Itálie - Apúlie - Salento - San Foca - dovolená 2018

Detail destinace

San Foca Itálie - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Malé město San Foca se nachází v jihoitalské části Itálie, zvané italsky Puglie a patří do provincie Lecce. Původně je to malé rybářské městečko, které v současnosti leží na jednom z nejhezčích míst na salentském poloostrově. Ve městě je přístav, který patří k nejdůležitějším v oblasti mezi Otranto a Brindisi.

San Foca v Apulii - v tomto městě najdete velké množství všech tipů hotelů . Ubytování je vhodné jak pro jednotlivce, tak i pro rozličné skupiny, dle Vašich přání a zaměření, jak v oblasti kultury, tak i sportu i ostatních aktivit. Najdete zde vše potřebné pro pro Vaši příjemnou dovolenou, strávenou ve městě San Foca.

Hlavní dominantou města San Foca v Apulii je Aragonská věž pocházející z 16. století, kterou nechal postavit Karel V. Má čtvercový půdorys s vnějšími stěnami zvané boty, které jsou šikmé u základu a působí jako výztuže. Věž slouží zároveň jako rozhledna. Město je ale více než pro památky navštěvováno pro své krásné pláže v okolí, které jsou písčité, čisté a nacházejí se často mezi útesy skal či v zátokách.

Mnohem větší a nejnavštěvovanější města jsou v blízkém okolí, je Otranto, nebo město Lecce, které je od města San Foca jen 24 km, nebo Brindisi, které je odsud 54 km. Díky své poloze je San Foca vhodná jako výchozí bod pro výlety po celém salentském poloostrově. Mezi potápěči je velmi oblíbené nedaleké místo kolem Roca Vecchia. V blízkém okolí je i archeologické naleziště Cavallino u starobylého města Messapica. Jen pět kilometrů od San Foca je přírodní rezervace u Gesine, která přímo volá po nádherných procházkách.

 

Vyhledávání zájezdů do San Foca

[Zobrazit mapu]