Itálie - Apúlie - Salento - Torre Egnazia/Monopoli - dovolená 2018

Detail destinace

Torre Egnazia/Monopoli Itálie - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Tore Egnazia/Monopoli - Na jihu Itálie se v kraji zvaném Pugliav oblasti Gargana nachází městečko Monopoli, v němž žije necelých 50 tisíc obyvatel. Rozkládá se na východním pobřeží, mezi městy Bari a Brindisi a je tak skvělým výchozím místem pro poznávání kraje Terra di Bari. Monopoli se může pochlubit pestrou minulostí a krásným historickým centrem.

Centrum města začíná v těsné blízkosti malebného přístavu, kde se každý den pořádá improvizovaný rybí trh. Kolem páté hodiny odpoledne se totiž vracejí rybáři z moře a chlubí se svými úlovky. Uličky starého města jsou na mnoha místech dlážděny mramorem, jinde zvětralým vápencem. Průčelí kostelů jsou obrostlá trávou a místy to vypadá, jako by se zde čas zastavil tak před sto lety. Historické části Monopoli dominuje katedrála z 18. století, ulice jsou lemovány bílými domky v rustikálním stylu.

Pro zdejší pobřeží jsou typické nízké vápencové útesy, mezi nimiž vznikla řada malých romantických zátok s písčitými plážemi. Dvě z těchto pláží přiléhají dokonce k historickému jádru Monopoli. Jedině tady tak můžete ležet na vyhřátém písku, poslouchat šplouchání Jaderského moře a asi sto metrů za zády mít majestátní věže středověké katedrály. Z pláží v Monopoli se můžete také pokochat nádhernými východy slunce, které jsou opravdu nezapomenutelné.

 

Vyhledávání zájezdů do Torre Egnazia/Monopoli

[Zobrazit mapu]