Itálie - Apúlie - Salento - Santa Maria di Leuca - dovolená 2018

Detail destinace

Santa Maria di Leuca Itálie - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Santa Maria del Lenca -  město administrativně patří k Castrignano del Capo. Nachází se na nejjižnějším výběžku poloostrova Salento a celé Apulie. Město bylo založeno v 1. stol. n. l. Dominantou je maják postavený na skále nad mořem. Přímo vedle majáku se nachází bazilika zasvěcená Panně Marii -  byla postavena v letch 1720 - 1755 nad mysem Punta Meliso. Později byla několikrát poničena nájezdy Turků a Saracénů. K zamezení ničení byla bazilika přestavěna tak, aby z venčí nevypadala jako chrám. Uvnitř, po pravé straně visí obraz sv. Jana Nepomuckého - San Giovanni Nepomuceno (český patron), který se sem dostal údajně přes Florencii. Od baziliky vede schodište k přístavu. Vcentru města najdeme kostel Chiesa di Cristo Re z roku 1896.

Z přístavu můžete podniknout výlet lodí kolem pobřeží. Zajíždí se do dvou jeskyní s možností koupání. Uvidíte také oba mysy - nejjižnější výběžky Salenta v Apulii. U mysu Punta Meliso se slévá Jaderské a Jónské moře - při pěkném počasí je viditelná hranice moří zůsobená rozdílným prouděním. Z druhé strany města se nachází mys Punta Ristola. Z lodi uvidíte kamenné budky, které sloužly pro převlékání šlechtičen před koupáním.

Santa Maria di Leuca byla oblíbeným místem aristokracie. V 19. století zde bylo 43 vil. Pozoruhodné je, že byly postaveny v orientálním stylu. Mezi nejzachovalejší patří vily Melaqua, la Meridiana, Episcopo, de Francesco a další. Některé zase byly přestavěny k nepoznání.

 

Vyhledávání zájezdů do Santa Maria di Leuca

[Zobrazit mapu]