnami Ligurského moře, ráj pro geology a milovníky minerálů a polodrahokamů, nepopsatelné porosty kaktusů aloe, oleandrů, fíkovníků, eukalyptu a jiného teplomilného rostlinstva, vlhké klima, malebná městečka, výborná domácí vína, azurové moře to všechno Vám nabízí ostrov Elba.

Ostrov Elba, největší ostrov Toskánského souostroví je vzdálený jen 10 km od italského pobřeží. Ostrov zabírá 225 km2, je dlouhý 27 km a široký 18 km. Žije tady téměř 30 000 obyvatelů, kteří se živí převážně cestovním ruchem. Hlavní město Portoferraio.

Na ostrově žili Etruskové a potom Římané. Od 11. století patřila Elba pod Pisu, 1284 připadla Janovu, později městu Lucca a 1736 Španělsku. R. 1814 předalo ostrov se všemi právy Napoleonu Bonapartovi. Na historii i charakteru ostrova je vidět jeho působení , který i přes to, že byl vyhnancem, snažil se tento ostrov zvelebit. V roce byl ostrov vrácen Toskánskému velkovévodství.

Už samotný příchod na ostrov lodním trajektem za necelou hodinku z přístavního města Piombino je nezapomenutelným zážitkem.

Portoferraio Kdyby jste chtěli blíž poznat Napoleona Bonaparta, určitě navštívíte jeho muzeum Villa dei Mulini na náměstí Piazzala Napoleone, ke kterému vede 137 schodů a je odtud pěkný výhled. Nad majákem Forte Stella stojí pevnost založená 1548 a dostavěná za Napoleona.

Mezi další zajímavé místa Elby patří např.: akvárium v hotelu M2 v Marina di Campo, minerální pramen La Piccola Miniera nedaleko přístavního města Porto Azzuro, lanovka na nejvyšší vrch Elby Monte Capanne (1019m) a večerní přehlídka typického toskánského městečka s úzkými uličkami Capoliveri. Ostrov Elba můžeme označit i "rájem pro potápěče", protože kromě podmořské fauny a flóry tady můžete najít potopené vraky lodí. V každém případě nezapomeňte ochutnat místní schiacia briaca (sladký koláč bez kvasnic) či typické italské jídla (pizza, tortellini, lassagne, ravioli, špagety, mořské příšerky a jiné). Přejeme Vám mnoho příjemných chutí, vůní a zážitků právě na ostrově Elba.

Lacona je typické elbské koupelové středisko s klidným prostředím, v blízkosti dvou zálivů s oblázkovou a písčitou pláží.

Etruská riviéra
Největší ze sedmi ostrovů Toskánského souostroví je známý zejména díky svému nejslavnějšímu vyhnanci. Je obklopen překrásným smaragdově zbarveným mořem s četnými zátokami, které odrážejí tisíce barev pobřeží. Hornaté vnitrozemí ostrova s vrcholem Monte Capanne (1019 m) je poseto malebnými návršími s typickou ostrovní vegetací, vinnou révou a ovocnými stromy. Díky geologické různorodosti ostrova, jehož jednotlivé časti jsou jakoby slepeny ze zcela odlišných hornin, nabízí Elba nejen nepřeberné možnosti zde najít překrásné minerály, ale vytváří i charakteristický svéráz zátok, z nichž každá nabízí rozdílný charakter koupání. Pláže, které ostře kontrastují s písčitým pobřežím Toskánska, jsou převážně oblázkové nebo skalnaté a nabízejí koupání v čisté vodě a klid nepřelidněné Etruské riviéry

Porto azurro
Druhý nejvýznamnější přístav ostrova s jachetní marínou situovaný na jeho východním pobřeží. V jeho okolí leží několik kvalitních pláží s hrubozrnným pískem s charakteristickou červenou barvou písku i skal. Místo je klidnější než Portoferraio, a je převážně zaměřeno na poskytování služeb turistům, kteří zde tráví dovolenou. V centru je základní sít obchodů i několik restaurací a barů.

Porto Ferraio Magazzini
Hlavní město na severním pobřeží ostrova, jemuž vévodí vojenská pevnost s Napoleonovou rezidencí a křivolaké uličky starého města disponuje rovněž překrásnou pláží Le Ghiaie s čistou vodou v pěší docházkové vzdálenosti od historického centra městečka. Večer lze korzovat po malé promenádě s restauracemi a obchody.Pobřeží kolem městečka je lemováno zálivy s dalšími překrásnými plážemi, které lákají svou snadnou dosažitelností. Od přístavu se táhne rozlehlý záliv ve tvaru mušle na jehož konci leží turistické zóny Magazzini a Bagnaia s apartmány a základní obchodní sítí.

Rio Nell´Elba
Horské městečko situované ve výšce 400 metrů nad mořem na svazích horského hřebene, které odděluje západní a východní pobřeží ostrova. Hluboko pod městečkem na čáře pobřeží leží jednotlivé osamělé zálivy a pláže, na jejichž břehu jsou umístěny turistické bungalovy a apartmány.

 

 

Vyhledávání zájezdů na Elbu

Počasí:

Dnes Počasí v Elba - transparent 14° C Zítra Počasí v Elba - transparent 11 - 15° C2.5. Počasí v Elba - transparent 12 - 15° C
3.5. Počasí v Elba - transparent 12 - 15° C4.5. Počasí v Elba - transparent 12 - 16° C5.5. Počasí v Elba - transparent 12 - 16° C
6.5. Počasí v Elba - transparent 13 - 17° C7.5. Počasí v Elba - transparent 13 - 17° C8.5. Počasí v Elba - transparent 12 - 17° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání
Ostrov Elba
letecky Praha
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 10.9.2017 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 19 990 Kč Detail

další nabídky >