Itálie - Apúlie - Salento - Ostuni - dovolená 2018

Detail destinace

Ostuni Itálie - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Ostuni - "bílé město" Ostuni v Apulii, rozložené na třech vápencových pahorcích s dominantní pozdně gotickou katedrálou z 15. století, je právem považováno za nejkrásnější v celém rozsáhlém regionu Puglia. Z bělostných uliček plných obchůdků a kavárniček je cítit zřetelný nádech orientální kultury. V průběhu staletí se zde vystřídala řada nadvlád, zvyk bílení všech domů ve městě vyvolávající asociace s arabskou kulturou je však ve skutečnosti křesťanskou tradicí datující se až od 17. století, kdy se tento postup začal používat jako jediná domněle účinná obrana proti morovým epidemiím. Dodržován je však striktně dodnes a vytváří tak vskutku neopakovatelné panorama, kde je nespočet kulturních a turistických památek.

Leží na pobřeží Jónského moře v Apulii (Puglia), v provincii Brindisi, na vnější straně pomyslného „podpatku“ italské „boty“. Prázdninové návštěvníky lákají městečka Villanova a Torre Santa Sabina zejména svou komorností a úchvatným mořem, které je nejen průzračně čisté a téměř stále poklidné, ale též překrásně do smaragdova zabarvené.

 

Vyhledávání zájezdů do Ostuni

[Zobrazit mapu]