Itálie - Basilikata - Marina di Nova Siri - dovolená 2018

Detail destinace

Marina di Nova Siri Itálie - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Na samotném jihu Itálie se uprostřed Tarantského zálivu na ploše 52 km2 rozkládá téměř 7 tisícové městečko Nova Siri. Dělí se na historickou část a část pobřežní, která se nazývá Marina di Nova Siri. Návštěvníci se tak mohou kochat památkami starého města a zároveň si užívat koupání, opalování a vodních sportů.

Nova Siri leží v regionu Basilicata, v provincii Matera.Na západě sousedí s Kampanií, na východě s Apulií a Kalábrií. Je oblíbenou rekreační destinací. Cestovní ruch je zde poměrně rozvinutý, návštěvníci sem již po řadu let přijíždějí za zdejším krásným mořem, nedalekými horami a krásnými památkami. Městečko svým návštěvníkům nabízí pestré možnosti výletů do blízkých kopců, ale i sportovní vyžití v podobě jachtingu a windsurfingu. Otevřené pobřeží širokého zálivu je pro tyto vodní sporty jako stvořené. Nova Siri je jednoduše místem, které nabízí spoustu příležitostí pro trávení volného času.

 Koupání v Jónském moři je díky příznivému klimatu umožněno od května až do října. Pláže jsou zde dlouhé, písčité a pěkně udržované, mají pozvolné svažování do moře, což ocení hlavně rodiče malých dětí. Na pobřeží se můžete setkat také s písečnými dunami, které se v oblasti někdy tvoří.

V centru městečka se nachází řada zajímavých staveb připomínajících jeho historii. Dominantou je středověký kostel a za prohlídku stojí také místní zámek pocházející ze stejného období. Milovníci nedotčené přírody určitě zavítají do nedalekého Národního parku Monte Pollino. Rozhodně se vyplatí prozkoumat další malebné obce v okolí.

 

Vyhledávání zájezdů do Marina di Nova Siri

[Zobrazit mapu]